Ako byť psychicky silný?

2
Psychicky silný

Prebehnete sa po pahrebe, ktorá má 900 stupňov Celzia? Bez toho, aby ste sa popálili? Dá sa to. Stačí len nastaviť svoj mozog nato, že je to studená hmota. Ja som to prebehla niekoľkokrát a spálila v ohni všetky svoje strachy. Moje nohy zostali nepoškodené. Ako byt psychicky silný?

Napísala som článok o tom, čo psychicky silní ľudia nerobia. Takíto ľudia tiež majú potrebu sa neustále vzdelávať a nemyslieť si o sebe, že vedia všetko. Kedysi som bola plná strachov. Lebo som chcela byť dokonalá. A možno práve aj vďaka iným, múdrym ľuďom, som si uvedomila, že dokonalosť neexistuje, respektíve, že túžba po dokonalosti je vlastne len skrytý strach.

A oheň mi pomohol ho spáliť.
Čítajte tiež: Šťastie je rozhodnutie!

Dámska móda

Ako byť psychicky silný? Nechcite byť dokonalí

Takže, ak aj začnete písať svoj príbeh alebo odporúčanie, či návod na niečo, nechcite byť dokonalí. Uvoľnite sa a píšte, ako vám to príde na myseľ. Keď dopíšete, sami uvidíte, aké úpravy text potrebuje, aby mal hlavu a pätu. A vo finiši, je tu vždy niekto, kto vám môže pomôcť. Napríklad copywriter – teda ja.
Nikto nemusí vedieť všetko.

Existujú veci, ktoré psychicky silní ľudia nerobia. Tak schválne, v koľkých sa nájdete.
Čítajte tiež: Moje tipy pre imunitu a krajší, zdravší život

Neutápajte sa v sebaľútosti

Psychicky silní ľudia dobre vedia, že nič v živote nie je zadarmo a tiež to, že ľudia sú všelijakí. Ak im aj náhodou niekto ublíži, neupadajú do sebaľútosti. Majú svoju hlavu, svoj cieľ a nič ich nedokáže vyhodiť z ich cesty. Zdvihnú ju a idú vpred. Za tým, čo je pre nich v živote dôležité.

Psychicky silný človek sa nezaoberá vecami, ktoré nemôže ovplyvniť

Načo je to dobré? Komu to prospeje? Nikomu. A napriek tomu, to veľa ľudí robí. Navyše majú takto nastavení ľudia tendenciu stále riešiť druhých, namiesto toho, aby si upratali pred vlastným prahom. Tieto tendencie sú zreteľnejšie najmä v malých mestách, kde každý rieši každého okrem seba.

Utekajte od toxických ľudí!

Nie doslovne, ale nedajte sa zlákať do pasce ohovárania len, aby ste zapadli. Ak uvidia, že vy druhých neriešite tiež to prestanú robiť. Môže to byť síce dlhší proces, lebo týmto ľuďom „nezapína“, ale verte mi, z vlastnej skúsenosti viem, že to funguje.

Vy ukážte svoju psychickú silu. Neriešte druhých, nechodíte v ich topánkach, neviete prečo konajú tak, tak konajú.

Psychicky silný človek nesúdi

Nemáte právo súdiť a ani ho nechcete mať. Len psychicky nevyrovnaní ľudia potrebujú riešiť druhých. Snažia sa tak odvrátiť pozornosť od svojich problémov. A tiež sami seba ubezpečiť v tom, že iní sú na tom ešte horšie. Toto chcete? Som presvedčená o tom, že nie!

Predstavte si šoférov, ktorí sú večne nespokojní. Nadávajú na červenú, na zácpu, na sneh….Myslíte si, že keď vyčerpajú svoju energiu nadávaním, niečo sa zmení?

Neboja sa zmien

Psychicky silní ľudia nerobia všetko preto, aby ich zmeny obišli a zotrvali tak vo svojom stereotype. Nechcú sa zapáčiť šéfovi, len aby ich nevyhodil.

Ich flexibilita sa odráža aj v tom, že si veria. Každá situácia (áno aj každomesačná splátka hypotéky) sa dá nejako vyriešiť. A aj keď to spočiatku môže byť zložitejšie, ak prekonajú svoj strach a začnú robiť, čo ich baví a nájdu svoj zmysel života, ich energia a Vesmír im pošlú do života niečo nové.

Prácu, ktorá ich napĺňa a baví a partnera, ktorý ich miluje.

Riskujú premyslene 

Predtým však plánujú a premyslene riskujú. Než opustia flek, ktorý ich dusí a vyšťavuje, ale platí im účty, pripravujú si pôdu na ďalšie smerovanie. Či už je to zmena pracovného pôsobiska, ale väčšinou vlastné podnikanie.

To totiž prináša voľnosť.

Psychicky silní ľudia neriskujú bezhlavo. Podrobne si zvážia plusy a mínusy a až keď nájdu správne spôsoby, ako dostať misku váh do polohy plus, zmeny uskutočnia. A preto, aby sa tak stalo, vykonávajú akciu (ktorá prináša reakciu).

Poznám aj ľudí, ktorí nemali všetko dopodrobna naplánované. V práci sa ocitli v slepej uličke a nevedeli z nej von. Nevideli, cestu a dokonca ani tunel. Namiesto toho, aby kráčali vpred, začali cúvať.
A robiť chyby.
Nedodržiavať termíny.

Sila myšlienok


Ich mozog bol presýtený a dával signál na to, že chce vypnúť. A viete, čo urobili? Odišli z práce, vybrali sa na dovolenku a keď sa ich mozog prečistil do cesty im prišli nové nápady a dokonca nové a lepšie ponuky! Netvrdím, že ak ste teraz nespokojní v práci, máte dať hneď výpoveď. Nie každý si totiž dokáže silou myšlienok (a ich uvoľnenia a usporiadania) privolať novú lepšiu budúcnosť. Chce to zvyk a návyk a najmä zbavenie sa strachu.

Žijú v prítomnosti, plánujú si budúcnosť

v minulosti sme urobili chyby aj zažili krásne okamihy. Väčšina ľudí má tendenciu z chýb sa nepoučiť a stále ich opakovať a nosiť si zo sebou to zlé. Potom sa správajú ako väzni vo svojom tele a duši a život im preteká medzi prsty. Neuvedomujú si, že život máme len jeden a nič také ako repríza nebude.

Žijeme tu a teraz a naša prítomnosť tvorí našu budúcnosť. A ak máte v minulosti niečo nedoriešené, tak je asi najväčší čas sa s tým rozlúčiť. Vysporiadať a ísť ďalej – s úsmevom na tvári.

Andrea Hinková – Tarová

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.