Požierači neba

0

Poznačte si termín 14.1. o 17 30 v @pantarheisk. Uskutoční sa tu totiž beseda o knihe od Paulo Giordano – Požierači neba. Autorkou projektu #precitane je úspešná slovenská autorka @katarinamayerautor od ktorej poznáte knihy #gamblerky a #samazaseba .

Ja som veľký knihomol. Čítam od detstva a takmer všetko. A dostala som sa do bodu, kedy o knihách píšem recenzie. Keď sa mi kniha nepáči, nenapíšem, lebo zrejme nebola určená mne a nerada kritizujem druhých?

Požierači neba je majstrovské dielo a veľmi súčasný román. Autor nám ponúka príbeh viacerých postáv, no v popredí sú Teresa a Bern.

Teresa ako malé dievča, ktoré pochádza z Turína, sa na vidieku v talianskej Apúlii u starej mamy nudí. V susedstve na statku žije pestúnska rodina, ktorá tvorí akúsi na prvý pohľad zvláštnu komunitu s pravidlami a vierou v Boha.

Neskôr Teresa dospieva a tiež ju pohltí “susedská” ušľachtilá idea o spravodlivom, ekologickejšom a čistejšom usporiadaní spoločenského zriadenia. A to najmä vďaka Bernovi do ktorého je bezhlavo zaľúbená. Musí sa však vrátiť späť do Turína a keď príde opäť na statok, zistí, že Bern tam nie je a čaká dieťa s inou.

Teresa sa po čase opäť vracia, tentokrát na pohreb starej mamy. Stretáva sa opäť s Bernon a na vidieku zostáva. Spolu s ním sa snaží o návrat k čistej prírode, ekologickému poľnohospodárstvu a prichádza aj túžba po dieťati. To ale neprichádza a tak nás autor privádza k pomerne zložitému rozhodnutiu. Mladí ľudia, ktorí vlastným telom bránia výrub olivovníkov a žijú výhradne bio a z toho, čo dopestujú, sa pre túžbu o dieťa rozhodnú pre umelé oplodnenie.

Nepoviem vám, ako sa to zamotá a skončí, isté je, že nie vždy nám život dá to, čo si naplánujeme a akým smerom sa v živote vydáme. Niekedy proste musíme prijímať rozhodnutia a veriť, že vždy existuje riešenie.

Vidíme sa v utorok 14.1. 2020 o 17:30 v @pantarheisk , bez ohľadu na to, či ste knihu čítali alebo nie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.