Po rokoch je čas na zmenu! Jednoduché tipy, ako zveľadiť vašu spálňu.

0

Domácnosť je miestom, ktoré by ste mali zveľaďovať, cítiť sa v ňom príjemne a byť radi za každú príležitosť, keď tu môžete tráviť čas so svojou milovanou rodinou. Avšak aj interiér domácnosti dostáva každodenným používaním zabrať a po rokoch slúženia nastáva čas na jeho obmenu. Začnite tam, kde naberáte energiu a oddychujete po náročných dňoch – v spálni.

Šatník s množstvom priestoru

V spálni síce bežne nestrávite najväčšiu časť svojho voľného času, no vždy sa sem dostanete vo chvíli, keď potrebujete vypnúť myseľ, nechať svoj organizmus oddýchnuť, zavrieť oči a ponoriť sa do ríše snov. Preto by ste sa tu mali cítiť čo najpríjemnejšie. K skvelej atmosfére však nepridajú veci, ktoré nemajú svoje permanentné miesto a sú rozhádzané všade naokolo.

Okrem komôd, ktoré majú množstvo šuplíkov a viete v nich zorganizovať priestor efektívne, sa vám bude hodiť aj priestranný šatník, kde si podľa preferencie vyberiete z rôzneho vnútorného vybavenia. Niekto preferuje viac miesta na vešiaky, aby sa veci nekrčili a úhľadne viseli, niekto má zase radšej ukladanie oblečenia do “komínkov”. Podľa toho si zvoľte množstvo políc, ktoré využijete, prípadne aj počet šuplíkov na odloženie spodnej bielizne, šatiek, rukavíc či iných menších doplnkov.

Veľký šatník je praktický aj z toho dôvodu, že sa do neho zmestia všetky veci a nemusíte riešiť ich sezónnosť. Zabudnite teda na prekladanie zimných vecí s príchodom jari do krabíc a pivnice – s priestrannou skriňou ostane celoročne všetko na svojom mieste. S dostatočným priestorom si upracete vo svojej izbe a nebudete sa už viac pozerať na veci, ktoré nemajú svoje miesto. Hneď sa vám bude lepšie tráviť v spálni čas.

Oáza oddychu

Spálňa je primárnym miestom na nočný spánok, a preto by ste si ju mali všetkými možnými spôsobmi prispôsobiť tak, aby ste kvalitu spánku podporili. Okrem pohodlnej postele s roštami je nevyhnutný práve kvalitný matrac, vďaka ktorému sa vaše telo zregeneruje a vy sa vyspíte takpovediac do vášho nového ja.

Pri matraci si všímajte hneď niekoľko faktorov, aby ste sa trafili presne do vašich potrieb. Tvrdosť jadra je zrejme tým najdôležitejším, pretože určite viete, na akom povrchu sa vám spí najlepšie a čo vaše telo ku stopercentnému oddychu potrebuje. Efektívnou voľbou môžu byť aj pamäťové matrace, ktoré sa prispôsobia telu a doslova sa vyformujú tak, aby ho “obtekali”.

Pri väčších matracoch, na ktorých spia dvaja ľudia, môže byť problém ten, že každý z partnerov preferuje inú tvrdosť matraca pri spánku. To sa dá vyriešiť jednoducho tak, že si zadovážite do spálne dvojjadrový matrac a každý z partnerov si ho otočí tou stranou, ktorá je mu príjemnejšia. Takto sa vyspíte obidvaja čo najlepšie a nemusíte sa navzájom obmedzovať. Navyše sa dvomi jadrami zníži rušenie druhého človeka, keď sa v noci prevaľujete zo strany na stranu.

Chráňte svoj matrac

Matrac nie je lacnou záležitosťou a v žiadnom prípade by ste na ňom nemali šetriť. Budete tak zbytočne šetriť na sebe samom a svojom spánku. Váš matrac je ale nutné aj patrične chrániť, aby ste mu dodali čo možno najdlhšiu životnosť. S tým vám pomôžu jednoduché chrániče matracov, ktoré sa dajú veľmi ľahko dať dole a môžu sa prať aj doma v práčke, nakoľko nie sú príliš rozmerné. Chránič matrac ušetrí od zbytočného prenikania potu, ktoré telo vyprodukuje počas spánku, rôznych mikro častíc a nečistôt, ktoré môžu matrac znehodnotiť a bude náročné ho vyčistiť.

Dokonalé bývanie a pocit zo svojej spálne si vytvoríte sami, preto sa snažte urobiť to tak, aby ste ďalšie dlhé roky boli spokojní a nemuseli neustále niečo meniť či nakupovať. Vaša domácnosť je útočiskom a miestom, kde sa vždy večer vrátite, vyventilujete od pracovných problémov a načerpáte pozitívnu energiu od členov svojej rodiny. Zariaďte si ju teda kvalitne, prakticky a esteticky.

Zdroj foto 1: J. Zhuk / Shutterstock.com

Zdroj foto 2: JP 3D / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.