Čierne čaje Sir Winston Tea – rýdza chuť tradície v anglickom štýle

0

Vychutnať si čierny čaj v duchu britských zvyklostí je špeciálny zážitok. Nie je pritom nutné dochucovať nápoj mliekom. Čaje Sir Winston Tea od TEEKANNE sú dôkazom, že perfektný čierny čaj je pôžitkom sám o sebe. Povzbudiť sa v klasickom ostrovnom štýle môžete s majestátnym čajom Hearth of London, chuťovo silným English Breakfast alebo s delikátnou kombináciou čierneho čaju a bergamotu v Royal Earl Grey.

K nezameniteľným čiernym čajom z radu Sir Winston Tea patrí Royal Earl Grey. Podľa legendy ho prvýkrát Angličanom priviezol sir Charles Grey zo svojich ciest po Číne, kde získal túto starú čínsku receptúru darom. Svojou jemnosťou nás okúzľuje aj dnes, rovnako ako v 19. storočí anglickú smotánku. Ručne zbieraný čierny čaj dopĺňa citrusová chuť bergamotu a dohromady tak tvoria harmonickú kombináciu, ktorá ani po stovkách rokov nesklame milovníkov čaju.

Pre tých, ktorí túžia po zemitej chuti čierneho čaju v plnej sile, má Sir Winston Tea pripravenú zmes English Breakfast. Ako názov napovedá, často býva súčasťou tradičných ostrovných raňajok. Jeho ťažká a chuťovo výrazná povaha preberie všetky zmysly nielen ráno, ale kedykoľvek je to práve potrebné. Ak chcete zaexperimentovať a do čaju si pridať po vzore Britov trochu mlieka, práve English Breakfast je na to skvelou príležitosťou.

Vôňa a chuť čaju Heart of London vezme za srdce v tom najlepšom slova zmysle. Aj v tomto čaji nájdeme ľahký dotyk bergamotu príjemne súznejúci s čajovými lístkami. Rovnako ako britská metropola, aj tento čaj je známy pre svoju majestátnosť a svižnosť, s ktorou sa po pár dúškoch budete cítiť prebratý a pripravený na čokoľvek.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.