Piatok 13 – prečo máme strach z tohto dátumu?

2
black cat walking on road
Photo by David Bartus on Pexels.com

Je piatok 13 naozaj nešťastný dátum? Z numerologického hľadiska určite nie. Skôr mýty, povery a vysvetlenie rôznych udalostí prispievajú k tomu, že sa počas tohto dátumu vo Vesmíre zhmotňuje strach a ľudia si ho aj sami vedome či podvedome programujú.

Psychológovia dokonca majú pomenovanie pre strach z tohto dátumu – saparaskavedekatriafóbia čiže špeciálna forma triskaidekafóbie.

eyeglasses with black frames
Photo by Black ice on Pexels.com

Poverám veríme vtedy, keď máme málo informácií. Ostatne veď aj preto v dávnych dobách vznikli. Ľudia si nevedeli vysvetliť niektoré javy, tak začali vznikať povery a mýty. Jedným z nich je piatok 13.

black cat walking on road
Photo by David Bartus on Pexels.com

Čierna mačka potrebuje prejsť cez cestu aj v piatok 13

Preto dnes ťažko vysvetlíte človeku, ktorý na ne verí, že aj čierna mačka potrebuje prejsť cez cestu a že piatok 13 je povera, ktorá je neustále kŕmená.

Lenže tak vzniká strach až fóbia, ktorá sa zhmotňuje a Vesmír samozrejme reaguje. A náš program v hlave ovplyvňuje celý náš život. A keď si raz budeme programovať, že piatok 13 je nešťastný deň, tak ním aj bude.

Idem na tenkú čiaru, avšak nepopierateľným faktom je, že na nešťastnú trinástku verí najmä kresťanský svet. Nie je teda vylúčené, že aj útoky na Paríž z islamského sveta boli dôkladne naplánované presne na tento deň.

Ako sa to celé z tým piatkom 13 začalo?

Pri poslednej večeri, ktorá sa konala na Veľký piatok, sedelo 12 apoštolov a tým 13 bol Judáš.

Aj vďaka tomuto vznikla povera, že pri stole nemôže sedieť 13 stravníkov. Vo Francúzsku si dodnes môžete objednať profesionálneho 14. hosťa tzv. quatorziema.

Starožidovská mystika Kabala naopak považuje číslo 13 za priaznivé a nepridáva tejto legende takmer žiadny význam.

black textile beside orange plastic bottle
Photo by cottonbro on Pexels.com

Piatok 13 z pohľadu templárov

Strach z piatku 13 podporili aj templári, respektíve ich definitívny koniec. Všetko sa začalo v piatok 13. 10. 1307. Francúzsky kráľ Filip IV. nechal zatknúť veľmajstra templárov Jacquesa de Molaya spolu s jeho ďalšími 60 súkmeňovcami – vysokopostavenými rytiermi.

O sedem rokov neskôr, 18. marca 1314 ho po ťažkom väznení a mučení upálili. Inkvizičný súd ho obvinil z kacírstva a čarodejníctva. Rytieri od tej doby považujú piatok 13. za diabolský.

Z pohľadu numerológie a Tarotu je číslo 13 považované za priaznivé číslo. Vibruje flexibilitu vo všetkom, čo človeka baví a tiež premenu myšlienok v činy.

V Tarote symbolizuje karta s číslom 13 Smrť, čo je nový začiatok a prináša oslobodzujúcu zmenu v živote. Je to teda číslo premeny, zmeny a je len na nás a našom vedomí, či to budú zmeny k lepšiemu alebo horšiemu.
Čítajte tiež: https://andawell.sk/vypocitajte-si-svoje-zivotne-cislo/

Ľudia narodení v tento deň majú svoje negatíva aj pozitíva

V detstve sa im dostalo málo lásky, čo vyplývalo z panovačnosti jedného z rodičov. Mohli byť aj vychovaní u starých rodičov.

Buď jedno alebo druhé v nich vyvolalo pocit márnosti a nedocenenia. Je to ten pocit, že keď robíte, čo robíte, aj tak nikdy nebudete v očiach najbližších docenený.

Aj toto nie celkom radostné detstvo spojené s úzkosťou robí z ľudí narodených 13 v mesiaci osoby, o ktoré sa doslova môžete oprieť. Sú ctižiadostiví, organizačne zdatní, oddaní priatelia a o svojich blízkych sa vedia postarať.

Sú verní a milujúci, ale stále potrebujú od svojej polovičky počuť, ako veľmi sú úžasní. Na druhej strane sú tiež ješitní a urážliví.

Keď si 13 sčítame 1+3 dostaneme číslo 4, čiže človeka, ktorý stojí obidvoma nohami na zemi, ktorý ochraňuje svoj majetok.

jet cloud landing aircraft
Photo by Pixabay on Pexels.com

V lietadla bez sedadla 13

Čo ma trochu zaráža je fakt, že aj letecké spoločnosti nemajú sedadlo s číslom 13. Vo všeobecnosti musím povedať, že neexistujú zlé alebo dobré čísla. Je dobré vedieť, aký vzorec osudu nám dal dátum narodenia a tiež meno a priezvisko, a takisto prijaté priezvisko.

Dámy nezabúdajte na to, že po svadbe sa vám menia súradnice osudu a s nimi často aj charakter.

Mojim klientom pri výpočtoch hovorím, že je len v ich rukách, ako sa postavia k svojmu osudu. Čísla im ukážu, čo ich v živote obmedzuje a je len na nich, ako si upracú svoj pohľad na svet. Aj pády predsa môžu znamenať nové začiatky.

Či lepšie alebo horšie je len na vás. Niektoré vzorce osudu sú ale tak zložité a klient má tak ťažký život, že hľadáme a meníme. Buď celé meno alebo aspoň vkladáme medzi meno a priezvisko ešte jedno meno.

Jedno je však z mojej praxe už isté. Človek musí byť pripravený na zmenu. Neurobí to nikto za neho. Ani mama, kamarátka, partner….Len on sám sa musí stretnúť so svojim zrkadlom a prejsť na cestu transformácie.

Sú ľudia s číslami, ktorým to trvá dlhšie a iní, ktorí sa do toho pustia hneď. A výsledky sú krásne.

Ale späť k leteckým spoločnostiam

Číslo, ktoré padá je 16 ( a nie 13). V tomto čísle sa nehody, rizika a pády striedajú ako deň a noc. V Tarote je to Veža, z ktorej padajú ľudia.

Preto, ako numerológ trochu krútim hlavou nad tým, že sa nechali letecké spoločnosti ovládnuť poverami o trinástke, namiesto toho, aby sa snažili eliminovať šestnástky v akejkoľvek forme.

Či už v dátume narodenia členov posádky a pasažierov, sčítaní a karmických trojuholníkov a tiež samotného označenia lietadiel.

bedroom door entrance guest room
Photo by Pixabay on Pexels.com

To, že izbu číslo 13 nenájdete v mnohých hoteloch, ani u športovcov či jazdcov Formuly 1, je proste dané kŕmeným mýtom.

A nedá sa povedať, že by poverám verili len menej inteligentní ľudia, pretože do tejto kategórie by sme rozhodne nemohli zaradiť napríklad 32 prezidenta USA Franklina D. Roosevelta, ktorý v tento deň nechcel cestovať  a nikdy nehostil 13. ľudí.

Andrea Hinková – Tarová
https://samanskesviecky.sk/

Čítajte tiež:
Meno dieťaťa dôkladne zvážte

Čísla hovoria o žiadnej šanci

Veríte, že sa myšlienky zhmotňujú?

Kúzelné vety pre šťastný život

Veríte na zázraky? Dejú sa

Odpustite sebe, ostatní nech si riešia svoj život

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.