Exotická kurkuma nepatrí len do kuchyne

0

Antibakteriálnym a protizápalovým účinkom kurkumy sa poďakuje aj vaša ústna dutina.

Výrazná žltá farba kurkumy v spojení s bielymi zubami sa môže na prvé počutie javiť ako nezmysel, no nie je to tak. V bieliacej zubnej paste :kurkuma + Q10 a v antibakteriálnej ústnej vode s obsahom kurkumy od slovenskej bielej perly® sa používa prírodný, klinicky testovaný kurkumový extrakt, ktorý je certifikovaný COMOS a získavaný šetrnou extrakciou pomocou CO2. Tento extrakt je bezfarebný, čiže nehrozí žiadne zafarbenie zubnej skloviny.

Blahodárne účinky kurkumy v ústnej dutine
Kurkuma ako rastlina predstavuje prijateľnejšiu, prírodnú formu terapie pri problémoch v ústnej dutine. Kurkuma ako taká je určená na prevenciu zápalov ďasien. Pomáha regenerovať ďasná, predchádza ich zápalu a krvácaniu a znižuje výskyt mikrobiálneho zubného plaku. Celkovo má silné antibakteriálne, antiplakové a antimikrobiálne vlastnosti, ktoré potvrdzuje táto štúdia. Preto je vhodné, aby sa používala aj po chirurgických zákrokoch, aby sa ďasná rýchlejšie zregenerovali.

V Ajurvéde je kurkuma uznávaná pre svoje priaznivé zdravotné účinky pre ľudský organizmus a koenzým Q10 je považovaný za silný antioxidant.
Bieliaca zubná pasta :kurkuma + Q10 obsahuje práve kombináciu kurkumového extraktu a antioxidantu koenzým Q10, ktorá regeneruje ďasná, posilňuje zubnú sklovinu, udržuje prirodzenú mikroflóru v ústach a odstraňuje zafarbenia spôsobené konzumáciou kávy, čaju alebo červeného vína.

Má veľmi nízku abrazivitu, ktorej RDA je 11, vďaka čomu je veľmi šetrná k zubnej sklovine a taktiež vhodná pre sonické zubné kefky. Obsahuje až 94 % prírodných látok, medzi ktoré (okrem vyššie spomenutých) patrí aj fluór & prírodné kalcium, ktoré slúžia na ochranu pred zubným kazom a na posilnenie zubnej skloviny, enzým Glukóza Oxidáza (v malom množstve sa prirodzene nachádza v ústnej dutine) pre prirodzené bielenie zubov a správnu mikroflóru, prírodný olej z eukalyptu a citrónu sa stará o svieži dych. biela perla® si zakladá na enzymatickej receptúre a prírodných olejových extraktoch vo všetkých svojich produktoch.

Kurkumová ústna voda je prírodnejšia forma prevencie
Nasledovná štúdia potvrdzuje, že kurkuma je porovnateľná s chlorhexidinom, ktorý sa bežne používa v ústnych vodách, ktoré sú určené pre oslabené ďasná, kurkuma je však prírodnejšia forma prevencie.

Antibakteriálna :ústna voda s obsahom kurkumy od bielej perly® je určená na prevenciu zápalov ďasien a redukciu mikrobiálneho zubného plaku, a tedapre tých, ktorí trpia oslabenými, zapálenými ďasnami. Medzi ďalšie aktívne látky, ktoré obsahuje, patrí xylitol. Ten chráni pred prekyslením ústnej dutiny. Mäta zase dodáva svieži dych.

„Zubná pasta a ústna voda biela perla® majú vďaka obsahu prírodného extraktu z kurkumy potenciál v zubnom lekárstve. Najnovšie výskumy naznačujú, že kurkuma má výrazné

antioxidačné, protizápalové a antimikrobiálne účinky, ktoré možno využiť aj pri liečbe rozličných systémových ochorení. Pri lokálnej aplikácii v ústnej dutine má najmä vplyv na sliznice v ústnej dutine. Vďaka týmto vlastnostiam dokážu produkty s obsahom kurkumy napomôcť v liečbe počiatočných štádií parodontálnych ochorení. Antimikrobiálny účinok zníži počet baktérií a protizápalový účinok bojuje proti začervenaniu, opuchu a krvácaniu ďasien. Protizápalový efekt je vhodný pre ľudí, ktorí bojujú so zápalom ďasien, majú problém s aftami, sú po dentálnej hygiene alebo len majú radi produkty na prírodnej báze. Zistilo sa totiž, že kurkuma má vďaka antioxidačnému efektu preventívny vplyv aj na ďasná zdravých ľudí. Zubná pasta biela perla® okrem extraktu z kurkumy obsahuje koenzým Q10, ktorý je známy pre svoje antioxidačné účinky. Ústna voda s obsahom kurkumy má antibakteriálny účinok a zabraňuje opätovnej tvorbe zubného povlaku. Efekt prírodného extraktu kurkumy v ústnej vode bol vedecky zhodnotený a je zrovnateľný s chlórhexidínovými ústnymi vodami. Vďaka tomuto zisteniu sú ústne vody s obsahom kurkumy vhodné ako doplnok ústnej hygieny,“ hovorí zubná lekárka MUDr. Andrea Hrubá.

Viac informácií o bielej perle® či kurkume nájdete na www.bielaperla.sk

Článok vznikol v spolupráci s bielou perlou® a zubnou lekárkou MUDr. Andreou Hrubou.

Čo je Kurkuma?
Kurkuma je silná protizápalová bylinka, ktorá pochádza z juhovýchodnej Ázie. Hlavnú zložku Kurkumy nazývanej aj indický šafran tvorí kurkumín. Je to tmavožlté korenie s výraznou a nezameniteľnou chuťou. Rastlina Curcuma longa pochádza z južnej Ázie a po stáročia patrí najmä k indickej kuchyni. A tiež k ľudovému liečiteľstvu.

Príčinou viacerých chorôb je zápal a zvlášť ten chronický. Je spojený so vznikom mnohých chorôb: obezity, diabetu II. stupňa, srdcových problémov a rakoviny. Existuje niekoľko štúdií o tom, že kurkumín znižuje hladinu bielkovín, ktoré v tele vyvolávajú zápal.

Kurkuma dokáže zvrátiť niektoré biochemické zmeny spojené so starnutím mozgu a eliminovať výskyt ťažkých kovov v tele. Kurkuma nemá takmer žiadne nežiaduce vedľajšie účinky a organizmu neškodí ani konzumácia vo vysokých dávkach. Je tiež výborným antioxidantom a posilňuje imunitný a kardiovaskulárny systém.
Čítajte tiež: Máme radi bylinky

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.