Prichádza jar. Buďte na Veľkú noc kreatívna

1

Blíži sa obdobie jari a Veľkej noci, a práve preto vám prinášam spolu s firmou KiK niekoľko inšpirácií na veľkonočný stôl. Prichádza jar, privítajte jar, farby, a svoju kreativitu a vytvorte si svieže veľkonočné prestieranie.

Prichádza jar a tej dominujú pastelky

Jar už pomaly klope na dvere. Krajina sa začína prebúdzať zo zimného spánku a odhaľuje nám príjemné odtiene všetkých možných farieb, ktoré boli doposiaľ zahalené bielou snehovou prikrývkou.

Vonku už kde-tu počuť štebot vtáčikov, čoskoro budeme sledovať i motýle, ktoré so svojimi farebnými krídlami predvádzajú každú sezónu krásne divadlo.

Pripomeňme si, že Veľká noc sa tento rok začína v piatok 29. marca a potrvá do 1. apríla, kedy je Veľkonočný pondelok.

Pastelové farby svedčia aj vášmu domovu

Jemné odtiene žltej, zelenej, či ružovej určite pristanú nielen prírode, ale i vášmu domovu. Nastal teda čas, aby sme privolali jar a včas ju privítali u nás doma tými najkrajšími farebnými variáciami a dekoráciami.
Čítajte tiež: Veľkonočné nátierky – Recept

Prichádza jar – urobte si malý kúsok raja

Bývate v bytovke alebo vám u vás doma chýba pokojné miesto, kde by ste sa mohli len tak bezstarostne vyvaliť a užívať si prvé jarné slnečné lúče?

Rozmýšľali ste už nad pracovňou na čerstvom vzduchu? Alebo nechcete byť doma stále zavretí len medzi štyrmi stenami? Tak potom vás poteší toto šikovné riešenie.
Čítajte tiež: Najlepšie veľkonočné perníky – Recept

Vytvorte si harmóniu

Ak snívate aj o dekoratívnych kvetoch, nezabudnite, že vaša oddychová zóna bude vyzerať lepšie, ak využijete niekoľko rôznych tvarov a veľkostí kvetináčov.

Zjednocujúcim prvkom by mal byť materiál, ktorý môže dodať vášmu interiéru šmrnc. Ideálne je zvoliť drevo a drevené palety, aby ostal zachovaný harmonický vzhľad a spojenie s prírodou.
Čítajte tiež: Ako skrášliť svoj byt a ušetriť na energiách?

Stavte na minimalizmus

Hovorí sa, že pri zariaďovaní máme dostatočne využiť každý centimeter priestoru, ale stavte tentokrát na minimalizmus. Veľa dekorácii môže pôsobiť rušivo, a predsa, chcete si vytvoriť oázu pokoja.

V jednoduchosti je krása. Pri výbere dekorácií by sme sa mali tiež riadiť podobným heslom.

Klasikou, ako je sviečka a mäkký zamatový vankúš či sedák určite nič nepokazíte. Miesto môžete ladiť do zemitých odtieňov alebo neutrálnych farieb.
Čítajte tiež: Vkusné a nadčasové zariadenie, ktoré vplýva na pocit pohody v domácnosti

Prichádza jar – urobte si jednoduché veľkonočné prestieranie – zajačik zo servítky

Potrebujeme:
servítky
povrázok alebo stužku
vajíčka

Postup:
Servítky poskladáme na asi 2 cm široký pás, do ktorého vložíme vajíčko a nad ním ho zaviažeme.
Čítajte tiež: Veľkonočné perníky – Recept

http://www.kik.sk

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.