Choroby s číslami. Ktoré to sú?

0
Čo robiť, ako si posilniť imunitu a aké choroby sa skrývajú pod číslami?

Každý rok o takomto čase sa skloňujú alergie. Majú svoju sezónu a rastú medzimesačne aj medziročne. Rastie aj počet infekčných ochorení, ako je piata, šiesta a siedma choroba u detí a mladých ľudí. Čo robiť, ako si posilniť imunitu a aké choroby sa skrývajú pod číslami?

“Obzvlášť opatrné musia byť tehotné ženy. A ľudia so zníženou imunitou,” hovorí Mgr. Pavla Horáková, vedúca farmaceutka online poradne MojaLekáreň.sk.

Typickým príznakom týchto ochorení je vyrážka. Jej umiestnenie pomáha pri diagnostike.

Posilňujte si svoju imunitu

“Posilnenie imunitného systému je opäť kľúčové. Siahnite po vitamínoch C a D, mineráloch ako selén a zinok. Prírodných produktoch ako echinacea, rakytník, či hliva ustricová,” zdôrazňuje P. Horáková.

Ak vás škola alebo škôlka informuje o šírení sa piatej a ostatných chorôb, dodržiavajte základných hygienických návykov. Časté umývanie rúk, používanie výrobkov osobnej hygieny vrátane uterákov, pitie z vlastných fliaš alebo hrnčekov a zakrývanie úst pri kašli.

Posilnenie imunitného systému je opäť kľúčové. Siahnite po vitamínoch C a D, mineráloch ako selén a zinok. Prírodných produktoch ako echinacea, rakytník, či hliva ustricová,"

Piata, šiesta, siedma… Čísla ako strašiak pre rodičov

“Číslované” ochorenia majú podobné príznaky a sú zvyčajne diagnostikovateľné rozšírením vyrážok na tele. Pavla Horáková ich špecifikuje:

Pri piatej chorobe sa vyrážka najskôr objaví na lícach. Až potom sa rozšíri po celom tele. Ďalšie príznaky ako horúčka, nádcha, bolesti hlavy a kĺbov sa nemusia prejaviť vôbec.

Pri siedmej chorobe, ktorá sa vyskytuje hlavne v lete a na jeseň, sa príznaky objavujú častejšie. Dokonca aj vyrážka vyzerá inak.

Skôr sú to pľuzgiere, ktoré sa objavujú v ústach, na dlaniach a chodidlách nôh a môžu sa objaviť aj na zadočku a genitálnej oblasti.”

Takmer každé dieťa vo veku od 6 mesiacov do 3 rokov podľa lekárničky prekoná aj šiestu chorobu. Signifikantná pre ňu je vysoká horúčka trvajúca 3-4 dni, potom sa objaví vyrážka – hlavne na bruchu a hrudníku.

Takmer každé dieťa vo veku od 6 mesiacov do 3 rokov podľa lekárničky prekoná aj šiestu chorobu. Signifikantná pre ňu je vysoká horúčka trvajúca 3-4 dni, potom sa objaví vyrážka – hlavne na bruchu a hrudníku.

Foto: http://www.canva.com

Celý článok čítajte tu: https://zdravienadoma.sk/2024/05/16/choroby-s-cislami/

Zobraziť viac: Choroby s číslami. Ktoré to sú?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.