Nájomná vrahyňa na materskej – recenzia

9
Nájomná vrahyňa na materskej

Byť mamou na materskej a zároveň nájomnou vrahyňou je vražedná kombinácia. V prípade knihy od Elle Cosimano, Nájomná vrahyňa na materskej, to platí na 100 %. Tento typ literatúry nie je úplne moja šálka kávy, ale ja som vlastne nikdy nebola typická matka. Zabávala som sa natom, ako si syn hlavnej hrdinky niečo lepil na hlavu a bol celý od jedla a ako si jej dcéra obalila hlavu celofánom. Nič takéto som ani pri jednom dieťati nezažila.

Neviem teda posúdiť, či sú takéto až hrôzostrašné opisy toho, čo s deti schopné reálne, alebo ide iba o nesprávnu výchovu. V každom prípade deti hlavnej hrdinky Finlay Donovanovej také sú. Neposedné striebra. A ona je autorka ženských románov. Zrejme nie až tak veľmi úspešná. Teraz navyše unavená. A naštvaná. Vytočená. A bez peňazí. A nájomná vrahyňa na materskej.

Finlay budete milovať, ľutovať aj nechápať

Ak by som to musela prežívať, zrejme by som vraždila tiež. A hlavná hrdinka FINLAY DONOVANOVÁ TO ZABILA. Až na to, že v pravom slova zmysle. Je to taký kaviarenský román na štýl Bridget Jonesovej. Bude vás baviť. Nebudete chápať. Knihu odhodíte a opäť sa k nej vrátite. Finlay budete chvíľu milovať. Potom nechápať. Tie situácie, ktoré bude prežívať vám prídu tak bizarné a nepochopiteľné, že nebudete vedieť, či sa smiať, alebo nechápať. A takto je to celým románom. Bláznivé situácie, humorné dialógy.
Čítajte tiež: Jedna dobrá vec niekedy stačí – recenzia

FINLAY DONOVANOVÁ TO ZABILA… až na to, že v pravom slova zmysle.

Keď sa zrúti ale úplne všetko

Nová kniha, na ktorej Finlay práve pracuje a ktorú sľúbila odovzdať svojej literárnej agentke, ešte nie je hotová. Jej bývalý manžel vyhodil ich opatrovateľku bez toho, aby ju na to upozornil, a ráno musela poslať svoju štvorročnú dcéru do škôlky s vlasmi oblepenými lepiacou páskou.

Nájomná vrahyňa na materskej je skvelá oddychovka

Keď niekto počas obeda začuje Finlay diskutovať o zápletke svojho nového románu so svojou agentkou, pomýlia si ju s nájomnou vrahyňou a Finlay neúmyselne prijíma ponuku zbaviť sa problémového manžela obete, aby si zarobila peniaze a  splatila  tak všetky potrebné účty. Tie sa jej už kopia pri predných dverách. Čoskoro zistí, že spáchanie zločinu je v skutočnom živote oveľa ťažšie než vo fiktívnom svete.
Kniha vyšla vo Vydavateľstve Motýľ.

BUX.sk internetové kníhkupectvo

Andrea Hinková – Tarová

Určite do toho choďte :)

SÚŤAŽ

A pre jedného z vás tu mám výtlačok.

Stačí, ak do domentára napíšete, akú knihu ste naposledy čítali a ja 15.11. jedného z vás vyžrebujem a túto knižku plnú bláznivých situácií vám pošlem.

Viac zaujímavých článkov čítajte aj na https://zdravienadoma.sk/

9 KOMENTÁRE

  1. […] Autorom kuchárskej knihy Čaro rómskej kuchyne je Peter Pollák, ktorý bol prvým poslancom Národnej rady rómskej národnosti. Od roku 2019 pôsobí ako poslanec Európskeho parlamentu. Teraz sa rozhodol zbúrať stereotypy o rómskej kuchyni. Rómska kuchárska kniha totiž vychádza na Slovensku po dlhých 25 rokoch a okrem receptov obsahuje rómsku mágiu a tajomstvá bylinárstva.Čítajte tiež: Nájomná vrahyňa na materskej – recenzia […]

  2. […] V čase najväčšieho rozmachu britského koloniálneho panstva v Indii nadviažejedenásťročná Anáhitá zo vznešenej, ale chudobnej rodiny celoživotné priateľstvo stvrdohlavou princeznou Indirou, privilegovanou dcérou indického maharadžu. Anáhitá sapostupom času stane jej oficiálnou spoločníčkou a krátko pred vypuknutím prvej svetovejvojny ju sprevádza na ceste do Londýna. Čítajte tiež: Nájomná vrahyňa na materskej – recenzia […]

  3. […] Najprv si povedzme príbeh románu Jazdkyňa. Špičkové jazdkyne Maggie Atwoodová a Becky McCabeová, matka a dcéra, si sľúbili, že nikdy nebudú súťažiť jedna proti druhej. No dramatické a náročné kvalifikačné súťaže pred olympiádou v Paríži všetko zmenia. Každá túži stať sa najlepšou jazdkyňou na svete a obetujú pre to všetko.Čítajte tiež: Nájomná vrahyňa na materskej – recenzia […]

  4. […] A hneď tu narazí na nepríjemného novinára Bena. Ten svoju frustráciu, že ho preradili z ekonomickej redakcie do redakcie lifestyle, presúva na všetkých okolo. Katie to nakoniec vyrieši trochu netradične a keď sa stretnú novinári na letisku, uvedomí si, že teda táto skupinka nebude jednoduchá. A Ben rozhodne nebol jediným tvrdým orieškom.Čítajte tiež: Nájomná vrahyňa na materskej – recenzia […]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.