Šťastie je rozhodnutie!

4

V nedeľu 20. marca nastáva jarná rovnodennosť a tento deň je zároveň Medzinárodný deň šťastia. Pri tejto príležitosti vám prinášam odporúčania od Brandon Bays, svetovej líderky v oblasti zdravia a osobného rozvoja o tom, čo je to šťastie.

Dátum Medzinárodného dňa šťastia nebol zvolený náhodou, obsahuje v sebe veľkú symboliku. 20. marca je deň jarnej rovnodennosti, kedy sú deň aj noc rovnako dlhé, čo symbolizuje rovnaké právo na šťastie pre všetkých. Podľa OSN majú krajiny a ich predstavitelia robiť nielen v marci veci smerujú k tomu, aby sa zmierňovala chudoba a hodnoty ako rodina, vzájomnosť a blízkosť mali svoju váhu.

Pre každého jednotlivca OSN odporúča tento takýto recept na šťastie: ďakovať minulosti, milovať prítomnosť a veriť budúcnosti.
Čítajte tiež: Moje tipy pre imunitu a krajší, zdravší život

Rozhodnite sa pre šťastie. Foto: http://www.pexels.com

„Každá životná skúsenosť je naším učiteľom. Každý deň je nová cesta. Každá hodina je novým rozhodujúcim momentom. Každá sekunda je vašou novou šancou.” Hovorí Brandon Bays.

Zaslúžite si byť spokojní každý okamih. Preto všetko, čo túžite robiť inak, môžete zmeniť tu a teraz, stačí sa len zamyslieť a ponoriť do vlastného vnútra. Odpovede sú vo vás.

Nikto vám nedokáže dať zaručený spôsob na šťastie, ani balíček rád „ako na to“, aby práve tento rok vyšlo všetko podľa vašich predstáv. Existuje však niekoľko krokov, ktorým keď dáte vlastný- osobný obsah, stanú sa vašou cestou k spokojnému a naplnenému životu. Tomu vášmu.

Odpustenie vás oslobodí


Zmierte sa so starými krivdami
– vy nie ste to zlé, čo sa vám v živote stalo. Zbavte sa statusu obete a budujte si svoj svet s čistým štítom. Odpustite ostatným a najmä odpustite sebe. Zaslúžite si byť sám sebou a tiež to všetko dobré, čo na vás v živote čaká.

Prejavujte vďačnosť za to čo máte


Každý deň prináša milión malých, no zato krásnych zázrakov. Otvorte oči a pozrite sa na tú krásu. Poďakujte sa za lúč slnka počas mrazivého dňa, za úsmev neznámeho človeka na ulici, za všetky dobré veci, ktoré nemá každý- za to, že sa ráno zobudíte, že máte kam večer skloniť hlavu, že sa máte s kým smiať i plakať.

Zľavy na wellness pobyty

Odvážte sa cítiť svoje emócie


Emócie nie sú „dobré“ alebo “zlé“, to iba naša myseľ ich za také chce považovať. Emócie prichádzajú prirodzene a našou úlohou je im dať voľný priebeh. Zmieriť sa s nimi a otvoriť sa im. Množstvo psychosomatických ochorení má svoj pôvod práve v potláčaných emóciách- nevyriešených vnútorných pocitoch, ktorých sme sa báli príliš na to, aby sme sa im otvorili.

Nebojte sa strachu, samoty, smútku, lebo aj najbolestivejšia emócia príde a potom zas odíde- trvá to len pár sekúnd alebo minút. Následne nastúpi pokoj a uvoľnenie. Naberte odvahu si uvedomiť a precítiť svoje pocity.

Zľavy na pobyty na Slovensku

Milujte ľudí, svet i seba


Milujte hlboko a nezištne, bez potreby a nátlaku. Dávajte a berte a tešte sa z každého ďalšieho dňa, ktorý do vášho života prinesie lásku. Milujte ľudí, seba, prácu i celý svet. Nechajte sa pohltiť láskou. Myslíte, že vás sa láska netýka? Nemáte partnera, alebo vás váš vzťah nenapĺňa? Naučte sa milovať seba. Vytvorte si svet, v ktorom sa budete cítiť milovaný aj bez každodenných prejavov lásky zo strany partnera. Vaše šťastie je len na vás.

Žite v prítomnosti


Život je tu a teraz. Minulosť sa už stala.
Prečo hľadať odpovede na milión otázok, ktoré vám víria hlavou? Oplatí sa tráviť čas hľadaním odpovedí na otázky čo sa mohlo stať inak, či sa snažiť dozvedieť od veštkýň čo sa stane a zaručene vás neminie? Žijete tu a teraz. Len to je skutočnosť. Pôda pod nohami, vzduch okolo, farby, tiene, hudba…

Zastavte sa a vychutnajte si čaro okamihu, ktorý už viac nebude. Minulosť je už za nami a budúcnosť sa pravdepodobne odohrá inak ako v našich predstavách, ktoré poháňajú naše obavy, či doposiaľ nenaplnené túžby.

O týchto krokoch ste bezpochyby už počuli. Nie sú zložité, musíte ich však spraviť sami. A pridruží sa k ním ešte množstvo iných, ktoré už dávno poznáte, stačí si len spomenúť.

4 KOMENTÁRE

  1. […] Aj z tohto dôvodu veľmi obdivujem ľudí, ktorí odišli od finančne lukratívnej práce a začali sa venovať tomu, čo ich baví. Vo väčšine prípadov je vo finále ich snaha obdarená víťazstvom. A najmä pocitom, že robia niečo, čo je ich srdcu blízke a každé ráno vstávajú s radosťou, čo im prinesie ďalší deň.Čítajte tiež: Šťastie je rozhodnutie! […]

  2. […] Zaslúžite si byť spokojní každý okamih. Preto všetko, čo túžite robiť inak, môžete zmeniť tu a teraz, stačí sa len zamyslieť a ponoriť do vlastného vnútra. Odpovede sú vo vás. Nikto vám pritom nedokáže dať zaručený spôsob na šťastie, ani balíček rád „ako na to“, aby to práve teraz vyšlo podľa vašich predstáv.Čítajte tiež: Šťastie je rozhodnutie! […]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.