Máte si s partnerom čo povedať?

0
Pexelskcom

Ste zo svojim partnerom len preto, aby ste neboli SAMI? Máte si čo povedať? Teda, okrem bežných vecí, ktoré sa týkajú domácnosti a detí? Cítite sa vo vzťahu naplnené a vyrovnané?

Predpokladám, že väčšina z vás pozná model, kedy sa ide s kamarátkou vykecať na kávu. Celý čas preberáte, aký je ten váš blb, ako ste mu obetovali všetko a on pre vás nič neurobí.

Povedali ste mu čo chcete? Po čom túžite? Úprimne. On totiž možno o tom ani nevie. Muži nevedia čítať medzi riadkami a neradi lúštia ženské nahodené udičky.

Mužom treba všetko povedať na rovinu. „Miláčik, dávno si mi nekúpil kvety. Mám rada červené ruže, pamätáš si ešte“?

Alebo.

„Láska, nechoďme tento rok do Chorvátska, boli sme tam vlani  a na svete je predsa toľko miest, ktoré môžeme objavovať. A pozri, našla som približne v tej istej cenovej hladine dovolenku na Malte.“

Pochopili ste? Musíte byť o krok vpred a ak chcete zmeniť nejaký plán, musíte mu predložiť rovno aj náhradné riešenie.

Každý jeden vzťah je o komunikácií, vzájomnom pochopení a životnom priestore. Každý z nás rozpráva iným jazykom lásky. Pre niekoho je dôležitá pochvala (najmä pre mužov, majú totiž silnejšie ego., pre iného komunikácia, pre ďalšieho skutky, fyzické dotyky a darčeky. To je 5 základných jazykov lásky, ktoré keď zakotvíte do svojho správania, máte z polovice vyhraté.

Len z polovice. My ženy máme totiž tendenciu muža CHYTIŤ a OVLÁDAŤ. Júúj ako veľmi to nenávidia. Majú radi svoj životný priestor, svojich kamarátov a celkovo SLOBODU. Ak ste chytré, dáte im tento pocit a pritom ich budete mať obtočených okolo prsta a budú vám plniť priania ako na bežiacom páse. Aj v tomto však musíme byť vždy o krok vpredu.

 Každý vzťah je ako kvet. Treba ho polievať a starať sa o neho. Inak začne upadať až napokon zvädne. Dôsledky všetci poznáme a ak nie, pozrite si štatistické údaje o rozvodoch.

 A sme to my ŽENY, ktoré ovplývame dôvtipom, múdrosťou, intuíciou, empatiou…Máme totiž silnejšie vyvinuté emócie. Muži idú po povrchu a majú radi jednoduché riešenia. My premýšľame, kombinujeme… A keď sa to naučíme ovládať a namiesto hysterických scén využijeme svoju energiu na správne stratégie, sme kráľovné.

Schválne, viete, že takmer všetky vojny boli kvôli ženám. Ženy majú v rukách moc a všetky zbrane na to, aby ovládali mužov a celý svet. Svetu vládne ženská energia. Odjakživa.

 Len ju v sebe potláčame. Pracujeme, aby sme sa vyrovnali mužom, upratujeme, varíme, nakupujeme, staráme sa o deti a ako vyhasnuté kvety večer padáme do postele.

 Nemusí to tak byť. My ženy máme v rukách moc meniť mužov aj svet vo svoj prospech.

 K tomu, aby sme sa naučili pochopiť seba, mužov a tajomstvá fungujúcich vzťahov, musíme ísť krok za krokom. Uvedomiť si pritom kto sme a čo vo svojom živote chceme. Zostávať v nefungujúcom vzťahu alebo sa pokúsiť s ním niečo urobiť? Možno aj z neho odísť.

 

 

 

Pexels com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.