Zelená farba – kedy a ako ju nosiť?

7

Upokojujúca zelená farba je novou farbou sezóny. S odtieňmi olivovej či kaki sa zväčša spája módny štýl s názvom safari. Už druhú sezónu však kraľujú výraznejšie odtiene zelenej a to hlavne na kvetovaných a palmových vzoroch.

Zelená farba je farbou prírody, vyvoláva v nás pocit pokoja, harmónie a sviežosti. Majú ju radi najmä odvážni, tvoriví a samostatní ľudia.

Zelená farba a numerológia

Z numerologického hľadiska je zelená farba vo frekvencií čísiel 3 a 8. Znamená to, že ak tieto čísla máte vo svojom dátume narodenia, nemusíte to so zelenou preháňať, skôr si zistite, aké čísla potrebujete doplniť, aby ste v živote získali ešte väčšiu rovnováhu.

Ak máte v dátume narodenia čísla 3 a 8, mali by ste vedieť, že je to energia pokoja, harmónie, trpezlivosti. Títo ľudia milujú prechádzky v lese a celkovo prírodu.

Na druhej strane, všetko má aj svoje negatíva. Ľudia so zelenou frekvenciou, číže s číslami 3 a 8 nevedia povedať NIE a nemajú v sebe silu sa presadiť.

zelená
Šaty tejto sezóny: BONPRIX

Je to tiež farba srdca a srdcovej čakry a tiež sídlo časti sveta – Bali, Indonézia. Sídlo východnej pologule, ktorá robí svet krehkejším a láskavejším.

Ako nosiť zelenú farbu?

Pexels

Zelená farba a jej účinky


Farba zdravia a prírody. Navodzuje rovnováhu, harmóniu, povzbudenie a pôsobí nesmierne ukľudňujúco. Upokojuje nervový systém, je účinná pri vyčerpanosti alebo zmierňovaní migrén.

V minulosti sme ju v móde tak často nevídali, no dnes je skoro všade. Zelená farba sa stala populárnou aj vďaka luxusným značkám. Tie ju zahrnuli do svojich kolekcií a predviedli na prehliadkových mólach. 

Túto sezónu bude dominovať aj v interiéri, kde vám v kombinácii s prírodnými materiálmi navodí príjemný pocit pohody.

A keďže zelená farba má viacero odtieňov, mali by ste si vybrať ten, ktorí lahodí vášmu oku najviac.
Čítajte tiež:https://andawell.sk/farby-vyzaruju-emocie/

Zelená farba a kombinácia farieb

Najlepšie sa zelená kombinuje s bielou, krémovou hnedou, žltou či čiernou farbou. Závisí to od toho, aký look chcete dosiahnuť. Ak použijete jemnejšie farby, napríklad bielu, váš outfit bude vzbudzovať pocit upravenosti a čistoty.

Pri kombinovaní farieb sa však viete vyhrať s farbami, a napríklad levanduľová či pudrovo ružová, ktoré s týmto odtieňom zelenej vytvoria ideálny farebný pár s nádychom sviežosti.

zelená
Šaty: BONPRIXČo sa módnych kúskov týka, zelená vynikne najmä vrchných častiach odevu ako sú kabátiky či saká, no v lete však zožnú väčší úspech najmä šaty alebo nohavice.

Vzorom sa tiež brániť nemusíte. Túto sezónu dominujú veľké, zelené vzory v podobe kvetov či palmových listov. Zvoliť môžete aj prúžky a v kombinácii s viacerými farbami bude výsledok bezchybný.

Pexels

Môj tip


Nie som veľký fanúšik zelenej. To sa však môže zmeniť. Kedysi som takto vôbec nenosila žltú a dnes ju považujem za top farbu v mojom šatníku.

Krásne presvieti každý deň a je to pozitívna farba, takže vám navodí pozitívne emócie. A keď som si k žltému tričku na www.bonprix.sk vyberala tieto nohavice s vreckami, opaskom a šnurovaním, zvolila som olivovú farbu a vytvorila outfit, ktorý je vhodný do práce aj na kávu s kamarátkami :)

Nohavice kúpite tu
Tričko tu

Zelená v interiéri


Ak chcete vniesť do svojho interiéru trochu prírody v podobe zelených tónov, máte veľké množstvo možností. Táto optimistická farba sa skvele hodí do každej miestnosti vo vašom interiéri.

Má relaxačné účinky a preto je vhodná do priestorov, kde sa relaxuje a odpočíva (kúpeľňa, obývačka).

A keďže podporuje aj spánok, je vhodná aj do vašej spálne či detskej izby. V kuchyni vám poskytne rovnováhu a nabije vás potrebnou energiou, takže sa v nej budete vždy cítiť dobre a príprava jedla vám pôjde od ruky.

Navyše sa dá veľmi pekne kombinovať s odtieňmi hnedej a práve preto budete môcť v zelenej kuchyni využiť aj prírodný prvok dreva.

Pokiaľ ide o zelenú, jemné, pastelové tóny navodzujú pocit bezpečia, pohody a harmónie, preto je možné ich bez problémov použiť na strop,  steny, či podlahu.

Tmavo zelená môže z dlhodobého hľadiska na veľkých plochách pôsobiť viac rušivo než pokojne, no je mimoriadne elegantná v podobe doplnkov, či dominantných kusov nábytku, ako je sedačka, či pekná štýlová komoda.

Pokiaľ si netrúfate zelenú farbu použiť na veľkých plochách alebo na nábytku, dokonale vám poslúžia aj vhodne zvolené zelené doplnky ako vankúše, koberce, závesy alebo samozrejme aj zelené kvety.

Andrea Hinková – Tarová

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.