Mabon prináša temnejšiu časť roka

2

Prvý jesenný deň bude v sobotu 23.9. a s ním prichádza aj jesenná rovnodennosť. Znamená to, že deň a noc budú rovnako dlhé. Jesenná rovnodennosť prináša aj sviatok MABON.

Mabon – sviatok jesennej rovnodennosti slávili už najstaršie civilizácie. Je slávnosťou zberu úrody a narovnania kozmických síl. Prináša rovnováhu svetla a tmy.

Čo môžete urobiť pre seba počas sviatku plodnosti a farieb?


Mabon alebo jesenná rovnodennosť prináša druhú polovicu roku – tú temnejšiu a chladnejšiu. Tma bude prevyšovať svetlo. Mabon je znakom zberu úrody, pretože presne v tomto bode sa úroda nachádza v dokonalej rovnováhe.

Je to čas na zbieranie úrody. Aj tej vašej. Dokončite nedokončené projekty a premýšľajte nad svojou budúcnosťou.

Rekapitulujte a poučte sa


Zastavte sa. Upracte si vo svojom vnútri
– popremýšľajte nad tým, čo ste tento rok dosiahli, čo ste prežili. Urobte si krátku rekapituláciu všetkého, čo ste za predchádzajúci čas tohto roka zažili.

Nachádzate sa na novej čiare, neopakujte preto chyby, ktorých ste sa dopustili v predchádzajúcom období. Platí, že nemôžete dosahovať iné výsledky, ak budete opakovať rovnaké postupy. Skúste niečo iné :)

Vyzdobte si domov, rozsvieťte ho


Jeseň je časom, kedy sa zvonku budeme sťahovať späť do interiérov.
Tak prečo si nepriniesť teplo a útulnosť aj do svojho obydlia? Vyzdobte si interiér typickými jesennými farbami.

Nemusíte meniť sedačku ani nábytok, úplne stačia doplnky, napríklad v podobe vankúšikov v jesennej oranžovej, zelenej či hnedej. ň

Do obývačky si môžete kúpiť napríklad svietnik v týchto farbách a kuchyňu určite vyzdobte prúteným košíkom s ozdobnými tekvicami a jabĺčkami. Tie sú aj priamo spojené s týmto sviatkom. Jablká sa od dávnych čias spájajú s mágiou a múdrosťou.

No a všetko to oslávte dobrým vínom a nechajte niečo aj pre bohov (tzv. anjelská daň – nechajte niečo v pohári vyprchať).V tomto období sviečkami naozaj nešetrite. Každý večer si ich pomocou navoďte atmosféru, uvoľnite sa, relaxujte po náročnom dni. Vyčistite s ich pomocou energie.

Negatívne nechajte odísť. Použite pritom sviečku https://samanskesviecky.sk/produkt/cista-dusa/ , vyčistíte priestor aj seba od negatívnych energií, a pustíte si k sebe všetko nové – pozitívne.

Hodilo by sa aj upratať. Vyhodiť všetko staré, nepotrebné, všetko, čo už stratilo zmysel. Drží to zbytočne energiu.
Čítajte tu: Vyčistite nielen byt, ale aj svoju energiu

crop woman washing green apples in wooden basin in garden
Photo by Any Lane on Pexels.com
Jablká sa od dávnych čias spájajú s mágiou a múdrosťou.

Zostaňte pri zdravej strave


To, že už nebudete chudnúť do plaviek, neznamená, že sa môžete opustiť. Práve naopak. To, čo by ste mohli v chladných mesiacoch nabrať, sa vám v júni, keď sa spamätáte pred letom, už nemusí podariť dať dole.

Nájdite si teda šport, ktorý vás bude baviť a napĺňať, kde sa prípadne môžete aj socializovať a určite so sebou niečo robte. Naše telá neboli stvorené na sedenie a práve to môže viesť k mnohým ochoreniam. Takže, hýbte sa!

Tvorte, buďte kreatívni


Začnite maľovať. Ak neviete, kúpte si maľovanie podľa čísiel a kúzlite niečo vlastnými rukami. Alebo si urobte veniec. Ak neviete, ako nato, nájdite si nejaký kurz a vytvorte niečo, na čo budete pyšní.

Venujte sa sebe


Meditujte, rozjímajte, a buďte vďační. Vďačnosť nám umožňuje byť spokojným a šťastným človekom. Vďaka zvyku byť vďačný, nájdeme aj na dni blbec niečo pozitívne.

Ak neviete, začo byť vďační, začnite si viesť denník a zapisujte si do neho dobré aj v danú chvíľu nie dobré.

Skúste si potom pozrieť nejakú situáciu spred roka a uvidíte, aké zázraky sa budú diať. V každom prípade, aj keď to podľa vás nejde, nájdite na každom dni niečo, začo môžete byť vďační. Pomáha to najmä našej psychike.

Ak naozaj neviete, skúste na začiatok osvedčené afirmácie: Ďakujem zato, že som zdravý, Ďakujem zato, že môžem dýchať.

Ďakujem zato, že ste a čítate http://www.andawell.sk
Bez vás by to nemalo zmysel :)
Andrea Hinková Tarová
http://samanskesviecky.sk
Úvodné foto: Desana Dudášová

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.