Mesiac bez cukru! Čas na jarnú očistu

1
Pexels

Biele zlo. Aj takto označovaný cukor, nájdeme úplne všade. Nejde iba o klasický kryštálový alebo krupicový cukor, ktorý si môžete nasypať do čaju alebo kávy.

Objavíte ho v bežných jedlách, pečive, šalátových dresingoch, omáčkach, sladkostiach. Cukor je zároveň súčasťou obľúbených limonád a vôd.

Veľké množstvo ľudí je závislých na prísune cukru, čo si bohužiaľ ani neuvedomujú. Skúste jarný detox a obmedzte konzumáciu cukru. Možno zistíte, že aj vám je bez neho omnoho lepšie a vaše telo ho nepotrebuje.

woman with white heart shaped stones on her face
Photo by Mikhail Nilov on Pexels.com

Čo spôsobuje nadmerná konzumácia cukru


Cukor navodzuje príjemné pocity a vďaka tomu ho chceme viac a viac. Na druhej strane je však zarážajúce, že mnoho ľudí práve kvôli týmto príjemným momentom zabúda na negatívne účinky, ktoré cukor podnecuje. Podráždenie, náladovosť, nesústredenosť a premenlivosť chutí. Za toto všetko nesie cukor zodpovednosť. A to nehovoríme o zdravotných následkoch nadmernej konzumácie cukru. V Českej republike je priemer zjedeného cukru 3x vyšší, ako je odporúčaná dávka organizácie WHO. A práve toto je alarmujúce.
Čítajte tiež: Jarné inšpirácie – Recepty

„Nadmerná konzumácia cukru sa podieľa predovšetkým na neprimeranom náraste telesnej hmotnosti. Ak sa naša hmotnosť dostane na úroveň nadváhy alebo obezity, tak sa zväčšujú zdravotné riziká množstva ochorení, ako je diabetes druhého typu, srdcovo-cievne ochorenia, určitý druh rakoviny, depresia a mnohé ďalšie. Navyše, ak konzumujeme nadmerné množstvo fruktózy, môžeme si nadmerne a zbytočne zaťažovať pečeň. Zároveň sa môže zvýšiť hladina triglyceridov a v extrémnych prípadoch môže dôjsť až k zvýšenému uloženiu tukov,“
hovorí výživová poradkyňa českej značky KetoMix, Monika Tělupilová.

Možno vám pomôže moja výzva!

Začnite zmenou jedálnička

Ak sa rozhodnete, že chcete začať žiť zdravšie a svoje telo prečistiť, zamerajte sa na zmenu svojho jedálnička a pokúste sa svojmu telu čo najviac pomôcť. Neznamená to, že zoškrtáte všetky jedlá a konzumovať bude iba zeleninu.

Práve naopak. Telo pre svoje zdravé fungovanie potrebuje každý deň spaľovať určitý prísun jedla a ten premeniť na energiu, ktorú využijete ďalej. Predovšetkým sa zamerajte na prísun kvalitného jedla.

Čomu sa vyvarovať?

Obmedzte vo svojom jedálničku cukry, vyvarujte sa chemických látok a pridaných glutamátov, čítajte pozorne etikety na obaloch výrobkov. Možno budete sami prekvapení, čo všetko takzvané „zdravé jedlá“ obsahujú.
Čítajte tiež: 7 rád, ako na jarný detox

Ako a kde začať?

Adekvátny príjem bielkovín je pre naše telo dôležitý z niekoľkých dôvodov. Proteíny sa pomerne dlho trávia, takže nás zasýtia na dlhšiu dobu. Súčasne však tlmia chuť na sladké. Konzumácia bielkovín znižuje hladinu hormónu ghrelínu, ktorému sa hovorí hormón hladu.

„Bielkoviny v strave taktiež podporujú udržanie svalovej hmoty alebo jej rozvoj v priebehu silového tréningu. Ak sa vám podarí navýšiť vašu svalovú hmotu, tak si zvýšite váš bazálny metabolizmus a vaše telo bude spaľovať viac energie. Ak súčasne obmedzíte príjem sacharidov vo vašej strave, tak to všetko môže pozitívne podporiť vašu snahu o redukciu prebytočného tuku v tele,“ dodáva Tělupilová.

Mesačný detoxikačný program


Ak sa rozhodnete vyskúšať vynechať sacharidy a naopak zaradiť do svojho stravovania viac bielkovín, získate nielen lepšiu náladu a chuť do života, ale zhodíte aj prebytočné kilogramy. Vyskúšajte 4 týždne bez cukru s diétnym plánom KetoMix.

Po jeho absolvovaní zistíte veľký rozdiel – a to nielen pri veľkostiach oblečenia. Zabezpečiť si môžete nízkosacharidové potraviny buď rovno na celý mesiac, alebo ich postupne dokupovať týždeň po týždni a vyskúšať tak desiatky jedál. Všetky balíčky, diétne jedlá a potravinové doplnky nájdete na www.ketomix.sk

KetoMix Detox – jednoducho a efektívne


K správnej detoxikácii a očiste si môžete navyše zakúpiť čisto prírodné tabletky KetoMix Detox. Tie obsahujú výťažok s Pestreca mariánskeho a účinné látky silymarín a cholín. Užívaním detoxikačných tabletiek pomáhate správnej funkcii metabolizmu a pečene.

K tomu môžete zaradiť aj KetoMix Multivitamín s minerálnymi látkami na doplnenie potrebných a dôležitých vitamínov do vášho tela. Na prelome zimy a jari sa budú hodiť ako bojovníci na podporu silnej imunity.Niekoľko pravidiel pre jarnú očistu:


– Dodržiavajte pitný režim.

– Obmedzte pitie alkoholu a kávy, aspoň počas detoxu.

– Doprajte si prechádzky na čerstvom vzduchu alebo vymeňte cestu dopravným prostriedkom do práce za pešiu chôdzu.

– Vsaďte na bylinky a zaraďte ich do bežného dňa (bylinkové čaje).

– Dodávajte svojmu telu každý deň správny prísun vitamínov.

– Nastavte si večierku a prespite každý deň 8 hodín.

– Upravte svoj jedálniček a doprajte odpočinok vášmu tráveniu.
http://www.ketomix.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.