Začať šiť nikdy nebolo jednoduchšie

0
Ako sa naučiť šiť

Prichytili ste sa, ako žasnete nad vlastnoručne ušitými šatami? Prečo to neskúsite aj vy? Oblečenie z obchodov vám nemusí sedieť a môže byť z nekvalitného materiálu. Ak sa už dlhšie pohrávate s myšlienkou naučiť sa šiť, máme pre vás výbornú správu. Od vašich prvých ušitých šiat vás delí len niekoľko krokov.

5 krokov k vlastnému oblečeniu

  1. Šijací stroj je základ

A nemusíte si ho hneď kúpiť – dá sa aj prenajať. Na začiatok vám stačí stroj so základnými funkciami a jednoduchou obsluhou. Ak už teraz cítite, že je to pre vás náročná úloha, poraďte sa s odborníkmi. Ako sa hovorí – najlepší stroj je ten, ktorý máte doma, preto jeho kúpu moc neodkladajte.

  1. Zaobstarajte si základné vybavenie na šitie

Nemusíte sa báť, ak nebudete mať od prvého okamihu výbavu ako skúsená krajčírka. Na začiatok vám postačia krajčírske nožnice a meter, špendlíky, páratko nití a krieda.

  1. Naučte sa pracovať s vaším šijacím strojom

Ešte predtým, ako si sadnete za šijací stroj, vezmite si návod a dôkladne ho preštudujte. Okrem správneho nastavenia je dôležitá aj údržba stroja. Zrejme nechcete, aby ste po pár vašich  projektoch volali servisnému technikovi.

  1. Vyberte si váš prvý malý projekt na šitie

Zrejme vám už lietajú v bruchu motýliky a vy sa neviete dočkať, kedy sa pustíte do práce. Vyberte si na začiatok jednoduchší strih. Nepodaril sa vám váš prvý outfit? Nenechajte sa odradiť. Len cvik robí majstra majstrom.

  1. Nakúpte si látky a nite

Toto je zrejme tá najzábavnejšia časť. Ak sme vás inšpirovali v úvode šatami, je to ideálny projekt, na ktorom sa naučíte základné postupy. Ľahké letné šaty si ušijete z mušelínu, a nezabudnite ani na patent metráž. Ide o elastickú látku na ukončovanie rukávov.

Kam za látkami?

Nemusíte chodiť nikam. Stačí si otvoriť Bubulákovo, kde nájdete množstvo látok, z ktorých si nebudete vedieť vybrať. Okrem toho tu nakúpite aj iné doplnky, ktoré sa vám môžu na šitie hodiť.

Zdroj obrázka: Myroslava Malovana / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.