Gaštany v jesennej kuchyni

0
Gaštany sú obľúbená jesenná lahôdka.
Gaštany sú obľúbená jesenná lahôdka.

Tretie ročné obdobie so sebou nesie, okrem chladnejšieho počasia, aj krásne farebné scenérie ozvláštnené šuchotom lístia pod našimi krokmi a vôňu pečených gaštanov spoza oblokov, prípadne na blížiacich sa vianočných trhoch. Gaštany s ich hnedými kabátmi symbolizujú zmenu ročných období a zvraty v prírode.

Gaštany. Príprava tejto lahôdky predstavuje pre mnohých z nás rituál, ktorý so sebou nesie okrem radosti i spojenie s prírodou.

Môžete ich pripraviť hneď na niekoľko spôsobov. Samostatne si ich upiecť a naliať si k ním chutné víno. Môžete ich tiež zapracovať ako prílohu k hlavným chodom – plnka do morky alebo budú súčasťou sladkých potešení v podobe tort či koláčov.

Gaštany si môžete ich pripraviť hneď na niekoľko spôsobov.
Gaštany si môžete ich pripraviť hneď na niekoľko spôsobov.

Vyskúšajte gaštany v dezertoch

Špeciálne do dezertov sa ideálne hodí sladučké gaštanové pyré. Stačí k nemu pridať trochu smotany na šľahanie a behom pár sekúnd vykúzlite skvelý, jemný, chutný krém. Využitie nájde ako plnka do vyhľadávanej rolády napríklad.

Vytvorte si s nimi jedinečnú atmosféru pripomínajúcu krásu jednoduchých, ale za to hlbokých zmyslov života.

Gaštany môžu ijesť aj celiatici. Neobsahujú glukózu, sodík a hlavne lepok.
Gaštany môžu jesť aj celiatici. Neobsahujú glukózu, sodík a hlavne lepok.

Gaštany pre naše zdravie

Okrem iného sú bohaté aj na vitamíny B, E, K a. V neposlednom rade i C a dokážu konkurovať napríklad typickej zásobárni na tento vitamín – citrónu. Plody gaštanov privíta aj vaša koruna krásy, koža, no aj žalúdok, srdce a mozog.

Pozitívne účinkujú aj pri reumatických ochoreniach a podporujú bezproblémový krvný obeh.

Môžu ich jesť aj celiatici. Neobsahujú glukózu, sodík a hlavne lepok.

Vedeli ste, že stromy tejto lahôdky zbavujú bezprostredné okolie negatívnej energie? Hovorí sa, že práve týmto stromom sa môžete zveriť do rúk a preniesť na ne akékoľvek zdravotné problémy či už v rámci tých fyzických, alebo psychických.

Stačí, ak vyhľadáte gaštan, pritlačíte sa k jeho kôre chrbtom, zátylkom a krížovou časťou tela.

Foto: lidl.sk a http://www.canva.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.