Celulitída – ako s ňou bojovať?

2

Celulitída postihuje v 90 % ženy a väčšinou sa ako hrbolčeky a jamky objavuje na vonkajšej strane stehien, bokoch, často i na bruchu.

Rovnako ako pri liečbe obezity je dôležité nielen aktivovať tuk v tukových bunkách, ale tiež ho uvoľniť a natrvalo sa ho zbaviť. Úspech v prípade celulitídy zažijete, len ak začnete komplexný program, keď sa okrem zmeny jedálneho lístka a životného štýlu zameriate na pohyb a cielenú a čo najúčinnejšiu starostlivosť o pokožku. Čo teda funguje?

Celulitída – komplexné menu


Základom boja proti celulitíde je zdravá životospráva. Ak chcete mať v tele zdravé bunky, musíte ich dobre živiť. Zamerajte sa na potraviny s vysokým obsahom bielkovín, esenciálnych mastných kyselín, vitamínov, minerálov a antioxidantov (tvaroh, vajcia, ovocie a zelenina, ryby, orechy).

Podporujú tvorbu kolagénu, pomáhajú spevniť bunky a pozitívne ovplyvňujú rast a obnovu tkanív. Obmedzte soľ, ktorá v tele zadržuje vodu a jednoduché cukry, ktoré poškodzujú elastínové a kolagenové vlákna a bunky oslabujú.

Zásobujte telo tekutinami

Voda je prirodzenou súčasťou tela a každej telesnej bunky. Bez nej nič poriadne nefunguje. A pre odplavenie všetkých tukových a odpadových látok, ktoré telo vylúči, je voda nevyhnutná. Dávajte prednosť neperlivej vode, nesladeným nápojom a čaju. Ak vám čistá voda nechutí, pridajte do nej citrónovú šťavu, denne tak bez problémov vypijete i dva litre.

Foto: http://www.pexels.com

Celulitída – Pravidelne športujte


Boj s celulitídou úspešne zvládnete jedine s pohybom. Do svojho životného štýlu zaraďte aeróbne aktivity, dbajte na správnu tepovú frekvenciu, len tak lepšie spálite tuky a úspešne zredukujete tukové faldíky.
Čítajte tiež: Boj s celulitídou zvládnete aj doma

Dožičte si profesionálne ošetrenie


Svoj anticelulitídny program môžete doplniť i ošetrením v špecializovaných salónoch alebo na klinikách estetickej medicíny. Dožičte si lymfatické drenáže, vákuové masáže, bankovanie, hĺbkové ultrazvukové ošetrenie, ale i špeciálne metódy, ktoré masírujú spodnú časť tela a aktivujú enzýmy štiepiace nahromadený tuk a pod.

Všetky tieto metódy pomáhajú odbúravaniu tukových zásob, posilňujú väzivo a zlepšujú vzhľad kože.
Čítajte tiež. Ako vyzrieť na celulitídu?

Ošetrujte pokožku


Zaobstarajte si špeciálne krémy a séra a pokožku dennodenne ošetrujte. Krémy samotné nie sú samospasiteľné, avšak spoločne s ďalšími krokmi sa postarajú o to, aby pokožku spevnili a vyhladili. Kožu pravidelne masírujte kefou alebo žinkou priamo v sprche. Jemné masírovanie podporí v pokožke mikrocirkuláciu a pripraví ju na aplikáciu ošetrujúcej kozmetiky tak, aby účinok bol čo najväčší.

Foto: http://www.pexels.com

Celulitída – cviky proti nej

Cvičte ich niekoľkokrát počas dňa. Nemáte čas? Skúste si zacvičiť kedykoľvek máte chvíľočku ‐ než sa vám uvarí voda na kávu či ohreje jedlo v mikrovlnke alebo ráno, kým si dáte sprchu. Určite to stihnete!

1, Podrepy so zdvíhaním nohy: Postavte sa priamo s nohami rozkročenými na šírku bokov. Špičky chodidiel natočte smerom dopredu. Zatiahnite brušné svaly, nepovoľujte napätie a pomaly sa znižujte, ako keby ste si chceli sadnúť na stoličku. Pri návrate do stoja zdvihnite pravú nohu do boku. Jej špička smeruje k zemi.

Potom sa vráťte do drepu a nohu opäť pokrčte. Súčasne sa snažte preniesť váhu na päty a zadok tlačiť k sebe. Týmto spôsobom zapojíte tiež zadoček. Zopakujte 8 x na každú nohu, striedajte strany a zdvíhajte súčasne ruky. Tým spálite viac kalórií.

2. Výpady vzad: Postavte sa priamo s nohami rozkročenými na šírku bokov, kolená jemne pokrčené, ruky v bok alebo voľne pozdĺž tela.

Začnite zdvihnutím pravého kolena pred seba a potom nohu presuňte za seba, ako by ste sa chystali urobiť krok vzad. Snažte sa zanožiť čo najďalej, jedine tak sa Vám nohy správne pretiahnu. Chrbát a panvu držte kolmo k zemi a brucho zatiahnuté. Vráťte sa do východiskovej pozície a vystriedajte nohy.

Začnite s 5-timi výpadmi na každú nohu a postupne počet zvyšujte až na 20 výpadov.

2 KOMENTÁRE

  1. […] Artériová hypertenzia nebolí. Horšie je, ak sa pridružia komplikácie spojené s ňou. A tie sa môžu prejaviť hneď, alebo aj o desať či dvadsať rokov neskôr. „Nechceme „terorizovať“ mladých mužov, aby si merali krvný tlak stále, stačí, ak tak urobia aspoň raz do roka a v prípade, že je ich tlak vyšší, začali túto situáciu riešiť v spolupráci s lekárom. Farmakologicky i nefarmakologicky a to dovtedy, kým ich krvný tlak nebude v cieľových hodnotách pod 130/80 mmHg. Čítajte tiež: Celulitída – ako s ňou bojovať? […]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.