ISO normy: Aký úspech prinesú vášmu podnikaniu?

0

Vzhľadom na narastajúce využívanie ITC systémov sa informačná bezpečnosť stáva pre firmy čoraz dôležitejšou. Certifikáciami ISO spoločnosti preukazujú definované bezpečnostné štandardy a  získavajú ďalšie dôležité výhody, ktoré prinášajú podniku úspech.

Čo je certifikácia ISO?

Skratka ISO znamená International Standards Organization, teda medzinárodné združenie normalizačných organizácií so sídlom v Ženeve. Táto organizácia vyvíja celosvetovo platné  normy pre priemyselné podniky, ktorých cieľom je uľahčiť komplexnú výmenu tovarov a služieb. Na tento účel nezávislé tretie strany kontrolujú štruktúry a procesy spoločnosti, čo znamená, že  správna iso norma je pre firmu veľmi dôležitá.

Prečo spoločnosti potrebujú certifikáty ISO?

Informačná bezpečnosť vo firmách sa stáva čoraz dôležitejšou. Rovnako ako bez rýchlej leteckej prepravy, ani bez podpory ICT systémov sa takmer žiadny biznis proces dnes už nezaobíde. Dostupnosť systémov, integrita a dôvernosť údajov a autenticita transakcií ovplyvňujú nielen samotnú príslušnú spoločnosť, ale aj jej partnerov. Ak je štandardný proces narušený, môže vám to tiež uškodiť.

Certifikát môže zvýšiť dôveru partnera v používané ITC systémy, pretože tak môže preukázať definované bezpečnostné štandardy pre svoje procesy. Niektoré obchodné vzťahy môžu byť dokonca možné len s certifikátom.

Aká je ISO 9001 cena?

ISO 9001 cena nie je vysoká. Závisí od poskytovateľa, veľkosti spoločnosti a úsilia. Treba si ale uvedomiť, že ISO 9001 je najrozšírenejšia a najdôležitejšia norma v manažérstve kvality (QM) na národnej aj medzinárodnej úrovni, čo sa automaticky odrazí aj na jej hodnote. Investícia sa vám však v priebehu niekoľkých mesiacov vráti.

Dôležité tiež je, že získaný certifikát dokazuje, že interné procesy v spoločnosti zodpovedajú medzinárodným štandardom pre manažérstvo kvality. Vyššia kvalita v ideálnom prípade okrem zisku imidžu zvyšuje aj spokojnosť zákazníkov. Závisí tiež od toho, ktorú normu konkrétne pre svoju firmu potrebujete.

Zdroj obrázka: Wright Studio/Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.