Knika: Historická romanca Vojvoda a kráľovná

2
Historická romanca Vojvoda a kráľovná.
Historická romanca Vojvoda a kráľovná.

Začalo sa to knihou Búrlivák a netýkavka, potom prišla Grófka a Netvor…a teraz je tu tretia kniha série Búrliváci – Vojvoda a kráľovná. Historická romanca so zločincami, bitkármi a majiteľmi nevestincov, ktorí žili ďaleko za plesovými sálami Mayfairu…

Grace Condryová celý život utekala pred minulosťou. Pred rokmi ju zradila jej jediná láska, vyrastala na ulici a dnes je z nej kráľovná odvrátenej strany Londýna.

Grace je bystrá a nebojácna, vďaka tomu sa ubráni pred každým nepriateľom.

Historická romanca Vojvoda a kráľovná ukončuje sériu Búrliváci.
Historická romanca Vojvoda a kráľovná ukončuje sériu Búrliváci.

Historická romanca s pocitom krivdy

Nečakane sa však objaví muž, ktorého kedysi milovala, a karta sa obráti. Cieľavedomý a bezohľadný Ewan, vojvoda z Marwicku, strávil desaťročie hľadaním krásnej Grace.

Pre dávnu hru ju možno navždy stratil, ale je odhodlaný podstúpiť čokoľvek, aby si opäť získal jej srdce… a urobil z nej vojvodkyňu.

No zmierenie je to posledné, po čom mladá žena túži. Nedokáže odpustiť krivdu a prisahá, že sa pomstí. Znamená to však, že sa musí držať v jeho spoločnosti. Čoskoro sa tak jej úhlavným nepriateľom stane niečo celkom iné.

„Mýliš sa vo mne,“ povedala. Pred dvoma desaťročiami, keď ich Ewan zradil, prisahali mu odplatu, ak im niekedy skríži cestu. Sľúbila to aj ona. „Nielen vy ste mu prisľúbili pomstu. Bola som tam aj ja.“

Ukončenie série

Historická romanca Vojvoda a kráľovná nádherne ukončuje celú sériu. „Úžasný príbeh a nechcela som, aby sa skončil. Chcem ešte viac,“ pochvaľuje si v recenzii na Amazone TracyJane.

Výborne napísaná romanca, ktorá je plná emócií, nechýba tajomstvo, zrada, troška humoru. A samozrejme zlomené srdce a šteklivé milostné scény.

Jednoducho ten pravý romantický príbeh, pri ktorom si oddýchnete, možno vám miestami naskočí husia koža a ktorý rozhodne pohladí vašu romantickú dušu.

„Covent Garden patrí celé moje srdce aj teraz, dvesto rokov od obdobia vlády Tvrdých hánok. V posledných rokoch som mala to šťastie, že som mohla stráviť celé dni výskumom v Covent Garden, v jeho okolí a v londýnskych dokoch,“ popisuje Sarah McLeanová a dodáva:

„Je neskutočné písať záver série Búrliváci. Títo štyria hrdinovia mi robili spoločnosť celé roky, dávno predtým, ako som o nich začala písať.“

O autorke

Sarah MacLean je autorkou viacerých historických romancí, ktoré sa podľa New York Times, Washington Post a USA Today stali bestsellermi. Preložili ich do viac ako dvadsiatich jazykov.

Sarah je absolventkou Smith College a Harvardovej univerzity. Píše stĺpčeky do Washington Post a robí všetko pre to, aby spopularizovala romancu ako literárny žáner. Žije v New Yorku s manželom a dcérou.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.