Liek na COVID19 – KLAMSTVO!

0
Pexels

Niektorí výrobcovia výživových doplnkov zneužívajú koronavírusovú epidémiu.

Foto: Pexels
Na podporu imunity siahnite radšej po prírodných zdrojoch, nie po tabletkách. Liek na COVID 19 zatiaľ neexistuje a všetci, ktorí sa vám snažia predať “zaručený liek” klamú!

Česká a slovenská asociácia pre špeciálne potraviny varuje pred klamlivými informáciami niektorých výrobcov výživových doplnkov, ktoré sa aktuálne predávajú na internete s nepovolenými zdravotnými tvrdeniami, sľubujúcimi údajné liečebné účinky v spojitosti s COVID-19. Tieto prípravky proti koronavírusovému ochoreniu v skutočnosti nemajú liečebný účinok, a ide o podvodné a zavádzajúce konanie internetových predajcov.

„Predajcov, ktorí parazitujú na koronavírusovej epidémii, stále pribúda. Niektorí výrobcovia výživových doplnkov sa pokúšajú zneužiť súčasnú situáciu a predávajú zaručené lieky na ochorenie COVID-19. Nič také však zatiaľ neexistuje, takže ide o klamanie spotrebiteľa. Preto sa snažíme tieto prípady aktívne vyhľadávať,“ hovorí Ing. Bohumil Hlavatý, riaditeľ Českej a slovenskej asociácie pre špeciálne potraviny.

Užitím nepovolených zdravotných tvrdení porušujú prevádzkovatelia požiadavky nariadenia o poskytovaní informácií o potravinách spotrebiteľom. Užívanie výživových doplnkov je vhodné konzultovať so svojim lekárom alebo lekárnikom, prípadne čerpať informácie z relevantných zdrojov a nenechať sa zlákať klamlivou reklamou.

V tejto chvíli zatiaľ bohužiaľ neexistuje žiadna presne stanovená liečba infekcie COVID-19 a nie je dostupný žiadny liek, ktorý by vedel tento vírus vyliečiť. Najlepší spôsob prevencie šírenia koronavírusu je nenavštevovať miesta s veľkou koncentráciou ľudí a celkovo obmedziť kontakt s ľuďmi, pretože vírus sa šíri z človeka na človeka pomocou kvapôčkového prenosu.

Je tiež veľmi dôležitá osobná hygiena, umývanie rúk mydlom či používanie dezinfekcie, nosenie ochranných rúšok a správna manipulácia s nimi, zvlášť pri ich skladaní, a tiež posilňovanie obranyschopnosti organizmu a dodržiavanie zásad zdravého životného štýlu.

Dostatočný príjem vitamínu C vám pomôže nielen posilniť váš imunitný systém, ale zbaví vás aj únavy a vyčerpania. Vitamín C môžete získať z prírodných zdrojov. Nezabúdajte preto na čerstvé ovocie a zeleninu – veľký obsah vitamínu C majú čierne ríbezle, citrón či červená paprika. Veľa ho obsahuje aj rakytník, šípky, medvedí cesnak alebo petržlenová vňať.

Pre podporu imunity je dôležitý aj vitamín D, najmä v období respiračných ochorení a ak nemáme dostatok pohybu na slnku. Z minerálov je pre podporu imunity veľmi dôležitý najmä zinok a selén. „Ak nie ste schopní prijímať dostatočné množstvo tychto vitamínov a minerálov z prírodnej stravy, môžete ich doplniť kvalitnými výživovými doplnkami. Buďte však obozretní pri ich výbere. „Slovenská a česká asociácia pre špeciálne potraviny zastupuje overených výrobcov, ktorí predstavujú podstatnú časť trhu s výživovými doplnkami, dodržiavajú etický kódex a garantujú kvalitu výroby, “ dodáva Bohumil Hlavatý.

Foto: Pexels
Na podporu imunity sú dôležitý vitamín C, D a tiež minerály. Siahnite však radšej po prírodnej forme, nie po tabletkách.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.