Seriálová Iveta vyšla ako kniha. A je ešte zábavnejšia

4
Osemnásťročná Iveta vie presne, čo od života chce – vypadnúť z rodného Trebišova, oslobodiť sa od matky, s ktorou si nerozumie, a rozbehnúť kariéru modelky.

Chcete vedieť, ako vyzerá modeling mimo nablýskaných mól, kamier a fotoaparátov? Ako sa dievčatá pripravujú, ako trénujú, čo všetko si odriekajú a čo od nich módne značky vlastne čakajú? Aj toto je knižná Iveta, ktorá vznikla na základe seriálového fenoménu, ktorý začiatkom roka búral mnohé rekordy.

O čom je knižná Iveta?

Osemnásťročná Iveta vie presne, čo od života chce – vypadnúť z rodného Trebišova, oslobodiť sa od matky, s ktorou si nerozumie, a rozbehnúť kariéru modelky.

Keď sa jej naskytne príležitosť, zaváha len na okamih – kvôli najbližšiemu kamarátovi Števovi. A potom bez obzretia odíde.
Čítajte tiež: Profesori zločinu

Iveta vie, čo od života chce, aj Števo


Števo vie presne, čo od života chce – Ivetu. A chce študovať, aby získal vysnívanú prácu, lenže jeho otec očakáva, že bude pracovať pre rodinný podnik – nočný klub ArteMiss.

Nemá odvahu povedať im pravdu, a tak Ivetu nechá odísť a každý večer prichádza do práce, aby žil otcov sen.
Čítajte tiež: “Som rada, že mama zomrela,” hovorí otvorene známa herečka

Osemnásťročná Iveta vie presne, čo od života chce – vypadnúť z rodného Trebišova, oslobodiť sa od matky, s ktorou si nerozumie, a rozbehnúť kariéru modelky.


Diana tiež vie, čo od života chce

Diana vie presne, čo od života chce – aby ju dcéra prestala nenávidieť, aby sa necítila taká osamelá a aby jej život nebol len nekonečným kolobehom smútku, výčitiek a práce. Netuší však, ako to zmeniť.

A čo láska?

Iveta čelí skutočnému svetu s britkým humorom, láskavosťou, ale i so značnou dávkou naivity a na svojej bláznivej a nepredvídateľnej ceste za lepším životom získava odpovede na otázky, ktoré sa nikdy neodvážila ani len položiť.

Ale čo láska? Neurobila chybu, keď odchodom z Trebišova opustila aj Števa?

Pozrite si video s autorkou Michalou Ries:

Knižná Iveta ide viac do hĺbky

V čom je knižná Iveta iná od seriálovej je, že ide viac do hĺbky. Michala sa ponára do postáv, lepšie ich uchopila a ponúkla čitateľom, ktorí sa s nimi ešte lepšie stotožnia.

Rozpracovala nielen postavy, ale aj ďalšie zábavné situácie, ktoré vás budú baviť. V tom je dobrá, už to ukázala pri predošlej knihe a dokazuje to opäť.

Autorka sa nebojí ani tabuizovaných tém

Nebojí sa dotknúť ani tak trochu tabuizovaných tém, alebo takých, o ktorých nie je celkom in hovoriť. Napríklad téma potláčanej sexuality. „Taká dôležitá téma a tak málo sa hovorí o tom, ako (de)formuje ľudskú dušu, vzťahy k sebe i k iným a vôbec celý život,“ dodáva Michala Ries.

Knižná Iveta ponúka tri pohľady – Ivetin, jej priateľa Števa a mamy Diany. Romantickú linku rozpracovala oveľa viac ako v seriáli a pridala veľa zábavných situácií, ktoré perfektne zapadli do celého príbehu. Ako Miška vraví, v knihe nájdete aj nenápadné návody, ako preveriť hĺbku citov vášho partnera.

Autorka knižnej Ivety - Michela Reis.

Prvý workshop, ktorý sme absolvovali, bol zameraný na vystupovanie na sociálnych sieťach. Po našom mediálnom uvedení som narazila na Instagrame na komentár o mne. Padli ste na úplné dno, keď pustíte do súťaže hocijakú čiernu, smradľavú pi*u!


Tak ma to rozčúlilo, že som bez rozmyslu odpísala: Číslo štyri srdečne pozdravuje autora tohto komentára, očividne bieleho ko*ota.


Ešte v ten deň mi volal riaditeľ.


Svoj komentár som vymazala, ale škandálu som nezabránila. Ľudia si urobili printscreeny a zdieľali ich. Niektorí moju reakciu podporovali a zabávali sa na nej, iní ju odsúdili.
Počas workshopu o sociálnych sieťach školiteľka prednášala polovicu odporúčaní s pohľadom upretým priamo na mňa.

Milan Buno, knižný publicista

Iveta: https://www.bux.sk/knihy/739819-iveta.html

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.