Účinné recepty na krásu sú zadarmo

2

Viete o tom, že účinné recepty na krásu dosť často nestoja žiadne peniaze? Sú účinné, pozitívne ovplyvňujú vzhľad a stav pleti a môžete ich využívať každý deň.

 

 Prinášame päť skrášľujúcich odporúčaní.

 1. Minimalizujte stres
  Stres má svoju pozitívnu stránku – aktivuje nás a motivuje. Musíme však byť obozretní. Ak je ho už veľa, a ste dlhodobo vyčerpaní a v neustálom napätí o pozitívnom vplyve nemôže byť ani reč.

  Naopak, chronický a nadmerný stres sa môže podieľať na rade zdravotných problémov a v každom prípade negatívne ovplyvňuje vzhľad pleti. Stresové hormóny oslabujú obrannú bariéru pleti a zhoršujú jej kvalitu. Navyše zvyšujú aktivitu mazových žliaz, takže sa v stredných partiách pleti môžu rozširovať póry a pleť vyzerá hrubšia.

  Neustále napätie spôsobené stresom znižuje tiež prúdenie krvi a pleť získa bledý nezdravý vzhľad. Aj živiny z kozmetiky prenikajú pri strese do hlbších vrstiev pokožky oveľa ťažšie, takže ani najlepšia kozmetika v náročnom období krásu pleti nezachráni.

Čítajte tiež: Čo je stres a ako s ním pracovať?

Riešenie: oddych, dovolenka alebo aspoň masáž, aromaterapia, kúpeľ či výlet do prírody.

 1. Výdatný spánok
  Pri častom ponocovaní je dosť možné, že vaša krása vezme nohy na plecia. Spánok napomáha regenerácií buniek celého tela, pri spánku sa navyše uvoľňuje melatonín, čo je hormón, ktorý ovplyvňuje vlastné regeneračné procesy pleti a pomáha jej tak udržať zdravý vzhľad.

  Melatolín je akýsi elixír mladosti. Jeho tvorba sa s pribúdajúcim vekom spomaľuje, takže ak spánok obmedzíte na minimum, bude vaša pleť vyzerať horšie a kvôli vráskam stratí mladistvý vzhľad. Nedostatok spánku negatívne ovplyvňuje kvalitu kolagénu a zvýrazňuje tmavé kruhy pod očami.
  Čítajte tiež: Nečakajte na zmenu. Staňte sa tou zmenou a zmeňte svet!

Riešenie: Snažte sa spať aspoň šesť hodín a choďte spať včas – spánok pred polnocou sa počíta dvojnásobne.

 1. Obmedzte sladké
  Sladkosti, zákusky a čokoláda prinášajú síce určité upokojenie, ale pri ich nadmernej konzumácií riskujete, že priberiete na váhe a vaša pleť bude rýchlejšie starnúť. „Veľké množstvo jednoduchých cukrov negatívne ovplyvňuje kvalitu pleti, pôsobí na metabolizmus mazových žliaz, takže sa pleť môže viac zapaľovať,“ hovorí MUDr. Y. Bergerová.

  Cukor navyše vyvoláva zmeny v zložení ochranného plášťa na povrchu pokožky, čo prináša riziko rôznych kožných infekcií a tiež znižuje aktivitu prirodzených kožných antioxidantov, a v konečnom dôsledku urýchľuje starnutie pleti.
  Čítajte tiež: Mesiac bez cukru! Čas na jarnú očistu

Riešenie: So sladkosťami opatrne.

 1. Slnko s rozvahou
  Možno mávnete rukou – to už predsa každý vie. Lenže stále nie každý sa tým riadi. A pritom slnečné žiarenie nenávratne poškodzuje kožné bunky, kolagénové i elastické vlákna, spôsobuje tvorbu vrások a nepravidelných pigmentácií. Predčasné starnutie ale nie je to jediné, čo nám pri nadmernom opaľovaní hrozí. Aj keď sa koža dobre regeneruje a zdá sa, že s dôsledkami opaľovania rýchlo vysporiada, rôzne aj závažnejšie ochorenia sa môžu objaviť až za niekoľko rokov.
  Čítajte tiež: Alergiou na slnko trpí 20 % populácie

Riešenie: Vyhýbajte  sa pobytu na slnku v dobe jeho najväčšej intenzity a používajte kvalitnú opaľovaciu kozmetiku s dostatočne vysokým ochranným faktorom.

 1. Bez cigariet
  Možno vďaka cigaretám nepriberiete, ale zaručene oveľa rýchlejšie zostarnete. Vaša pleť navyše získa žltkastý nádych, viac pigmentácií a nezdravý vzhľad. A to nie je všetko. Vašu krásu negatívne ovplyvňuje nielen nikotín, ale aj samotná mimika – opakované špúlenie úst a rovnaké pohyby pier pri fajčení vedú k vzniku nevzhľadných vrások najmä nad hornou perou. Aj keď estetická dermatológia dokáže divy, vyhladiť takéto vrásky je takmer nemožné.
  Čítajte tiež: Jedinečné laboratórium tvorí svet bez dymu

Riešenie: Nefajčiť.

 http://samanskesviecky.sk

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.