Dôvody, prečo je dovolenka na horách rovnako príjemná ako pri mori

1

Dovolenka na horách alebo radšej pri mori? Pre všetkých, ktorí si túto otázku kladú, prinášame niekoľko dôvodov, prečo je dovolenka na horách prinajmenšom taká pekná ako pri mori.

Budete prekvapení, ako veľmi vám niekoľko minút alebo hodín v prírode prospeje.

Prostredie, v ktorom zabudnete na všetky problémy

Dovolenka je udalosťou, na ktorej chcete na problémy každodenného života zabudnúť a užívať si sladké ničnerobenie. Prostredie lesa a prírody vám na takýto relax vytvorí ideálne podmienky. Dôvodom je fakt, že krása prirodzeného prostredia vás natoľko uchváti, že na všetky ostatné veci vo svojom okolí a živote veľmi rýchlo zabudnete.

Pobyt v prírode znamená nasávať energie lesa a vnímať ju všetkými zmyslami. Už niekoľko minút v prírode posilní váš imunitný systém, odbúrava stres a vedie k relaxácii. Takže, ak si chcete dopriať tento wellness, spojte spoznávanie výhod a krás prírody s pohodlným ubytovaním v Jasnej.

Slnko vás nebude obmedzovať

Relax na pláži znie úžasne. Nájsť pri mori súkromie a užívať si tento luxus je však náročnejšie. V horách si môžete slnko a jeho energiu užívať tak, ako vám to vyhovuje. Naordinovať si doplnenie potrebnej dávky vitamínu D nebolo v prírode nikdy jednoduchšie. Vysoké stromy a bralá fungujú stokrát lepšie ako moderná pergola, takže ideálne prostredie na relax si vytvoríte bez problémov.

A mimochodom, opálite sa aj na horách! Ak sú však na vás aktuálne horúčavy priveľa, aj cez leto nájdete v horách veľa chládku a príjemných miest. Turistické úseky v lese, prestávka pri prameni a odpočinok v luxusnom apartmáne Jasná robia horúčavy oveľa znesiteľnejšie.

Špeciálny efekt nadmorskej výšky pre vaše zdravie

Morský vzduch je zdravý a lieči – to je pravda, ale nadmorská výška má na nás a náš organizmus tiež zvláštny vplyv. Pravidelná turistika a čerstvý vzduch stimulujú kardiovaskulárny systém aj metabolizmus. Pravidelná horská chôdza môže znížiť riziko cukrovky či vysokého krvného tlaku, turistika má tiež relaxačný účinok a odbúrava stres.

Takže, nielen more a exotika, ale aj naše hory sú pre vaše telo ideálna dovolenka. A príležitostí, ako sa o tom presvedčiť, máte naozaj dosť.

Zdroj obrázka: goffkein.pro/Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.