Vysnívaná zem je nový príbeh od Nicolasa Sparksa – recenzia

1
Vysnívaná zem. Dvadsaťpäťročný Colby kedysi sníval o kariére muzikanta, jeho sen však zmarila tragédia. Aby si na chvíľu oddýchol od farmárskych povinností, rozhodne sa prijať pozvánku na vystúpenie v plážovom bare na Floride.
Vysnívaná zem. Dvadsaťpäťročný Colby kedysi sníval o kariére muzikanta, jeho sen však zmarila tragédia. Aby si na chvíľu oddýchol od farmárskych povinností, rozhodne sa prijať pozvánku na vystúpenie v plážovom bare na Floride.

Spojil ich osud, ale rozdeliť ich môžu sny. Nicolas Sparks vie v čitateľoch vyvolať radosť, zahriať na duši a naplniť oči slzami. Tak je to aj v novinke Vysnívaná zem. Príbeh, ktorý má dve linky.

Vysnívaná zem, o čom je. Dvadsaťpäťročný Colby kedysi sníval o kariére muzikanta, jeho sen však zmarila tragédia. Aby si na chvíľu oddýchol od farmárskych povinností, rozhodne sa prijať pozvánku na vystúpenie v plážovom bare na Floride.

Kniha Vysnívaná zem je o tom, aby sme sa nikdy nevzdávali svojich snov.
Kniha Vysnívaná zem – nevzdávajte sa svojich snov.

Dvaja ľudia, dva svety

Tam ho opantá nádejná speváčka Morgan. Colby si však uvedomuje, čo všetko ich rozdeľuje – Morgan pochádza z Chicaga, má bohatých rodičov, práve skončila vysokú školu a čaká ju závratná kariéra.

A čo jej okrem nečakane hlbokej lásky môže ponúknuť on?

Prácu na rodinnej farme, ktorá nikdy nie je hotová a pre mestských ľudí jednotvárny, ubíjajúci život. Navyše ho kvári tajomstvo, ktoré sa bojí Morgan prezradiť.

Medzitým sa Beverly so svojím šesťročným synčekom snaží začať odznova v malom mestečku. Nedostatok peňazí a strach z despotického manžela ju vedú k rozhodnutiu, ktoré natrvalo ovplyvní jej budúcnosť.

Osudy mladých ľudí sa navzájom prepájajú. Túžba po lepšom živote ich núti čeliť minulosti zoči-voči.

Vysnívaná zem – nevzdávajte sa svojich snov

Vysnívaná zem je krásne napísaná kniha o tom, aby sme sa nikdy nevzdávali svojich snov. O tom, že vysnívaná zem raz bude naša, len treba veriť.

Nicholas Sparks vie vážnejšie témy, dôležité posolstvá a silné osudy obliecť do napohľad jednoduchých príbehov, ktoré sa čítajú samé. Majú v sebe ľahkosť a zároveň hĺbku.

Milan Buno, knižný publicista

Kúpite tu:

Moja recenzia

Dávno som nerobila recenziu na knihu, pretože ma nezasiahla tak, ako tento knižný počin od Nicolasa Sparksa. Toho, ktorý napísal Zápisník jednej lásky, Správu vo fľaši, či Najdlhšiu jazdu. A ešte mnohé ďalšie, ktoré boli zfilmované a diváci ich veľmi dobre poznajú, pretože každý jeden príbeh má svoju hĺbku.

Ak len trochu premýšľate nad tým, či si prečítate aj Vysnívanú zem, choďte do toho. O čom je, vám napísal už Milan Buno, ja môžem len dodať, že po tejto knihe verím, že v tomto svete ešte existuje láska.

Nemyslím len takú lásku, kde sa dvaja ľudia nájdu a zostanú spolu do konca života. Nie, toto je láska o obetovaní, akceptovaní a láske v rôznych podobách.

Prekrásne čítanie, z prekvapivým odhalením, ktoré vás vtiahne a predá vám nádherné posolstvo. Posolstvo lásky vo všetkých jej podobách.

Andrea Hinková – Tarová

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.