Spomaľte nielen starnutie pleti – harmonizujte aj seba

1
woman walking through snow covered alley
Photo by molochkomolochko on Pexels.com

Naša pleť starne z rôznych dôvodov. Niektoré môžeme regulovať účinnou prevenciou.

Odpoveď na otázku, čo naozaj môžeme zastaviť starnutie musíme hľadať v porozumení tomu, ako známky starnutia vznikajú.

Ich príčinou je tzv. Exposom. Vedecký koncept, ktorý objasňuje prepojenie medzi zdravím a všetkými vonkajšími faktormi, ktoré na pleť pôsobia a charakterizujú náš hektický životný štýl (znečistenie, stres, únava, UV žiarenie, úzkosť, nevyvážená strava atď.).

Náš život možno nemôžeme hneď spomaliť, poďme teda aspoň spomaliť starnutie.

silhouette of man at daytime
Photo by Prasanth Inturi on Pexels.com

Predstavte si, že existuje spôsob, ako si oddýchnuť od každodenného stresu, ktorý zároveň nezaberie veľa času. Meditácií sa totiž môžete venovať pri chôdzi k autobusovej zastávke, na obed, alebo pri venčení psa. Ako na to?

Meditujte v chôdzi

Meditáciu v chôdzi začínate cestu, ktorá vám prináša telesnú skúsenosť. Následne si uvedomíte pocity, emócie a vyššie vnímanie. Má niekoľko fáz:

  1. Prvou fázou je tzv. vnímanie fyzické, pri ktorom sa venujete skenovaniu tela, vnímaniu vlastného postoja a vnímanie zeme pod nohami. Následne sa čo najviac sústreďte na samotnú chôdzu.
  2. V druhej fáze vnímajte svoje pocity, ktoré sú spojené s vašim telom a vašimi zmyslami. Snažte sa vnímať prechod z vnútorných vibrácií ku konkrétnym pocitom a od pocitov späť k emóciám.
  3. V tretej fáze je na rade vnímanie emocionálne a mentálne, kedy sa čo najviac harmonizuje mozog a srdce. Snažte sa byť v prítomnosti a vyhnite sa rýchlym zmenám tohto stavu.
  4. V štvrtej fáze sa dostávame k vyššiemu vnímaniu teda objektu vedomia. To je stav, kedy naše emócie už nie sú všeobecné. Môžeme ich teda rozdeliť na pozitívne a negatívne. To je dôležité preto, aby sme sa vzdali starých vzorcov. A ujasnili si, čo čo chceme a čo nie. Takto budeme schopní definovať, či napríklad napätie, ktoré ste prežili, je žiaduce alebo nie.

Toto sú štyri kroky k tomu, aby ste sa cítili oddýchnuto a skvelo. Vyskúšate ich?
Čítajte tiež: Meditácia ovplyvňuje naše správanie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.