Prečo by ste mali nosiť fialovú farbu?

4

Fialová farba vyvoláva v mnohých ľuďoch rešpekt. Je to tajomná farba, a zároveň kreatívna a inšpiratívna, luxusná aj vznešená. Na druhej strane je to farba pokánia (kňazi si ju obliekajú pri spovedi), a skromnosti.

Má veľmi veľa odtieňov a psychologických aspektov. Minimálne preto a ešte z dôvodu, že harmonizuje energie, by ste si nejaký ten fialový kúsok mali zaobstarať.

Siahajú po nej skôr introverti, kreatívni a senzitívni ľudia.

Ako vzniká fialová?

Vzniká spojením alebo zmiešaním studenej modrej a teplej červenej. Môže byť teda upokojujúca aj znepokojujúca, podľa toho, ktorá farba dominuje.
Čítajte tiež: Červená podporuje vášeň a sexepíl – vyskúšajte aspoň doplnky

Fialová je považovaná za duchovnú, mystickú farbu, obľubujú ju aj mágovia. Je to farba kreativity a zároveň duchovna, mystiky a pokoja. Majú ju radi najmä svojrázni ľudia s veľkou dávkou introvertnosti.

Ako všetky ostatné farby aj fialová má veľa odtieňov a určite si medzi nimi nájdete tú svoju. Dbajte však pritom na svoju typológiu.
Čítajte tiež: Žltá farba harmonizuje čakru Solar Plexus

Fialová bola farbou roka 2018 podľa Pantone. 

Studená a teplá. Aký ste typ?


Fialová farba je zmesou studenej modrej a teplej červenej. Môže byť teda upokojujúca aj znepokojujúca, podľa toho, ktorá farba dominuje. Bledšie odtiene fialovej sú vhodné skôr pre studené osobnostné typy. Ja som teplý osobnostný typ, takže preferujem teplejšie odtiene fialovej. Ako zistíte, aký ste typ?
Čítajte tiež: Bledomodrá čakra je o vyjadrovaní sa – 5 čakra

Veľmi jednoducho.

Oblečte si bielu košeľu a priložte si k tvári strieborný kúsok oblečenia. Ak bude vaša pleť bledá či zelenkavá alebo nebude mať zdravý odtieň, ste v najväčšou pravdepodobnosťou teplý farebný typ. To zistíte tak, keď si priložíte zlatý kúsok látky k tvári. Keď sa vaša pleť rozžiari a „opeknie“, ste teplý farebný typ (obsahuje žlté a oranžové podtóny).

Ako ja. V prípade, že ste si sadli so striebornou, ste studený typ (obsahuje väčšinou modrasté podtóny). Ďalší krok je vyskúšať si oblečenie v studených alebo teplých farbách. Keď vám vyjde, že ste studený typ, vyskúšajte v tomto prípade bledo fialovú. V prípade teplého typu, choďte do tmavších, teplejších tónov.

Fialová je farba moci


Vráťme sa k fialovej. Najmä purpurová a tiež bordová a nachová sú farby moci. Predstavujú silu mysle a charizmu. Táto farba sa v sviečkovej mágií používa na ovplyvňovanie druhých, pre posilnenie vlastnej mágie a rozvoj psychických schopností. Fialová predstavuje kráľovský majestát a vznešenosť, používa sa tiež pre zbavenie negatívnych síl.


Fialová je farba siedmej čakry


Čakry sú energeticko – informačné centrá, ktoré nám umožňujú fungovať zdravo v materiálnom svete. Čakry prijímajú, premieňajú a rozvádzajú rôzne druhy energii do celého tela. Siedma čakra je korunná a spája nás s Vesmírnou energiou, ktorú prostredníctvom korunnej čakry prijímame. Nachádza sa nad temenom hlavy a otvára sa smerom hore. V tejto čakre neprichádza k blokáciám, môže byť viac alebo menej vyvinutá. Jej farbami sú fialová, zlatá a biela a harmonizujú ju krištál, jadeit, fialový fluorit a diamant. Aktivačným kameňom je ametyst.

Ametyst mení negatívnu energiu na pozitívnu


Ametyst je jeden z najsilnejších kameňov s mnohými účinkami na emočnú, duchovnú i psychickú stránku života. Ak tento polodrahokam nosíte, dokážete sa lepšie priblížiť k svojim emóciám. Ametyst tiež posilňuje silu vôle a pomáha stanovovať si reálne ciele. Pri meditácií odpája myseľ od starostí a duchovne zrelý človek môže pomocou neho zažiť aj zjavenia alebo vízie.


Je to kameň, ktorý zvyšuje motiváciu, koncentráciu, pozornosť a sústredenie sa. Tým zlepšuje schopnosť učiť sa a zapamätať si nové informácie. Pomáha transformovať negatívnu energiu na pozitívnu. Preto prináša vnútorný pokoj a vyrovnáva prudké zmeny nálad. Odstraňuje aj úzkosť, strach a napätie. Ametyst je minerál, s ktorým sa človek zbaví predsudkov a následne môže dospieť k progresívnym myšlienkam.

Pozrite sa na kvety okolo nás – levanduľa, fialka, orgován, ale aj pelargónie, či tulipány – tie všetky sú alebo môžu byť fialové.

Oblečenie:
Džersejový top
Džínsy:
http://www.cellbes.sk

Andrea Hinková – Tarová https://samanskesviecky.sk/

4 KOMENTÁRE

  1. […] V jednej rovine – pozitívnej – sa nedá stále žiť. Život je hojdačka a raz sme dole a potom zase dole. A je to tak dobré, pretože keby sme nezažili to zlé, nevážili by sme si to dobré. Vlastne by sme to ani nedokázali rozpoznávať. A v pozitívnej rovine žijú snáď len mnísi – majú silne otvorenú 7 teda korunnú čakru a fialovú auru. Čítajte tiež: Prečo by ste mali nosiť fialovú farbu? Čo podporuje? […]

  2. […] Klasikou sú okrúhle alebo hranaté tvary, a nosiť sa dajú k elegantným outfitom aj športovému štýlu. Ležérnu eleganciu, ktorá umožňuje nosenie sukne spolu čižmami alebo teniskami, ideálne doplní práve ľadvinka. Ich podstata je rovnaká – zapínanie na zips a uchytenie pomocou opaska na páse či bokoch. To ale nie je pravidlom. Čítajte tiež: Prečo by ste mali nosiť fialovú farbu? Čo podporuje? […]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.