Využite odolnosť vonkajších roliet v prospech bezpečia  a pohodlia interiéru

1

Tieniaca technika okna dnes plní množstvo funkcií. Už to nie je primárne len tienenie, ale aj ochrana oblasti okna pred čoraz intenzívnejšími vplyvmi počasia a iných vonkajších faktorov. Takáto odolnosť je daná a ovplyvnená tvarom lamely, jej šírkou, typom vedenia a celkovým rozmerom.

Vo všeobecnosti sú vonkajšie rolety veľmi odolné a treba ich úplne stiahnuť len v extrémnych podmienkach, ktoré sú skôr výnimočné. Ako ale dokážu tieto systémy vaše okno ochrániť pred hrozbami vonkajšieho prostredia?

Tienenie funkčné za každého počasia

Na ochranu domu pred poveternostnými vplyvmi sú v horúcich letách nevyhnutné kvalitné tieniace prípravky na ochranu pred slnkom. Pri ich výbere dnes stojí za to klásť dôraz na vysokú stabilitu proti vetru, pretože to nielen chráni okno a interiér pred poškodením, ale zároveň sa postará aj o to, aby sa tienenie dalo použiť v horúcich a veterných dňoch a aby sa miestnosti nepríjemne nevyhrievali.

Nikto predsa nechce, aby musel sťahovať ochranu pred slnkom, keď slnko svieti na okno pri 30 stupňoch a zrazu fúka vietor. S vonkajšími žalúziami odolnými voči vetru, ktoré zaisťujú takmer nepretržitú funkčnosť tienenia a dodávajú pocit bezpečia pri silných dažďoch a búrkach – je to naozaj jednoduché.

Inteligentné, vetru stabilné vonkajšie rolety dosahujú maximálnu stabilitu voči vetru vďaka inštalácii do ostenia s vodiacimi lištami, čo znamená, že ani silnejšie poryvy im nemôžu ublížiť.

Životný priestor na čerstvom vzduchu pre celú rodinu

Chceli by ste si užiť viac času vonku bez toho, aby ste prišli o dokonalú ochranu pred slnkom? Nielen rolety, ale aj rovnako kvalitné markízy sú na tento účel vynikajúce riešenie.

S inovatívnymi riešeniami moderných markíz si môžete vytvoriť úplne nový životný priestor pre celú rodinu na prácu, relax alebo zábavu na vašej terase. Stačí si vybrať správny druh tieniacej techniky a užívať si priestor bez obmedzení a po celý rok.

Zdroj obrázok: Studio Harmony/Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.