Historická dráma Slúžka príde do kín vo februári

1

Mariana Čengel Solčanská rozpráva príbeh žien, ktoré spojí tajomstvo. Film Slúžka zverejnil svoj trailer. Historická dráma s hviezdnym obsadením príde do kín 2. februára.

Mariana Čengel Solčanská je divácky najúspešnejšou slovenskou filmovou režisérkou. Jej filmy ÚnosSviňa videli v kinách státisíce divákov a diváčok. Uznávaná tvorkyňa vo svojom najnovšom filme nazrie hlbšie do minulosti. Publiku prinesie príbeh zo začiatku minulého storočia.

Dráma Slúžka vyrozpráva príbeh Anky, ktorá v turbulentných dobách odchádza z Banskej Štiavnice. Ide pracovať ako slúžka do pražskej vily vysokopostavenej rakúsko-uhorskej rodiny.
Čítajte tiež:  Ján Kuciak a Martina – film o ich vražde v kinách

Slúžka vyrozpráva príbeh zo začiatku minulého storočia

Pätnásťročná Anka bude spoznávať pravidlá nového sveta. Triedne rozdiely aj komplikované povahy svojich zamestnávateľov. Získa si spriaznené duše v radoch služobníctva. Jej úhlavnou nepriateľkou sa stane jej rovesníčka Resi, dcéra panskej rodiny.

Počiatočná nevraživosť medzi mladými ženami sa postupne premení na sympatie a silné puto. To musia tajiť okoliu, čo pomôže obom hrdinkám prežiť aj príkoria v časoch prvej svetovej vojny.
Čítajte tiež: Jedna dobrá vec niekedy stačí – recenzia

Hviezdne obsadenie

Postavu Anky stvárňuje Dana Droppová, ktorá s režisérkou už spolupracovala pri mimoriadne úspešnom filme Sviňa. Ako Resi sa slovenským divákom a diváčkam predstaví Radka Caldová. Zuzana MauréryKarel Dobrý sa vo filme zhostia úloh Resiiných aristokratických rodičov.

V úlohách služobníctva sa v traileri objavujú Vica Kerekes, Aňa Geislerová, Peter Nádasdi či Lukáš Pelč. Marko Igonda, zohrá v úvode filmu kľúčovú úlohu nevlastného otca hlavnej hrdinky. Kvôli nemu musí odísť do Prahy.

Režisérka má svojich obľúbených hercov

„Keď spoznám nejakého herca, s ktorým sa mi dobre pracuje a ten herec je vnímavý, je príjemný, má disciplínu a talent, tak mám tendencie s ním spolupracovať aj v ďalších projektoch,“ vysvetľuje výber svoj prístup k obsadzovaniu úloh režisérka. „Danu Droppovú som si vybrala na základe spolupráce na filme Sviňa. Potom sme spoločne hľadali postavu slečny, ktorú bude mať rada. Na kasting sme pozvali české herečky a na konci som sa Dany spýtala, ktorá je Resi. Takže si filmová Anka sama vybrala svoju Resi.“

Film je inšpirovaný rovnomennou literárnou predlohou spisovateľky Hany Lasicovej. Trailer naznačuje, že v nej nebude núdza o silné emócie, ale ani o úsmevné momenty. Film začal svetovou premiérou na festivale v estónskom Talline svoju cestu po medzinárodných festivaloch. Do slovenských kín príde 2. februára 2023.

Solčanskej novinku do slovenských kín uvedie distribučná spoločnosť Continental film.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.