Feng shui – 8 tipov pre naštartovanie energie

1
Pexels.com

Feng shui nie je o dokonalosti. Je o prirodzenosti, tvaroch, materiáloch, farbách, toku energie, motívoch, doplnkoch a ľuďoch. Skutočne krásne priestory sú tie, ktoré rešpektujú svoje okolie. Keď pozdvihujú ich jedinečnosť a výnimočnosť.

Ako Feng shui rozdeľuje ľudí?

Feng shui má určité zákonitosti. Napríklad  rozdeľuje ľudí podľa dátumu narodenia do dvoch skupín: východný a západný typ. Východný typ uprednostňuje ranné slnko. Je to väčšinou ranné vtáča a jeho výkonnosť je najvyššia doobeda.

Rýchly a činorodý štart dňa zavŕšia pohodovým večerom. Vyhovujú mu svetové strany VÝCHOD, JUHOVÝCHOD, SEVER a JUH.

Západný typ uprednostňuje večerné slnko a prácu v noci. Ráno miluje dlho spať, ale so západom slnka, kedy sa väčšina sveta utíši a ľahne si do postele, začína pracovať. Čiže pomalý rozbeh dňa s efektívnym finišom. Vyhovujú mu svetové strany ZÁPAD, SEVEROZÁPAD, JUHOZÁPAD a SEVEROVÝCHOD.


Aké je vaše osobné číslo?

Súčet číslic roku narodenia sa rovná číslu roka, nezabudnite že čínsky rok sa začína od 4. februára. Podľa čísla roku sa určí GUA muža a GUA ženy. GUA – osobné číslo človeka určuje, ktorá svetová strana prináša človeku šťastie, rast, zdravie a kontinuitu a ktorá naopak katastrofu, konflikty, stagnáciu a nevyspytateľnú energiu.

Pozitívne strany sú strany v smere, ktorých by ste mali spať, sedieť pri práci alebo tam mať spálňu, pracovňu a hlavne vstupné dvere. Tým negatívnym je lepšie sa vyhýbať.
Čítajte tiež: Pritiahnite si upratovaním novú energiu
Pritiahnite si zdravie a prosperitu!

Buďte vďační, hojnosť príde.

A teraz sa pozrime na 8 rýchlych tipov, ktoré zharmonizujú nielen váš domov, ale aj vás. A pritom k nim nepotrebujete veľa štúdia o Feng shui.

 1. Stanovte si jasný cieľ.
  Váš jasný cieľ je mantra. Chcem sa zbaviť špiny, neporiadku, chaosu, zlej nálady a negatívnych vplyvov. Toto si opakujte.
   
 2. Utrite prach v byte
  Utieranie prachu stimuluje pozitívnu energiu a rozjasňuje vám mentálnu myseľ a sústredenosť.
 3. Povysávajte
  Pri vysávaní začne uviaznutá energia prúdiť.
 4. Ponatriasajte všetky vankúše
  Skvelá forma, ako premeniť energiu v dome či byte a vdýchnuť im nový život.
 5. Zatlieskajte v každom rohu
  V rohoch sa ukladá energia. Aj tá negatívna. Takže z času na čas, ideálne raz do týždňa, prejdite každú izbu a v každom rohu zatlieskajte. Prebudíte tak spiacu energiu a dovolíte jej odísť.
 6. Umyte WC misu
  Použite pritom octový roztok, v pomere 1 dcl octu a 1 dcl sódy bicarbóny. Po skončení poklop záchodovej misy zatvorte.
 7. Buďte vďační
  O vďačnosti dnes existuje veľa článkov. Naozaj platí, že keď budete vďační, hojnosť príde. Napíšte si na papier za čo všetko ste vďační a nahlas to po sebe prečítajte. Robte to čo najviac, ideálne buďte za niečo vďační každý deň.
 8. Vyčistite priestor bielou šalviou
  Môžete použiť tyčinku s obsahom bielej šalvie, alebo vydymovadlo, no najvhodnejšie sú sviečky s obsahom bielej šalvie. Pri nich sa určite nepomýlite. Sviečky kúpite tu

  Andrea Hinková- Tarová
  https://samanskesviecky.sk/

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.