Eliptické trenažéry majú mnoho výhod – viete, prečo je dobré mať jeden doma?

1
eliptický trenažér

V dnešnom uponáhľanom svete niektorí z nás na posilňovňu jednoducho nemajú čas. Eliptické trenažéry na doma dokážu váš problém s časom, dochádzaním a neustálym míňaním na permanentku elegantne vyriešiť. Viete, čo všetko vám ponúkajú?

Už žiadne dochádzanie do fitness centra a čakanie v rade

Ušetrite čas, peniaze, ale hlavne ten čas. Kým sa dostanete do fitness centra, doma už môžete mať odcvičené. A navyše nemusíte na stroj čakať v rade a strácať tak ďalšie drahocenné minúty, ktoré by ste určite vedeli využiť oveľa efektívnejšie.

Ak aj vy používate výhovorku, že nemáte čas, kúpou eliptického trenažéra na doma ho konečne získate a budete sa môcť na formovanie vysnívanej postavy vrhnúť kedykoľvek dostanete chuť – ráno ešte pred prácou, na obed, poobede, alebo pokojne i večer popri sledovaní televízie. Ako bonus si budete môcť k cvičeniu pustiť hudbu presne podľa vášho vkusu, nebudete odkázaní na hudbu z reproduktorov v posilňovni.

Zlepšíte si kondíciu, zbavíte sa kíl a posilníte svaly

A nebudete pri tom zaťažovať kĺby a vystavovať ich silným nárazom tak, ako napríklad pri behu. Zdravotné benefity pravidelných tréningov na eliptickom trenažéri netreba zvlášť predstavovať, no ak by sme to mali predsa len zhrnúť, aeróbne cvičenia priaznivo vplývajú na srdcovo-cievny systém, znižujú krvný tlak, pulzovú frekvenciu a zvyšujú úroveň vašej fyzickej kondície a vytrvalosť.

Cvičenie na eliptickom trenažéri sa významne podieľa sa na rozvoji dýchacieho systému a vďaka záťaži mnohých svalových partií aj rýchlejšie spálite prebytočné tukové zásoby. Pri tréningoch dostanú zabrať svaly telesného jadra, hrudníka, dvojhlavý a trojhlavý ramenný sval, lýtka, stehná a sedacie svaly. Na displeji môžete sledovať počet spálených kalórií, čas a ďalšie údaje, vďaka ktorým si cvičenie uspôsobíte presne na mieru.

Kardio na eliptickom trenažéri zlepší váš spánok aj duševné zdravie

Tak ako každá fyzická námaha, aj tréningy na eliptickom trenažéri sa postarajú o kvalitnejší spánok. A ten, ako isto viete, je tiež spojený so zdravým životným štýlom. Pretože sa pri cvičení na eliptickom trenažéri uvoľnujú hormóny šťastia, aj vaše psychické zdravie a nálada budú oveľa lepšie a znížite si hladinu stresu, čo po náročnom dni v práci určite príde vhod.

Zacvičí si na ňom celá rodina

Eliptický trenažér nájde využitie u celej rodiny. Ak na ňom plánujete trénovať viacerí, odporúča sa vyberať si vhodný model podľa najťažšieho člena domácnosti. Skvelé je aj to, že eliptické trenažéry sú vhodné aj pre starších ľudí, ľudí s nadváhou, bolesťami kolien, kĺbov a chrbta a nehrozí na ňom také riziko zranenia ako napríklad pri jazde na bicykli.

Vďaka možnosti nastaviť si dĺžku kroku podľa seba si viete tréningy prispôsobiť cieľu, ktorý chcete dosiahnuť. Väčšou dĺžkou kroku dosiahnete vyšší počet spálených kalórií. Vyberte si z pestrej ponuky na hop-sport ideálny trenažér pre vás a môžete začať svoju cestu za zdravším a vypracovaným telom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.