Opatrovateľka – recenzia

1
Viete, koho púšťate k svojim rodičom?
Viete, koho púšťate k svojim rodičom?

Príbeh, ktorý sa môže odohrať v akejkoľvek rodine. A často sa inými spôsobmi aj stáva. Tam, kde sú bohatí, no starnúci rodičia. Jodi je špičková realitná maklérka a živiteľka rodiny. Jej manžel Harison napísal pred desiatimi rokmi knihu a pri jej prezentácií sa zoznámili. Odvtedy má spisovateľský blok. Jodina mama trpí Parkinsonom a ako sa ukáže jej autokratický otec, celý život neverník, sa nechá “namotať”. Na scénu prichádza opatrovateľka.

Tento román je psychologická dráma. O tom, čo sa nejakých obrazoch môže diať aj vo vašej rodine. Jodi má sestru. Tá nikde nepracuje, aj po štyridsiatke sa stále hľadá. Môže si to však dovoliť, lebo jej otec jej platí nadštandardný životný štýl.

Naproti tomu Jodi pracuje, aj keď chcela študovať interiérový dizajn, otec jej povedal, že je to nebude na nič. A tak zostala v jeho realitnej kancelárií a darí sa jej naozaj dobre.

Tento román je psychologická dráma. O tom, čo sa nejakých obrazoch môže diať aj vo vašej rodine.
Tento román je psychologická dráma. O tom, čo sa nejakých obrazoch môže diať aj vo vašej rodine.

Aká je Jodi a ostatné postavy?

Pochvala však neprichádza. Zo žiadnej strany. Rodičia majú viac ako evidentne majú radšej jej večne hľadajúcu sestru. Manžel jej vyčíta, že chodí na prehliadky aj cez víkend a on nemôže pracovať, lebo sa tam večne motajú ich dve deti.

Cez týždeň sú v škole a škôlke a Harisson nepíše aj tak. To sa mu však Jodi bojí povedať. Snaží sa totiž vyhýbať akýmkoľvek konfliktom.

Toľko k psychologickým profilom postáv. Ešte musíme spomenúť jej otca, lebo o ňom to celé je. Úspešný, autokratický muž, ktorý musí mať vždy pravdu. Vybudoval úspešnú realitnú kanceláriu, ktorú prenechal Jodi potom, ako sa u jeho manželky začala zhoršovať Parkinsonova choroba.

Prichádza opatrovateľka

Celý život je bol neverný, dievčatá vyrastali pri ich hádkach. Teraz sa však o ňu stará na 100 percent. A nikoho ma pomoc nechce. Keď však jedného dňa mama spadne, a on ju nevie zdvihnúť, konečne prikývne na opatrovateľku.

Tú hľadá ako inak, Jodi. V kolotoči ukážok domov, realitnej byrokracie, starostlivosti o deti a manžela nakoniec prijme na pohľad veľmi milú a energickú Elysse. Tá veľmi rýchlo príde nato, čo Jodi chýba a lichôtky jej servíruje denne. Aj tým si ju získa.

Kolotoč intríg a manipulácie

Veľmi rýchlo “prečíta” aj Jodinho otca a vlastne celú rodinu. A plán sa môže začať. Najprv miznú šperky. Potom zomrie mama. Nakoniec sa Elysse vydá za Jodinho otca. Kam to ešte povedie?

To vám už nepoviem, isté je, že keď hľadáte kvalitné čítanie, či už pre seba alebo svojich blízkych, Opatrovateľka je tá správa voľba.

Andrea Hinková – Tarová

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.