Jeseň, pani bohatá. Prenesme si ju domov

2

Jeseň je najbohatšou sezónou na farby. Príroda sa zahaľuje do hlbokých teplých odtieňov a túto atmosféru si môžeme preniesť aj domov. Aká bude vaša jeseň v byte?

Farby na stenu

Jesenná paleta obsahuje teplé zemité farby, a to predovšetkým s nádychom červenej. Tieto farby boli kedysi obľúbené na vidieckych príbytkoch či rustikálne ladených interiéroch.

Dnes sa ich nemusíte báť ani v moderných domoch či bytoch.

Jeseň v byte si žiada útulnosť


Ideálnym miestom kde farby jesene vyniknú najlepšie sú spoločné priestory. Napríklad vstupná hala. Robí skvelý prvý dojem a udáva tón zvyšku domu.

Výrazné farby ako terakota, hrdzavá, oranžová či baklažánová, vytvoria zaujímavé privítanie pre všetkých hostí. Navodia pocit domova, hravosti a stability.

Dominantná farba vstupnej haly vám zároveň umožní používať jemnejšie odtiene pri prechodoch medzi miestnosťami.

Nájdite rovnováhu


Každé ročné obdobie nám dáva možnosť použiť širokú škálu farieb. Aby však miestnosť nebola zahltená iba jesennými odtieňmi, musíte ju správne nakombinovať.

Nesprávnou kombináciou riskujete, že bude váš domov bude pôsobiť, akoby bol navrhnutý iba na jednu sezónu.

Základom vyváženého interiéru sú 2 základné farby a jedna doplnková. Vyberte farby, ktoré sa navzájom dopĺňajú a nie sú konfliktné.

Teplé jesenné farby je najlepšie kombinovať s neutrálnymi farbami ako béžová, krémová alebo biela. Ak ale túžite po výraznejšom dizajne, nič nepokazíte ani tmavou zelenou, ružovou alebo tmavou modrou.

Ako vybrať kvalitnú farbu

Výber vhodnej farby už dávno nie je iba o peknom odtieni. V interiéroch trávime väčšinu voľného času. Preto je dôležité vyberať produkty, ktoré nebudú negatívne vplývať na kvalitu vnútornej klímy a zdravie obyvateľov.

Rovnako ako zdravý životný štýl, sa do popredia dostáva aj zdravé bývanie. Na trhu nachádzame stále viac ekologických materiálov, a tiež produktov bez konzervačných látok, či bez obsahu VOC (prchavé organické látky).

Tieto produkty garantujú pozitívny vplyv na človeka bez rizika ohrozenia zdravia.

Bojíte sa zmeny?


Ak nie ste zvyknutí na výrazné tóny, zmeňte farbu jednej steny alebo použite akcentovú tapetu. Aj keď tmavé steny vyzerajú skutočne výborne s doplnkami v zemitých farbách, môže ísť o príliš veľkú zmenu.

V takomto prípade sú ideálnym riešením tapety s potlačou. Tá by ale nemala mať silný jesenný motív. Vhodnejšie sú tapety s abstraktnými alebo exotickými vzormi, ktoré nebudú pôsobiť nevhodne počas iných ročných období.

Výrazné farby pôsobia ako obrovský záväzok. Nemusíte nimi ale vymaľovať celú miestnosť.

Stačí pridať zaujímavý doplnok ako stolovú lampu, farebnú komodu, zamatové vankúše či vymeniť koberec. Bytové textílie sú fantastickým dizajnovým doplnkom.

Okrem toho ich môžete jednoducho meniť podľa sezóny, alebo vašej nálady.
Čítajte tiež: Dajte svojmu domovu farby!
http://www.andawell.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.