Usadlosť pod Kriváňom s dokonalým výhľadom

2

Usadlosť pod Kriváňom je miesto s tými najkrajšími výhľadmi, kde budete obklopení prírodou a dobrú noc vám prídu dať líšky.

Lúky a hory, kam len oko dovidí. Miesto, kde sa započúvate do ticha, prerušovaný štebotom vtákov. Dokonalá príroda a príjemný vánok dotvára jedinečný pocit, že konečne ste našli miesto, kde môžete doslova vypnúť. V Tatrách vonia čerstvý vzduch inak ako v meste. Stačí len zavrieť oči a zhlboka sa nadýchnuť. Takto vyzerá tá pravá „tatranská“ idylka, ktorú reprezentuje aj Usadlosť pod Kriváňom.
Čítajte tiež: Demänovská Dolina – čarovná samota v horách

Usadlosť pod Kriváňom – exteriér

Moderná chata – usadlosť v samote prírody

Dnes vám predstavíme modernú chatu – usadlosť, ktorá predstavuje očarujúcu samotu v lone tatranskej prírody. A nebuďte prekvapení, ak sa vám pred očami mihne nejaká srnka či jeleň. Tu budete sami, až niekde v diaľke môžete uvidieť ľudí s plnými košíkmi húb.
Čítajte tiež: Historický hotel s rímskymi kúpeľmi v Trenčíne

Usadlosť pod Kriváňom s úchvatným výhľadom

Pod naším národným symbolom – Kriváňom – uprostred nedotknutej prírody v Tatranskom národnom parku je jedna oáza pokoja. Tu vám dobrú noc zaželajú líšky či iní lesní kamaráti a ráno vás pohladia slnečné lúče, tie si dovolia prísť až priamo za vami do postele.

Prečo? „Vďaka úchvatnému výhľadu a obrovským oknám zo spálne – je to až tak silný zážitok, že možno nebudete prvú noc môcť ani zaspať. A ak zaspíte, tak to bude spánok do ružova! Takú pohodlnú a veľkú posteľ zrejme doma nemáte,“ sľubuje zážitok z ubytovania česká platforma Amazing Places, ktorá vyhľadáva tie najkrajšie miesta na Slovensku a v ČR.

Miesto, kde starosti majú zakázaný vstup

Usadlosť pod Kriváňom nie je zďaleka taká obyčajná, je čarovná a má svoju neopakovateľnú energiu. Po príchode automaticky príde pocit, že žiadne problémy neexistujú a povinne sa tu zabúda na všetky starosti.

Usadlosť pod Kriváňom – interiér

Usadlosť pod Kriváňom má dve chalupy

Sú to Medovka a Dúška a objavíte v nich toľko súkromia ako snáď nikde inde. Keď vyrazíte z recepcie smerom k usadlosti, nebudete sa vedieť vynadívať. Budete hltať očami celkovú scenériu a nebudete mať jednoducho dosť.

Niekoľko minút autom a zopár kilometrov preto zaručia to práve súkromie od zvedavých očí. Po prekonaní niekoľkých zatáčok a kopčekov na lesnej ceste sa vám naskytne výhľad na osamotenú chatu v diaľke. Určite zastavte a urobte si fotku!

Okolie je domovom mnohých chránených druhov zvierat a rastlín. Dve chalupy sú vybavené rovnako luxusne a komfortne vo vnútri, ako návštevníci nadobúdajú pocit pri prvom pohľade zvonka.

„Každá z našich chát sa nachádza v odľahlej lokalite ďaleko od ďalších obydlí, a preto zaručuje dokonalé súkromie počas vašej návštevy. Lokalita je taktiež domovom mnohých druhov chránených zvierat a rastlín, z ktorých mnohé žijú len v tejto časti sveta. Ak budete mať šťastie, možno zazriete loviaceho orla alebo k vám príde na návštevu rodina jeleňov,“ sľubuje svojim hosťom aj Usadlosť pod Kriváňom.

Veľkosť chalúp a ich vybavenie

Medovka má dve spálne a je ideálna pre šesť osôb. Dúška už je o niečo väčšia, komfortne sa tu ubytuje až deväť osôb. Krb, dizajnové kúpeľne, plne vybavené kuchyňa, kde nájdete všetko, terasy s prepychovým výhľadom je samozrejmosťou.

Ak ste športovec, určite oceníte malú posilňovňu v suteréne. Takže ešte pred výdatnými raňajkami si môžete dať do tela na bežiacom páse alebo si zacvičiť v malej miestnosti na cvičenie.

V modernej kúpeľni nájdete štýlovosť a zároveň vám poskytuje komfort aj v rámci svojej veľkorysej plochy. Navyše celkový dizajn kopíruje ducha celej chaty – od kľučiek, svietidiel, vypínačov až po umývadlové batérie – všetko so všetkým ladí. A oceníte určite aj voňavé mydielka a hygienické potreby, ktoré sú k dispozícii hneď vedľa umývadiel.

Ak si potrebujete vyprať oblečenie, tak tu nájdete práčku so sušičkou – takže či už zmoknete vonku pri turistike, alebo sa „zapotíte“ v posilňovni, tak sa nemusíte báť, že si domov odnesiete kopec špinavého prádla. Tomu sa povie dokonalý komfort!

Usadlosť pod Kriváňom

Čerstvý chlebík či zážitok v sedle

A pocit výnimočnosti si utvrdíte, keď vám na dvere zaklope donáška práve čerstvo upečeného chlebíka s chrumkavou kôrkou a k tomu domáca nátierka. A skvelé raňajky so šálkou čaju či kávy na terase alebo pri drevenom posedení pod chalupou sa môžu začať!

Pre rodiny s deťmi je ideálny zážitok v podobe pravého farmárskeho života. Môžete sa vybrať na prehliadku Farmy Východná, ale tiež ochutnať miestne bio produkty a to nie je všetko. Ako praví kovboji sa môžete so skúsenými inštruktormi prejsť po nekonečných lúkach, nasadnúť do sedla môžete dokonca priamo pred vašou chalupou – stačí sa len dohodnúť vopred.

Vychutnajte si turistiku všetkých stupňov náročnosti

Ale pozor, zážitky zďaleka nekončia! „Na vyžiadanie vám zabezpečíme horské bicykle a vychutnať si môžete turistiku všetkých stupňov náročnosti. Ak máte chuť na dobrodružstvo, vyskúšajte túru na Kriváň priamo od vašej chaty. V zime môžete objavovať okolie na bežkách alebo lyžiach, stráviť deň v jednom z okolitých lyžiarskych stredísk (Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica, Jasná) alebo vyskúšať iné zimné atrakcie v okolí,“ sľubuje pestrý program Usadlosť pod Kriváňom.

Pripravila Martina Baumann

Zdroj fotografií: Amazing Places

2 KOMENTÁRE

  1. […] Kam sa vybrať počas dňa? Gaderská dolina patrí medzi najznámejšie doliny Veľkej Fatry a vďaka svojej nenáročnej trase a veľkej ponuke prírodných krás je vyhľadávanou destináciou turistov. Na jej konci sa tiež nachádza zaujímavý prírodný úkaz – skalnatý portál Čertova brána a aj napriek svojmu názvu tu čakajte raj na zemi.Čítajte tiež: Usadlosť pod Kriváňom s dokonalým výhľadom […]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.