Ako rozchodiť nové topánky?

1
person in white pants and black and white sneakers sitting on white textile
Photo by cottonbro on Pexels.com

Poznáte to – chodíte okolo nádherných lodičiek, ktoré vyzerajú tak neodolateľne na nôžke figuríny vo výklade. Potom príde ten okamih, kedy si ich konečne kúpite. V obchode sedia ako uliate, prejdete sa v nich pred zrkadlom – nič netlačí, nič neomína – beriete! Ako rozchodiť nové topánky?

Lenže realita je úplne iná!


V pondelok ráno si tie najkrajšie topánky na svete obujete do práce. Už na obed ľutujete, že ste si tie potvory kúpili a celú nedeľu ich nemali na nohách doma v obývačke. Nohy máte červené, plné vodnatých pľuzgierov, každý krok bolí, tlač
í. Je vám do plaču a nemáte predstavu, ako vlastne dnes prídete domov?

Sú to fakt tie pohodlné topánky, ktoré ste si skúšali pred dvomi dňami alebo ich niekto medzičasom vymenil?

pexels-photo-5705503.jpeg
Photo by Anastasia Shuraeva on Pexels.com

Osvedčené rady ako rozchodiť nové topánky


Kamarátky a kolegyne sa predháňajú v dobrých a osvedčených radách.
Daj si doma hrubé ponožky a choď v nich celý večer po kuchyni a obývačke, zaručene povolia! Postav sa v nich do vane do teplej vody, povolia! Poriadne ich vypchaj papierom a nalej tam „štamprlík domácej“ – povolia! Namoč si ponožky do teplej vody, trošku vyžmýkaj a choď v tých nových topánkach doma až pokým neuschnú. Malo by to pomôcť (o prípadnom zápale obličiek dobré kamarátky taktne pomlčia).

Silonové ponožky namočené v liehu či octe? Pomohli vraj už miliónom žien na celom svete od Slovenska až po Nový Zéland. Skoč k obuvníkovi – roztiahne ti topánky na kopyte! Malý detail je, že kopyto nemá presný tvar vašej nohy a nikdy jej tvar nedokáže trafiť presne.  

Sprej na roztiahnutie obuvi


Riešení je teda veľa. Vyskúšanie jednotlivých domácich tipov a trikov necháme na vás
. My vám dávame do pozornosti sprej na roztiahnutie obuvi. Nájdete ho v každej dobrej predajni topánok. Mal by byť povinnou výbavou každej nákupnej topánkovej maniačky. Rozmermi sa zmestí aj do menších kabeliek a vyhnete sa aj spomínaným zdravotným problémom.
Čítajte tiež: Máte otlaky od topánok? Vyskúšajte tieto tipy!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.