Vraha vypátra len vtedy, ak sa spojí so SMRŤOU. YA hit Belladonna

1

Už celé týždne nevidela smrť. Zo skrýše ju dokázal vytiahnuť len posledný výdych a nikdy neodchádzala s prázdnymi rukami. Aspoň tak to malo fungovať. Lenže Signa Farrowová bola dievča, ktoré nemohlo umrieť…

Strhujúci príbeh o dievčati menom Signa, ktoré vidí duchov a musí sa spolčiť so Smrťou, aby vystopovala vraha skôr než opäť zaútočí.

Belladonna je plná všetkého, čo na príbehoch milujem. Sú tam maškarné plesy, je to viktoriánska éra, vyberaná spoločnosť, je v tom špásovanie, romantika,“ odkazuje úspešná autorka Adalyn Grace. Napísala už viacero YA bestsellerov a táto kniha nadchla milióny čitateľov po celom svete.
Čítajte tiež: Seriálový Chandler a Priatelia + Video

Beladonna – o čom je?

Devätnásťročná Signa nie je obyčajné dievča. Ešte ako dieťa osirela, vidí duchov a rozpráva sa so smrťou. Vychovávali ju viacerí tútori, no všetci sa viac zaujímali o bohatstvo, ktoré má zdediť, než o jej dobro. A všetci zomreli záhadne a priskoro.

Signinými  poslednými žijúcimi príbuznými sú Hawthornovci, výstredná rodina obývajúca sídlo Thorn Grove. Hoci je jej nový domov veľkolepý, obklopuje ho pochmúrnosť.

Otec rodiny zaháňa zármutok za zosnulou manželkou na divokých večierkoch, kým jeho dcéra trpí záhadnou chorobou a syn sa snaží napraviť pošramotenú rodinnú povesť.
Čítajte tiež: Princ Harry Náhradník – recenzia knihy

Musí sa spojiť so smrťou

Vtedy sa Signe zjaví zo záhrobia ich matka a tvrdí, že ju otrávili. Uvedomí si, že rodine hrozí veľké nebezpečenstvo a že vraha vypátra len vtedy, ak spojí sily so smrťou.

Signa nesmie dovoliť, aby jej osobná kliatba opäť niekoho pripravila o život. No zväzok so smrťou má takú silnú moc, o akej sa jej ani len nesnívalo.
A ona jej nedokáže odolať.
Čítajte tiež: Hrad v Škótsku – recenzia

Pozrite si video s autorkou Adalyn Grace:

Belladonna spája tajomstvo, mágiu, romantiku

Belladonna šikovne spája tajomstvo, mágiu a romantiku, k tomu gotické prvky, vražda, duchovia a Smrť. Autorka vytvorila nezvyčajnú atmosféru, ktorá vás pohltí, vtiahne a vy máte chuť túlať sa po strašidelnom sídle Thorne Grove.

Originálný námet, zakázaný milostný príbeh a návykové čítanie, ktoré si vychutnáte…a nebudete sa vedieť dočkať pokračovania. Druhý diel vyjde v origináli v auguste tohto roka.

Kto je Adalyn Grace?

Adalyn Grace je podľa rebríčka New York Times autorka bestsellerových duológií All the Stars a Teeth, ktoré Entertainment Weekly označil za najlepšie YA fantasy roka 2020.

Skôr ako sa vydala na dráhu spisovateľky, štyri roky pôsobila v divadle, pracovala ako redaktorka v neziskových novinách a učila sa, ako sa píšu príbehy  počas stáže pri výrobe populárneho detského seriálu The Legend of Korra.

Vo voľnom čase rada pozerá anime a hrá videohry. Pochádza zo San Diega, kde žije so svojimi dvoma rozmaznanými psami.  

Milan Buno, knižný publicista

Belladonna: https://www.bux.sk/knihy/663325-belladonna.html

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.