Prečo má striebro pozitívny vplyv na naše zdravie?

0

Už v staroveku sa drahým kameňom a minerálom pripisovali liečivé vlastnosti. Rovnakým spôsobom sa ešte aj dnes zlatu a striebru ako aj iným drahým kovom pripisuje nespočetné množstvo zdravotných výhod. Významné zdravotné prínosy striebra sa využívajú v mnohých rôznych kultúrach po mnoho storočí. Striebro sa považuje za veľmi silné antimikrobiálne činidlo v boji proti zápalom, pri prevencii prechladnutia a chrípky či hojení rán.

Aj z týchto dôvodov sa striebro dnes pre svoj antibakteriálny účinok veľmi často používa do náplastí a obväzov, aby sa do rany nedostali žiadne baktérie. Aké ďalšie zdravotné výhody majú strieborné šperky na naše telo?

Najideálnejší materiál na výrobu šperkov pre alergikov

Striebro má dlhú históriu ako antibiotikum a v oblasti sterilizácie. Práve preto veľmi veľa ľudí nosí strieborné šperky, aby sa vyhli infekciám, baktériám alebo vírusom. V kombinácii s konkrétnym drahokamom sa potom stávajú kvalitné Oliver Weber šperky nielen bezpečnou, ale aj štýlovou ozdobou nášho tela, ktoré je veľmi citlivé.

A možno vás prekvapí, že striebro má vraj pozitívny vplyv aj na elasticitu ciev, tvorbu kostí a starostlivosť o pokožku.

Využitie striebra v textilnom priemysle

Zo striebra môžu byť vyrobené nielen krásne Oliver Weber náušnice, ale aj bežný odev. V textilnom priemysle sa napríklad striebro používa v športovom oblečení, aby bolo bez zápachu, odolné proti potu a baktériám. V textíliách sa spracováva takzvané mikrostriebro, ktoré veľmi dobre priľne k textilným vláknam a preto sa nedá tak ľahko poškodiť.

Striebro má tiež pozitívny vplyv na vnútornú termoreguláciu a krvný obeh. Rovnako ako pri zlepšovaní vitality a úrovne nálady. Nosenie strieborných šperkov údajne vyrovnáva vonkajšie elektrické poruchy a tým zlepšuje obeh a telesnú teplotu a posilňuje imunitný systém.

Má nos na toxické látky a prostredie

Striebro je tiež užitočné na vyhýbanie sa potenciálnym toxickým látkam, pretože striebro vykazuje chemickú reakciu a mení farbu, keď príde do kontaktu so špecifickými škodlivými chemikáliami. Ak sa napríklad strieborný šperk po nosení zmení na modrý, mohlo by to znamenať príliš vysoký obsah sodíka v tele.

Prospieva celému telu

Pozitívne nabité ióny striebra vytvárajú vodivé pole, ktoré odráža elektromagnetické žiarenie preč od tela, čo stimuluje prirodzenú vodivosť tela a optimalizuje krvný obeh, rovnováhu telesnej teploty a celkovú pohodu a tiež viaže negatívne nabité kyslíkové receptory v baktériách. To môže telu pomôcť v boji proti infekcii.

Ak teda striebro milujete pre jeho krásny a čistý lesk, odteraz ho oceníte aj pre jeho ďalšie významné schopnosti.

Zdroj obrázka: TorriPhoto/Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.