Homeopatia – ako funguje v kozmetike?

0
Pexels

Metóda alternatívnej medicíny – homeopatia, je v súčasnom svete už známy termín. V jednoduchosti, jej princípom je liečiť pomocou prírodných látok, nie chémie. Kým u nás táto prastará liečebná metóda vyvoláva diskusie, vo svete jej popularita rastie rýchlosťou, ktorá predstihuje aj konvenčnú medicínu.


V posledných rokoch sa termín homeopatia začal skloňovať aj v oblasti kozmetiky. Na trhu sa čoraz viacej objavujú bezpečné alternatívy, ktoré nemajú negatívne účinky na pleť a ani na  organizmus.

Homeopatia ako liečba

Homeopatia využíva princíp podobnosti. Podobné lieči podobným, teda snaží sa naštartovať vlastné obranné mechanizmy, aby sa telo dalo do poriadku bez negatívnych vedľajších účinkov.

Homeopatia využíva princíp podobnosti.
Homeopatia využíva princíp podobnosti.

Pri liečbe sa nezameriava iba na symptómy, ale na celého človeka, jeho fyzický aj psychický stav. Vďaka individualizovanému prístupu dosahuje tato liečba vysokú efektivitu a je bezpečná.
Čítajte tiež. Aký je rozdiel medzi nádchou a chrípkou? 

Na výrobu liekov používa suroviny rastlinného, živočíšneho, minerálneho alebo chemického pôvodu, ktoré sa podľa presných postupov spracúvajú na tinktúry, roztoky alebo práškové formy a tie na hotové lieky.

Kozmetika na báze homeopatie neobsahuje žiadne chemické a toxické zložky.
Kozmetika na báze homeopatie neobsahuje žiadne chemické a toxické zložky.

Najčastejšie nájdeme homeopatiká vo forme granúl a globúl.

Globuly sú malé guľôčky s hmotnosťou 3 – 5 mg a užívajú sa rozpúšťaním v ústach. Ale stretnúť sa môžete aj s kvapkami, tabletami, masťami či čapíkmi.

Homeopatia v kozmetike

Suchá pleť, vrásky, nemiznúce akné, niekedy máte pocit, že nech robíte, čo robíte, bežné kozmetické prípravky jednoducho nezaberajú. Nejeden vonkajší problém má totiž korene vnútri a tu môže pomôcť práve homeopatia.

Kozmetika na báze homeopatie neobsahuje žiadne chemické a toxické zložky. Vo svojej podstate sa vracia na začiatok kedy sa v kozmetike využívali liečivé bylinky a oleje, ktoré majú blahodarné účinky na našu pleť a pokožku.

Nejeden vonkajší problém má totiž korene vnútri a tu môže pomôcť práve homeopatia.
Nejeden vonkajší problém má totiž korene vnútri a tu môže pomôcť práve homeopatia.

Vyvážené receptúry z okvetných lístkov, obohatených ošetrujúcimi olejmi a rastlinnými výťažkami tak pokožke dodajú živiny a podporujú jej prirodzenú krásu.

Príroda je  považovaná za mocný zdroj blahodarných látok, ktoré dokonale vyčistia, vyživia pleť, zbavia ju akné, vrások aj pigmentových škvŕn.

Preto bio kozmetika oprávnene predstavuje v posledných rokoch veľký trend. Po mnohých vynálezoch, pokusoch a novinkách v oblasti kozmetiky sa totiž ľudstvo predsa len vracia k tomu najlepšiemu – k prírode.

Foto: http://www.canva.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.