Ako si vybrať farbu pánskeho trička, aby zodpovedala pleti? Poradíme

1

Vybrať si farebné tričko, ktoré sa bude najlepšie hodiť k vašej farbe pleti nemusí byť tak jednoduché, ako to na prvý pohľad vyzerá. Existujú tony a zároveň podtóny pokožky a ku každej z nich sa hodia iné farby. Aby ste si vedeli dobre zvoliť farbu, musíte najskôr zistiť tieto dve základné údaje.

Ako nájsť ideálne tričko rezonujúce s farbou pleti?

Vybrať si farebné tričko, ktoré sa bude najlepšie hodiť k vašej farbe pleti nemusí byť tak jednoduché, ako to na prvý pohľad vyzerá. Existujú tony a zároveň podtóny pokožky a ku každej z nich sa hodia iné farby. Aby ste si vedeli dobre zvoliť farbu, musíte najskôr zistiť tieto dve základné údaje. 

V tomto článku sa zameriame na to, aby ste zistili, ako si môžete vybrať tie najlepšie farby tričiek na Bolf.sk práve pre vás!

Čo je to vlastne tón pleti? 

Zjednodušene povedané, tón pleti je prirodzená farba vašej pleti. Teraz to znie veľmi jasne, ale farba sa môže neustále meniť v závislosti od toho, či je zima alebo leto. Pojem tón pleti sa teraz vzťahuje aj na podtón vašej pokožky, nielen na farbu pleti. Často sa používajú zameniteľne, ale mierne sa líšia.

V zásade existujú dva spôsoby, ako premýšľať o tóne pleti a obliekaní.

Jedným z nich je svetlosť a tmavosť vašej pokožky, druhým je podtón. Či už je vaša pokožka svetlá, stredná alebo tmavá, je ľahké to zistiť.

Nájsť svoj podtón je rovnako dôležité 

Trochu ťažšie je určiť váš podtón. V podstate existujú tri:

  • Teplý podtón. Teplý znamená, že má zeleno-žltkastý alebo broskyňový podtón.
  • Chladný podtón. Chladný znamená, že vaša pokožka má modrastý podtón.
  • Neutrálny podtón. Neutrálny podtón znamená, že v skutočnosti nedokážete rozoznať, či je tam zelenkastý, modrastý, zlatý alebo žltkastý podtón a jednoducho tam nie je nič, čo by ste mohli rozoznať.

Určenie podtónu vašej pokožky nie je ťažká veda, ale existujú rôzne spôsoby, ako to určiť. Najprv sa pozrite na oblasť zápästia. Napovedať vám môžu aj žily. Ak je tam modrá, zelená, žltá, znamená to, že máte teplý podtón. 

Pozrime sa teda na to, ktoré farby budú najlepšie sedieť s vašou pleťou.

Teplý podtón pleti

Ak máte teplý podtón pleti, môžete naozaj odvážne nosiť zemité farby a vždy vám to bude slušať. Myslíme farby hnedú, zelenú, teplú červenú, horčicovo žltú a čokoľvek, čo je celkom teplé a prirodzené. Rovnako tak neutrálne ako béžová a krémová, ktoré sú jemnejšie, vám naozaj pristanú.

Chladný podtón pleti

Ak máte chladný podtón, pozrite sa na odtiene modrej, fialovej a zelenej, budú sa vám naozaj dobre hodiť, najmä ak zvolíte pastelové. Zamyslite sa teda nad pastelovo modrou, pastelovo zelenou, možno pastelovou ružovou, alebo pastelovou levanduľou, to sú naozaj skvelé farby.

Neutrálny podtón pleti 

Teraz, ak nemáte ani teplý, ani studený tón pleti, získate to najlepšie z oboch svetov, čo znamená, že môžete nosiť v podstate všetky farby a stále vám to bude fungovať. To však neznamená, že si môžeš obliecť čokoľvek. Nezabúdajte zvážiť aj úrovne kontrastu, aby ste to neprekombinovali.

Univerzálne lichotivé farby 

Bez ohľadu na to, aký typ pleti máte, existujú tri farby, ktoré sú všeobecne považované za lichotivé. Patrí medzi nich tmavofialová, skutočná červená, ktorá nie je bordová, ale je svetlejšia a jasnejšia, a taktiež zelená.

Nezabúdajte však na dôležitosť kontrastu. Obliecť si tričko v jednej z týchto farieb a zvyšok outfitu dopasovať do zvyšných dvoch vám skôr na celkovom výzore skôr uškodí, než vám dodá na sebavedomí z toho, že sa za vami ľudia otáčajú.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.