7 beauty tipov pre ženy po štyridsiatke

2
person hands relaxation sitting
Photo by Pavel Danilyuk on Pexels.com

Beauty tipy. Vek je len číslo a napriek tomu o ňom ženy po štyridsiatke nerady hovoria. Akoby mali pocit, že život naberá iné obrátky a ich krása sa stráca v nedohľadne.

Je to však inak – pribúdajúci vek síce prináša vrásky a prvé šediny, ale tiež nové životné skúsenosti, väčší rozhľad i nadhľad a viac pokoja. A dokonca i nové záľuby a nových priateľov, lebo v tomto veku sa ženy môžu oveľa viac venovať len samy sebe. I tak starnutie ženám radosť nerobí.
Čítajte tiež: https://andawell.sk/krasa-nema-presne-parametre/

Dôvodom bývajú prehlbujúce sa vrásky, ochabnuté kontúry, strata elasticity a jasu pleti… Koža má totiž pamäť a po štyridsiatke vám nekompromisne spočíta, ako ste sa o ňu dosiaľ starali. Teraz by ste teda kozmetickú starostlivosť už nijako klamať nemali – naopak. Pleti doprajte oveľa viac rozmaznávania!

woman smiling and holding teal book
Photo by Christina Morillo on Pexels.com

A ako sa s viditeľnými prejavmi starnutia môžete vysporiadať a starnutie pleti spomaliť? Inšpirujte sa našimi tipmi, ktoré ľahko zvládnete počas každodennej kozmetickej starostlivosti. A začnite hneď!

1. Vždy si odlíčte mejkap

Celý deň je pleť vystavená nepriaznivým vplyvom vonkajšieho prostredia, ktoré potom negatívne ovplyvňujú pružnosť pleti, „rozkladajú“ kolagén a spôsobujú ďalšie poškodenie. Ak vynecháte čistenie pleti, môže dôjsť k jej vysušeniu, podráždeniu alebo začervenaniu.
Čítajte tiež: https://andawell.sk/naco-potrebujeme-v-nasom-tele-kolagen/

A čo viac, len čistá pleť dobre regeneruje a maximálne využije aktívne látky z kozmetiky. Ku každodennému čisteniu používajte veľmi jemné prostriedky, ktoré nebudú mechanicky narúšať ochrannú vrstvu pleti.
Čítajte tiež: https://andawell.sk/aky-typ-pokozky-mate-spravte-si-tento-domaci-test/

Zľavy na wellness, zdravie a krásu

2. S pleťou zaobchádzajte jemne

Až si umyjete tvár alebo vyjdete zo sprchy, nezabudnite pleť jemne osušiť uterákom. Ale čistým! V uterákoch sa totiž môžu usadzovať nečistoty, prach, mejkap a odumreté kožné bunky. Navyše vo vlhkom prostredí kúpeľne zostávajú uteráky dlhodobo mokré a môžu v nich prežívať baktérie.

Tieto baktérie sa trením prenášajú na pleť a usadzujú v póroch, čo môže spôsobiť podráždenie a začervenanie. Pri utieraní tváre buďte opatrné: príliš silné trenie pleti poškodzuje kožné spojivové tkanivo a vedie k ochabovaniu pleti a vráskam.

woman with white facial soap on face
Photo by Shiny Diamond on Pexels.com

3 Používajte peeling

Prirodzená obnova buniek sa vplyvom starnutia spomaľuje a odumreté kožné bunky, ktoré na povrchu pleti zostávajú, môžu spôsobovať jej blednutie a súčasne zdôrazňujú vrásky. Stačí jednoduchá procedúra – peeling.

Vyčistí pleť do hĺbky, odstráni odumreté bunky a zjemní povrch pleti. Peeling si robte pravidelne raz za dva týždne.
Čítajte tiež. https://andawell.sk/peeling-pre-citlivu-plet/

Najúčinnejší býva večer, umožní aktívnym látkam z kozmetiky oveľa lepšie prenikať do pleti, preto na záver ošetrenia použite koncentrované krémy, či séra. Vaša pleť získa svieži a pružný vzhľad a ráno bude žiarivejšia a viditeľne hladšia.

4 Masírujte si pleť

V omladzujúcej starostlivosti sa nespoliehajte len na najmodernejšie technológie, ale i na svoje vlastné ruky – každodenná manuálna masáž zaistí, že vaša pleť bude vo vynikajúcej forme. Budete potrebovať len svoje prsty a denný krém.

Pre celkové rozjasnenie pleti priložte dva prsty každej ruky na stred brady a posúvajte ich po tvári smerom von a nahor ku spánkom. Potom prsty priložte do stredu nad hornú peru a suňte ich po pleti smerom von a nahor. Pohyb opakujte a postupujte po tvári smerom nahor k vlasovej línii. Až sa dostanete k čelu, prejdite prstami po tvári smerom dole. Týmto spôsobom masírujte tvár asi dve minúty.

woman washing her face
Photo by Ron Lach on Pexels.com

5 Doprajte pleti detox bez mejkapu – Beauty tipy

Doprajte pleti odpočinok a rýchly detox. Raz za týždeň, napríklad v nedeľu, „nenoste“ mejkap. Pleť tak získa lepšie podmienky (pokoj a čas) na dobitie energie. Namiesto mejkapu používajte krém s vysokým obsahom ošetrujúcich a rozjasňujúcich zložiek – i tak bude vyzerať mladistvejšie a bude žiariť zdravím.

6. Zbavte svoje oči opuchov

Takmer každý sa ráno zobudí s opuchnutými očami, tieto opuchy ale väčšinou pomerne rýchlo zmiznú. Ak nie, nezúfajte a využite jednoduchý trik: z chladničky zoberte surový zemiak, ošúpte ho a odkrojte niekoľko tenkých plátkov. Plátky priložte na zatvorené oči. Po piatich minútach plátky zložte – pleť okolo očí bude bez opuchov a okamžite získa krajší vzhľad. Na záver ošetrenia pleť opláchnite vodou a partie okolo očí ošetrite rozjasňujúcim očným krémom.

7 Večer dajte krém do chladničky – Beauty tipy

Skvelý spôsob, ako môžete ráno vylepšiť svoj vzhľad pleti, je ošetriť pleť krémom, ktorý večer uložíte do chladničky. Nanášanie chladivého krému uzatvára póry, zmierňuje začervenanie a pleti okamžite prepožičia plný a svieži vzhľad. Aby ste chladný krém mali stále po ruke, nechajte ho v chladničke natrvalo.

Ešte jeden tip:

Doprajte svojej pleti špeciálnu kúru

Pleť uvíta akékoľvek obohatenie každodennej starostlivosti. Ideálna je hĺbková koncentrovaná kozmetika, ktorá podporí bunkovú aktivitu a omladzujúci efekt. Pod denný alebo nočný krém používajte séra na omladenie a rozžiarenie pleti či séra s anti-age účinkom, pretože sérum v kombinácii s krémom znásobuje ošetrujúci efekt, je to teda akási zdvojená starostlivosť o pleť. Ich spoločný účinok je výraznejší, ale zároveň i rýchlejší a viditeľnejší.

Zľavy na wellness pobyty

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.