Noc, keď som spadla – SÚŤAŽ

18

Dá sa nájsť pravda v živote plnom lží?

Napínavý, emotívny príbeh o utajovaných vzťahoch, zničujúcej sile klamstiev a nekonečnej materinskej láske kladie znepokojivé otázky: Poznáte dobre svoje deti? A poznajú ony vás? Autorka knihy Christina McDonald posúva najhoršiu nočnú moru matky na úplne novú úroveň. Jej strhujúci triler bolestne podrobne skúma dôsledky rodinných tajomstiev. A čitateľ je udržiavaný v napätí až do poslednej strany…

„Chceš počuť pravdu? Som…“ Moje priznanie prerušil záblesk žeravej bolesti, keď ma zboku čosi zasiahlo do hlavy. Mozog si úder sotva uvedomil, videla som len zahmlenú červenú šmuhu, bolesť mi vystreľovala do lebky a dolu k sánke. Cítila som, ako mi silný náraz zatočil celým telom. Zatackala som sa, nohami som narazila na nízky betónový múrik. Stratila som rovnováhu a moje telo sa bokom prevalilo ponad zábradlie. Zrak mi zahalila tmavá hmla a ani som si to nestihla uvedomiť, padala som, rútila sa doprázdna. Chrbtom som dopadla na hladinu rieky, pred očami sa mi zjavili vežičky mosta, osvetlené blikajúcou pouličnou lampou. Potom ma pohltila temná voda.

Abi Knightovú nadránom vytrhne zo spánku telefonát, akého sa desí každý rodič: oznámia jej, že jej sedemnásťročná dcéra spadla z mosta. V nemocnici sa šokovaná Abi dozvie, že Olivia pri páde utrpela nezvratné poškodenie mozgu a z kómy sa už nepreberie. Akoby to nestačilo, lekári zistili, že je tehotná, a preto ju nemôžu odpojiť od prístrojov, ktoré jej telo udržiavajú pri živote. A potom si Abi všimne hrozivé podliatiny na dcériných zápästiach… Keď polícia nečakane vyhlási Oliviin pád za nehodu, Abi si zaumieni, že príde na to, čo sa v tú noc skutočne stalo. Bol Oliviin pád naozaj iba nešťastná náhoda? Alebo sa za ním skrýva niečo oveľa temnejšie?

Christina McDonald – spisovateľka, novinárka a copywriterka vyštudovala žurnalistiku na Írskej národnej univerzite v Galway. Pochádza z amerického Seattlu, no spolu s manželom a dvoma synmi žije v Londýne. Noc, keď som spadla je jej prvý román.

Z anglického originálu Christina McDonald: The Night Olivia Fell, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Gallery Books, An Imprint of Simon & Schuster, New York 2019, preložila Veronika Maťúšová.

Román NOC, KEĎ SOM SPADLA vychádza na 360 stranách, odporúčaná cena 13,90 €.

SÚŤAŽ
Napíšte dole do komentára, aké knihy čítate najradšej a ste v hre o knihu Noc, keď som spadla.

Súťaž trvá do 10.3. 2020

18 KOMENTÁRE

  1. rada čítam naše Slovenské spisovatelky, čítam ale rada aj krimi a nemocnične prostredie ale po ťažkch témech si dám zas aj román :-)

  2. Milujem krimi, detektívky a trilery….Fitzek je môj ? autor psychotrilerov ??…. Dávam šancu často aj slovenským autorom a veľmi ma zaujali romány od Michaely elly Hajdukovej, Michaely Zamari, Dolce Baji, Emily Beňovej, Hany Repovej ?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.