10 tipov pre krásne vlasy – Súťaž

27
starostlivosť o vlasy
Shutterstock

Ak neviete, aký typ vlasov máte, spýtajte sa svojho kaderníka. Jemné vlasy sú spravidla mäkšie a tenšie a majú menší objem. Tiež sa horšie upravujú, pretože sú nestabilné. Silné sú hrubšie a pevnejšie, čo znamená, že majú väčší objem a sú odolnejšie.

Prípravky vždy vyberajte podľa typu vlasov


Preto by ženy s jemnými vlasmi mali používať produkty s ľahkým zložením, ktoré vlasy zbytočne nezaťažujú. Mnoho výrobkov na lesk napríklad obsahuje zložky, ktoré sa viac hodia pre silnejšie vlasy. To isté platí pre laky– ak ich zloženie obsahuje príliš mnoho vlhkosti, vlasy zaťažujú.

vlasy
Foto: http://www.pexels.com


Strih – základ pekného účesu.


Pre zdravý lesk a objem, ktorý vydrží po celý deň, by ste mali začať kvalitne od základu – nechávajte si ich upravovať a pravidelne a odborne zastrihávať. Tie bez tvaru nemajú žiadny objem. Krátke treba zastrihávať každé štyri týždne, pri dlhých stačí raz za 6 až 8 týždňov.
Čítajte tiež: Dobré pre vlasy aj planétu


Správna starostlivosť o vlasy sa vždy začína pri umývaníPri umývaní je dôležitý nielen vhodný šampón, ale i správny postup. Vlasy najprv prepláchnite prúdom teplej vody a aspoň jednu minútu ich máčajte. Jedine tak sa štruktúra vlasov dostatočne otvorí a pri umývaní sa uvoľnia všetky nečistoty. Naneste šampón, vlasy jemne pretrite v dlaniach a pokožku hlavy masírujte bruškami prstov. Potom opláchnite.Šampónovanie môžete ešte raz zopakovať, ak si ale vlasy umývate každý druhý deň, stačí šampón použiť len raz. Na záver umývania ich dôkladne opláchnite vlažnou vodou – oplachujte asi 3 minúty – štruktúra sa uzavrie a budú krásne lesklé.
Čítajte tiež: Vyrobte si vlasovú kúru pre zdravé a lesklé vlasy sami


Nevynechávajte kondicionér!


Kondicionér po umytí uzatvára povrch vlasu a zanechá ich poddajné, hebké a lesklé. Súčasne uľahčuje ich rozčesávanie. Vyberajte však prípravky určené jemným vlasom, ktoré vlasy nezaťažujú. Ak máte pocit, že nie vždy máte čas použiť kondicionér, použite expresnú starostlivosť, ktorá sa nevymýva.

vlasy
Foto: http://www.pexels.com

Používajte optimálne množstvo prípravku


Všeobecne sa odporúča, v závislosti od dĺžky vlasov, použiť šampón v množstve 1–2 dávok veľkosti lieskového orieška. Po opláchnutí šampónu použite kondicionér a votrite ho do vlasov po celej ich dĺžke.

Ak cítite, že je povrch vlasov ešte drsný a dá sa predpokladať, že sa budú ťažko rozčesávať, malé množstvo kondicionéru ešte pridajte. Kondicionér používajte iba na spodné 2/3 vlasov a ku končekom, vlasy pri hlave sa nebudú tak mastiť. Navyše horná tretina vlasov, pozdĺž vlasovej línie, obvykle nebýva poškodená.


Vlasy dôkladne opláchnite!


Opláchnutiu vždy venujte veľkú pozornosť a vymyte dôkladne všetky zvyšky šampónu a ďalších ošetrujúcich prípravkov. Je to dôležité nielen kvôli pocitu z vlasov (ktoré by inak boli ťažké, splihnuté, bez lesku), ale hlavne kvôli zdraviu vlasov.

Nevymyté zvyšky prípravkov môžu spôsobiť vznik lupín alebo iných problémov spojených s pokožkou hlavy. Navyše sa môžu viac mastiť, účes nedrží, rýchlejšie plihne a chýba mu lesk.

S mokrými vlasmi opatrne!


Mokré vlasy sú veľmi zraniteľné a náchylné na poškodenie. Nechoďte spať s mokrými vlasmi, pri česaní ich neťahajte a nenapínajte silou, nespínajte ich do pevnej gumičky či sponky – môžu sa polámať. Mokré nefrotírujte, ale po umytí ich jemne vytlačte a zabaľte do uteráka. Uterák prebytočnú vodu odsaje, povrch vlasov zostane hladký a môžete ich potom jednoducho upravovať.

Pozor na hrebene. Nesprávne môžu ničiť vlasyI hrebeň či kefa je súčasťou správnej starostlivosti o vlasy. Nepoužívajte kefy z umelej hmoty, ktoré vlasy vytrhávajú a lámu. Kefa s prírodnými štetinami je šetrnejšia k vlasom, zabraňuje elektrizovaniu vlasov, vlasy dokonale uhladzuje a hodí sa i na fénovanie či úpravu vlasov.

Správny stylingJemné vlasy vysúšajte pomocou kvalitného fénu s vysokým výkonom. Najskôr vyfúkajte vlasy pri korienkoch, môžete ich vysúšať i v predklone. Požadovaný objem docielite pomocou širšej guľatej kefy, veľkých Velcro natáčok alebo nahrievacích natáčok, ktoré vlasom dodajú extra pružný objem.

Pre ľahšiu úpravu účesu použite penové tužidlo pre jemné vlasy (1–2 dávky veľkosti marhule). Na záverečnú fixáciu účesu naneste lak určený špeciálne jemným vlasom a rozstrekovač držte vo vzdialenosti aspoň 20 centimetrov od hlavy.

Snažte sa ich čo najmenej zaťažovaťSnažte sa svoje vlasy čo najmenej zaťažovať. Vyhýbajte sa prílišnému vystavovaniu UV žiareniu a vlasy dôkladne oplachujte po kúpaní v mori či v bazéne. Vyhýbajte sa prílišnému mechanickému zaťažovaniu a správnu starostlivosť konzultujte s kaderníkom, pretože vlasom, ktoré nedostávajú dostatok starostlivosti, chýba lesk a sú ako bez života.

Špeciálny tip – výživové doplnky

Vo vlasoch je možné vidieť naše vnútro. Prezrádzajú naše duševné rozpoloženie, reagujú na našu výživu. Nato, aby boli zdravé a krásne je dôležitý optimálny príjem živín a vitamíny pre vlasy. K dôležitým vitamínom, ktoré by sme pre krásu vlasov mali prijímať vo forme stravy, a tiež výživových doplnkov, sú vitamíny A , B, C a E. Vitamín A pomáha kožným žľazám vytvárať olejovitú látku nazývanú maz. 

Ten zvlhčuje pokožku hlavy a pomáha ich udržiavať zdravé. Vitamín B, nazývaný aj Biotín pomáha vytvárať červené krvinky, ktoré prenášajú kyslík a živiny do pokožky hlavy a vlasových folikulov. Poškodenie voľnými radikálmi môže blokovať rast a spôsobiť starnutie vlasov.

Vitamín C je silný antioxidant. Chráni naše vlasy pred oxidačným stresom spôsobenými voľnými radikálmi. Je dôležitý aj pri tvorbe kolagénu, ktorý je potrebný pre ich správny rast. Antioxidant je aj vitamín E.

Na udržanie zdravých a krásnych vlasov, potrebujeme aj minerály zinok a selén. Nedostatok selénu môže znižovať rast vlasov, čo vedie k ich celkovému zrednutiu. Nedostatočné množstvo zinku môže viesť k vypadávaniu vlasov.

Súťaž:

Súťažíte o balíček Pantene produktov. Stačí, ak do komentára napíšete, aké produkty z vlasovej starostlivosti používate.

vlasy súťaž
Súťažíte o tento balíček produktov


starostlivosť o vlasy
Shutterstock

27 KOMENTÁRE

 1. ja používam na vlasy olejčeky na konce vl.,kondicioner a 1x za týžden masku hydratačnu..a šampon na jemné vlasy.

 2. Používam šampón, silver šampón, kondicioner, raz týždenne masku a nezmyvatelnu výživu na vlasy a na končeky olejcek. A silver tiež len raz týždenne 🙂

 3. Ja používam na moje jemné vlasy – šampón, balzam, masku, nezmývatelný kondicioner, vlasovú vodu na pokožku a olejček na suché končeky.

 4. Bezsulfatový najlepšie prirodný šampón
  Len zdravé vlasy sú čisté
  Potom výživná maska
  Olej na končeky vlaskov
  Vlasky nefenujem a nežehlim, kulmu nepouživam sem tam nátačky…..
  Po 40 veru už vitaminky zinok a selén

  A keď už aj šediny sú tak aby som nebola ako,, Otec Fura z pebnosti Boayar ,, tak použivam prirodne farby a nechám to na kaderničku 🙏🙏🙏

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.