Idete na cesty sama? Sedem tipov sólovým cestovateľkám

0

Ak ide o cestovanie, mileniálky búrajú zavedené pravidlá a vyrážajú tento rok v lete do sveta na vlastnú päsť. Na Instagrame už pod hashtagom #solotravel nazdieľali viac než 4,6 miliónov príspevkov.

Vďaka rozvoju technológií je nezávislé cestovanie jednoduchšie a ženy do svojich vysnívaných destinácií vyrážajú samé a vybavené smartfónom a cestovnými aplikáciami.

Miesta, ktoré si pri svojich cestách sóloví cestovatelia obľúbili, bývajú mimo hlavnej turistickej destinácie. Mileniáli si vyberajú nezvyčajné a menej navštevované miesta.
Čítajte tiež: Ako prežiť dlhý let? TOP triky na cestovanie lietadlom

Uprednostňujú ich pred známejšími európskymi turistickými magnetmi, ako je Rím, Londýn alebo Barcelona, pretože vyhľadávajú jedinečné zážitky, ktoré budú môcť objaviť a zdieľať na sociálnych sieťach.
Čítajte tiež: Dôvody, prečo je dovolenka na horách rovnako príjemná ako pri mori

Naučte sa pred odjazdom dvadsať najdôležitejších fráz


Naučiť sa aspoň základy miestneho jazyka môže byť veľmi užitočné. Pomôže vám to opýtať sa na jednoduché veci, napr. pri hľadaní cesty alebo keď budete potrebovať niekoho poprosiť o pomoc. Navyše si za svoje úsilie ešte získate uznanie miestnych.

Vytvorte si kalendár s najatraktívnejšími „instagramovateľnými“ miestami


Budete chcieť zdieľať momentky z ciest so svojimi priateľmi, rodinou a fanúšikmi. Nielenže tak budú všetci vedieť, kade práve cestujete, ale možno ich dokonca inšpirujete, aby dané miesta aj navštívili!

Skôr, než sa vydáte na cestu, venujte trochu času príprave a ešte pred odjazdom si naplánujte niekoľko hlavných príspevkov. Keď potom do cieľovej krajiny dorazíte, budete si môcť odfotografovať obsah, ktorý chcete, a už si nebudete musieť robiť starosti, ako budú snímky vo vašom feede vyzerať.

Vyhraďte si 30 minút denne na zaznamenanie najlepších zážitkov z každého dňa


Pri cestovaní neustále zažívame niečo nové. Okrem fotografovania si zapisujte svoje postrehy, aby ste sa k prežitým okamihom mohli v budúcnosti opäť vracať.

Zachyťte každučký kút mesta


Návšteva doposiaľ nepoznaného mesta ponúka nekonečné množstvo pamiatok a tajomstvá, ktoré môžete zachytiť. Vychutnajte si neuveriteľne širokouhlý objektív smartfónu Galaxy S10+, ktorý dokáže zachytiť kompletnú panorámu. Do objektívu so zorným uhlom 123 stupňov sa vojde všetko, čo vaše oči vidia.

Tieto miesta si z cestovného zoznamu vyškrtnite


Veľké metropole sú out. In sú svojrázne destinácie, ktoré nie sú všeobecne známe. Predbehnite trend a skúste zamieriť do novej destinácie ešte pred tým, než sa z nej stane nový hit.

Medzi hlavné, menej navštevované, ale atraktívne destinácie patrí napríklad Rumunsko, Srbsko a Čierna Hora.

Cestujte ako miestni


Aj keď je jazda taxíkom medzi destináciami často jednoduchšia a pohodlnejšia, jedným z najzaujímavejších a najautentickejších spôsobov, ako sa v novom meste dostať z bodu A do bodu B, je využiť miestnu verejnú dopravu.

Často vám to poskytne skutočný pohľad na život očami domorodca. Okrem toho uvidíte a budete počuť veci, ktoré by ste po priamejšej trase minuli.

Nebojte sa pri fotografovaní experimentovať!


Keď už ste v novej krajine obklopení novými zvykmi a ľuďmi, prečo si teda nezaexperimentovať s vlastným štýlom fotografovania? Skúste jedinečným spôsobom zachytiť jedlo, štýl a okolie. Pridajte neobvyklé pohľady, ako napr. pri fotení priamo nahor alebo z vyvýšeného miesta.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.