Hygge – ako prispieva k pocitu šťastia?

1

V predchádzajúcom článku sme písali o tom, čo je to hygge. O celkovej filozofií a o tom, ako si ho môžeme zaradiť do každodeného života. Je tiež úzko spojené s psychickým zdravím. Zameriava sa totiž na pohodlné a harmonické prostredie a podporuje vnútornú pohodu.

Tu je niekoľko spôsobov, ako hygge prispieva k psychickému zdraviu.

  1. Redukcia stresu: Relaxácia a oddych môžu pomôcť eliminovať stres a úzkosť v každodennom živote.
  2. Podpora spoločenských vzťahov: Silné a kvalitné vzťahy s priateľmi a rodinou, prispievajú k pocitu spolupatričnosti a podpory.
  3. Užívanie malých radostí: Učí nás oceniť a užívať si jednoduchú radosť zo života, čo môže zlepšiť naše celkové psychické blaho.
  4. Zníženie izolácie: Podnecuje spoločenskú interakciu a zdieľanie chvíľ s ostatnými, čo môže pomôcť predchádzať izolácii a samote.
  5. Posilnenie sebaúcty: Podporuje nás v tom, aby sme sa starali o seba a svoje potreby, čo môže mať pozitívny vplyv na našu sebaúctu a sebavedomie.
Ako súvisí hygge s psychickým zdravím?

Ako sa hygge líši od iných trendov, ako je Minimalizmus a Konzumerizmus?

Hygge a minimalizmus sú dva rôzne koncepty:

  1. Cieľ: Hygge sa zameriava na vytváranie pohodlného a príjemného prostredia, kde sa cítite dobre. Minimalizmus sa zameriava na redukciu dokonalého vlastníctva a života.
  2. Materiálne veci: Hygge neodmieta materiálne veci, ale vyžaduje kvalitu a účel pred kvantitou. Minimalizmus sa snaží zbaviť nadbytočných vecí.
  3. Prístup k veciam: Hygge podporuje príjemné a osobné veci, ktoré prispievajú k pohode. Minimalizmus podporuje jednoduchosť a udržanie.
  4. Spoločenský aspekt: ​​Hygge nabáda k spoločnosti s priateľmi, rodinou a nadväzovaním spoločenských vzťahov. Minimalizmus sa často zameriava na individuálny životný štýl.
  5. Pohoda vs. zjednodušenie: Hygge sa zameriava na pocit pohody a šťastia. Minimalizmus sa snaží zjednodušiť život a zbaviť sa rušivých prvkov.
Aký je rozdiel medzi hygge a minimalizmom?

Konzumerizmus je naopak trend, ktorý podporuje nadmernú konzumáciu a zhon za materiálnymi vecami, čo sa líši od obidvoch smerov.

V konečnom dôsledku, hygge je o pocite pohody, minimalizmus o zjednodušení a redukcii a konzumerizmus o nadmernom konzumovaní. Každý z týchto konceptov má svoje miesto v živote ľudí a môže byť prispôsobený individuálnym potrebám a hodnotá

Foto: http://www.pexels.com

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.