Ako naučiť mačku jesť kvalitné krmivo?

0
Ako naučiť mačku jesť kvalitnú stravu? A akú stravu im vybrať?

Kŕmenie mačky vyváženou stravou je nevyhnutné pre jej celkové zdravie a pohodu. Naučiť mačku jesť kvalitné krmivo pre mačky však môže byť náročné. A to najmä preto, že nekvalitné krmivo pre mačky je silne ochutené a láka svojimi vôňami a pridanými cukrami.

V nasledujúcom článku sa dozviete výhody kŕmenia mačky kvalitným krmivom, bližšie pochopíte výživu mačiek a dozviete sa o rôznych typoch krmív pre mačky, ako aj o tom, ako správne čítať etikety krmív pre mačky a ako mačku povzbudiť, aby jedla iba kvalitné krmivo.

Význam kŕmenia mačky kvalitným krmivom

Kŕmenie vašej mačky kvalitným krmivom je dôležité pre jej fyzické zdravie, duševné zdravie a celkovú pohodu. Dobre vyvážené krmivo pre mačky môže pomôcť predchádzať zdravotným problémom, ako sú obezita, cukrovka a tráviace problémy.

Okrem toho môže kŕmenie vašej mačky kvalitným krmivom zlepšiť jej srsť, kožu a zdravie zubov. Okrem toho mačky, ktoré jedia kvalitné krmivo pre mačky, majú viac energie a sú vo všeobecnosti veselšie.

Pochopte výživu svojej mačky

Mačky sú prírodné mäsožravce, čo znamená, že vyžadujú stravu s vysokým obsahom živočíšnych bielkovín prijímaných v mäse. Na rozdiel od psov, mačky nedokážu získať potrebné živiny z rastlinných zdrojov.

Preto je dôležité podávať mačke stravu s vysokým obsahom živočíšnych bielkovín a nízkym obsahom sacharidov.

Okrem toho mačky vyžadujú určité aminokyseliny, vitamíny a minerály, ktoré sa nachádzajú len v živočíšnych bielkovinách.

Dostupné druhy krmív pre mačky

K dispozícii je niekoľko druhov krmiva pre mačky vrátane suchého krmiva, vlhkého krmiva a surového krmiva – známeho ako BARF. Suché krmivo je najbežnejším typom krmiva pre mačky a je ľahko dostupné vo väčšine zoo obchodov.

Mokré krmivo má často vyšší obsah bielkovín ako suché krmivo a pomáha udržiavať hydratáciu tela mačky.

Surová strava je medzi majiteľmi mačiek čoraz obľúbenejšia, pretože je pre mačky prirodzenejšou cestou stravovania. Je však dôležité si uvedomiť, že kŕmenie mačky BARF diétou si vyžaduje vašu teoretickú prípravu a veľa vedomostí o výžive a príprave takejto stravy.

Pred rozhodnutím prejsť na BARF diétu je tiež potrebné vykonať krvné testy vašej mačky a vylúčiť rôzne komplikácie.

Ako čítať etikety na krmivách pre mačky

Čítanie etikiet na krmivách pre mačky môže byť mätúce. A predsa, aj tak je dôležité pochopiť, čo vaša mačka konzumuje! Hľadajte krmivá, ktoré majú ako prvú zložku uvedený zdroj bielkovín. Vyhnite sa krmivám, ktoré obsahujú vedľajšie produkty, plnidlá a umelé konzervačné látky, obilniny.

Bežné zložky krmiva pre mačky, ktorým sa treba vyhnúť

Pri výbere krmiva pre mačky by ste sa mali vyhnúť určitým zložkám. Vedľajšie produkty sú nekvalitné zložky, ktoré nie sú vhodné na ľudskú spotrebu a môžu byť pre vašu mačku škodlivé.

Plnidlá ako kukurica, pšenica a sója môžu spôsobiť tráviace problémy a neposkytujú žiadnu výživovú hodnotu. Umelé konzervačné látky ako BHA, BHT a etoxychín sú spojené s rakovinou a mali by ste sa im oblúkom vyhýbať!

Prechod vašej mačky na nové krmivo

Prechod vášho domáceho maznáčika na nové krmivo pre mačky musí byť postupný, aby sa predišlo tráviacim ťažkostiam. Začnite zmiešaním malého množstva nového krmiva so starým krmivom a postupne zvyšujte množstvo nového krmiva v priebehu jedného až dvoch týždňov.

Okrem toho dbajte na to, aby ste mačku kŕmili v pravidelnom čase, a vyhýbajte sa kŕmeniu zvyškami z vášho stola alebo celkovo ľudským jedlom.

Tipy, ako povzbudiť mačku k prijímaniu kvalitného krmiva

Ak je vaša mačka vyberavá, existuje niekoľko spôsobov, ako ju povzbudiť, aby jedla kvalitné krmivo pre mačky. Obohacujte jej jedálniček o rôzne chute a textúry! Mačky sa totiž môžu nudiť pri dlhotrvajúcej rovnakej strave.

Skúste občas krmivo ohriať alebo pridať malé množstvo teplej vody, aby bolo pre mačku atraktívnejšie. Nakoniec, vyhnite sa nepravidelnému voľnému kŕmeniu mačky a dodržiavajte pravidelný plán kŕmenia.

Nakupovanie krmiva pre mačky v zoo obchode

Pri nákupe krmiva pre mačky v zoo obchode hľadajte širokú ponuku kvalitných krmív. Opýtajte sa na odporúčania personálu a urobte si vlastný prieskum, aby ste sa uistili, že vyberáte kvalitné krmivo pre mačky.

Vyhľadávajte výpredaje a akcie, aby ste ušetrili na kvalitnom krmive. Poobzerajte sa, akú ponuku má napríklad náš zoo obchod.

Kŕmenie vašej mačky kvalitným krmivom je nevyhnutné pre jej celkové zdravie a pohodu. Pochopenie výživy mačiek, typy dostupných krmív pre mačky, význam čítania etikiet krmív pre mačky, nebezpečné bežné zložky krmív pre mačky, ktorým sa treba vyhýbať, prechod mačky na novú krmivo, tipy, ako mačku povzbudiť, aby jedla kvalitné krmivo a nakupovanie krmív pre mačky v zoo obchode – to všetko sú dôležité faktory, ktoré treba zvážiť pri výbere krmiva pre vašu mačku.

Dodržiavaním týchto tipov môžete zabezpečiť, že vaša mačka bude jesť vyváženú stravu, ktorá ju udrží zdravú a šťastnú po celé roky.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa kŕmenia vašej mačky kvalitným krmivom, neváhajte sa obrátiť na dobrý zoo obchod, ako je napríklad Fera.sk, kde vám vždy radi poradia a pomôžu.

Odborníci vám pomôžu vybrať správne krmivo, ktoré splní špecifické potreby vašej mačky a poskytnú vám užitočné tipy ohľadom prechodu vašej mačky na nové krmivo.

Nikdy však nezabúdajte, že dobre vyvážená strava je nevyhnutná pre celkové zdravie a pohodu vašej mačky!

Sponzorovaný článok

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.