8 beauty tipov pre ženy po štyridsiatke

0

Beauty tipy

Vek je len číslo a napriek tomu o ňom ženy po štyridsiatke nerady hovoria… akoby mali pocit, že život naberá iné obrátky a ich krása sa stráca v nedohľadne.

www.andawell.sk

Je to však inak – pribúdajúci vek síce prináša vrásky a prvé šediny, ale tiež nové životné skúsenosti, väčší rozhľad i nadhľad a viac pokoja. A dokonca i nové záľuby a nových priateľov, lebo v tomto veku sa ženy môžu oveľa viac venovať len samy sebe. I tak starnutie ženám radosť nerobí.

Dôvodom bývajú prehlbujúce sa vrásky, ochabnuté kontúry, strata elasticity a jasu pleti… Koža má totiž pamäť a po štyridsiatke vám nekompromisne spočíta, ako ste sa o ňu dosiaľ starali. Teraz by ste teda kozmetickú starostlivosť už nijako klamať nemali – naopak. Pleti doprajte oveľa viac rozmaznávania!

A ako sa s viditeľnými prejavmi starnutia môžete vysporiadať a starnutie pleti spomaliť? Inšpirujte sa našimi tipmi, ktoré ľahko zvládnete počas každodennej kozmetickej starostlivosti. A začnite hneď!

  1. Vždy odlíčte mejkap

Celý deň je pleť vystavená nepriaznivým vplyvom vonkajšieho prostredia, ktoré potom negatívne ovplyvňujú pružnosť pleti, „rozkladajú“ kolagén a spôsobujú ďalšie poškodenie. Ak vynecháte čistenie pleti, môže dôjsť k jej vysušeniu, podráždeniu alebo začervenaniu. A čo viac, len čistá pleť dobre regeneruje a maximálne využije aktívne látky z kozmetiky. Ku každodennému čisteniu používajte veľmi jemné prostriedky, ktoré nebudú mechanicky narúšať ochrannú vrstvu pleti.

  1. Jemné zaobchádzanie

Až si umyjete tvár alebo vyjdete zo sprchy, nezabudnite pleť jemne osušiť uterákom. Ale čistým! V uterákoch sa totiž môžu usadzovať nečistoty, prach, mejkap a odumreté kožné bunky. Navyše vo vlhkom prostredí kúpeľne zostávajú uteráky dlhodobo mokré a môžu v nich prežívať baktérie.

Tieto baktérie sa trením prenášajú na pleť a usadzujú v póroch, čo môže spôsobiť podráždenie a začervenanie. Pri utieraní tváre buďte opatrné: príliš silné trenie pleti poškodzuje kožné spojivové tkanivo a vedie k ochabovaniu pleti a vráskam.

  1. Používajte peeling

Prirodzená obnova buniek sa vplyvom starnutia spomaľuje a odumreté kožné bunky, ktoré na povrchu pleti zostávajú, môžu spôsobovať jej blednutie a súčasne zdôrazňujú vrásky. Stačí jednoduchá procedúra – peeling. Vyčistí pleť do hĺbky, odstráni odumreté bunky a zjemní povrch pleti. Peeling robte pravidelne raz za dva týždne.

Najúčinnejší býva večer, umožní aktívnym látkam z kozmetiky oveľa lepšie prenikať do pleti, preto na záver ošetrenia použite koncentrované krémy, či séra. Vaša pleť získa svieži a pružný vzhľad a ráno bude žiarivejšia a viditeľne hladšia.

  1. Masírujte pleť

V omladzujúcej starostlivosti sa nespoliehajte len na najmodernejšie technológie, ale i na svoje vlastné ruky – každodenná manuálna masáž zaistí, že vaša pleť bude vo vynikajúcej forme. Budete potrebovať len svoje prsty a denný krém.

Pre celkové rozjasnenie pleti priložte dva prsty každej ruky na stred brady a posúvajte ich po tvári smerom von a nahor ku spánkom. Potom prsty priložte do stredu nad hornú peru a suňte ich po pleti smerom von a nahor. Pohyb opakujte a postupujte po tvári smerom nahor k vlasovej línii. Až sa dostanete k čelu, prejdite prstami po tvári smerom dole. Týmto spôsobom masírujte tvár asi dve minúty.

  1. Choďte bez

Doprajte pleti odpočinok a rýchly detox. Raz za týždeň, napríklad v nedeľu, „nenoste“ mejkap. Pleť tak získa lepšie podmienky (pokoj a čas) na dobitie energie. Namiesto mejkapu používajte krém s vysokým obsahom ošetrujúcich a rozjasňujúcich zložiek – i tak bude vyzerať mladistvejšie a bude žiariť zdravím.

  1. Zbavte oči opuchov

Takmer každý sa ráno zobudí s opuchnutými očami, tieto opuchy ale väčšinou pomerne rýchlo zmiznú. Ak nie, nezúfajte a využite jednoduchý trik: z chladničky zoberte surový zemiak, ošúpte ho a odkrojte niekoľko tenkých plátkov. Plátky priložte na zatvorené oči. Po piatich minútach plátky zložte – pleť okolo očí bude bez opuchov a okamžite získa krajší vzhľad. Na záver ošetrenia pleť opláchnite vodou a partie okolo očí ošetrite rozjasňujúcim očným krémom.

  1. Skúste chladiť

Skvelý spôsob, ako môžete ráno vylepšiť svoj vzhľad pleti, je ošetriť pleť krémom, ktorý večer uložíte do chladničky. Nanášanie chladivého krému uzatvára póry, zmierňuje začervenanie a pleti okamžite prepožičia plný a svieži vzhľad. Aby ste chladný krém mali stále po ruke, nechajte ho v chladničke natrvalo.

  1. Doprajte svojej pleti špeciálnu kúru

Pleť uvíta akékoľvek obohatenie každodennej starostlivosti. Ideálna je hĺbková koncentrovaná kozmetika, ktorá podporí bunkovú aktivitu a omladzujúci efekt. Pod denný alebo nočný krém používajte séra na omladenie a rozžiarenie pleti či séra s anti-age účinkom, pretože sérum v kombinácii s krémom znásobuje ošetrujúci efekt, je to teda akási zdvojená starostlivosť o pleť. Ich spoločný účinok je výraznejší, ale zároveň i rýchlejší a viditeľnejší.

Zdroj: Nivea

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.