Jarný detox pokožky

3

Každodenný zhon a starosti často dávajú zabrať nielen nám ale najmä našej pokožke. A hlavne teraz je čas myslieť na to, že si naša pleť vyžaduje zvýšenú starostlivosť v dôsledku zmeny ročného obdobia. Práve preto vám prinášame zopár tipov na jarný detox pleti, ktorý si môžete dopriať aj doma.

Hydratácia je základ

Pre začiatok začnite s pitím vody. Čistá voda bez bubliniek, pre chuť doplnená napríklad čerstvou mätou alebo citrónom, je ideálna hneď ráno.

No pitný režim by sme mali dodržiavať po celý deň.

Naša pokožka tela sa pravidelne obmieňa. Je preto potrebné ju zbaviť odumretých a už nepotrebných buniek. Na to skvele slúži práve peeling.Vodu môžete dopriať aj vašej pokožke vo forme pleťovej vody. Hydratačnú termálnu vodu v podobe spreja oceníte počas celého dňa. Príjemne vás osvieži.

Zabráňte vysúšaniu pleti používaním hydratačných prípravkov.

Vytvoria vám na pokožke ochranný štít a pomôžu jej tak lepšie plniť jej prirodzene ochranné funkcie. Počas jarného obdobia odborníci odporúčajú zvoliť produkty s ľahšou konzistenciou a s väčším obsahom výživných zložiek.

Výbornou voľbou sú krémy s obsahom vitamínu E či produkty obsahujúce prírodné oleje, alebo prírodné liečivé minerály.

Keď budete pleť hydratovať, omladne. Navyše bude vaša pokožka na dotyk jemná a zamatová.
Čítajte tiež: Ako byť fit v siedmych jednoduchých krokoch

Jarný detox pleti – peeling tváre aj celého tela

Naša pokožka tela sa pravidelne obmieňa. Je preto potrebné ju zbaviť odumretých a už nepotrebných buniek. Na to skvele slúži práve peeling.

Pravidelnou exfoliáciou kože celého tela docielite pevnejšiu a pružnejšiu pokožku. Keď si budete navyše tvárový a telový peeling dopriavať pravidelne, teda minimálne dvakrát týždenne, zapojíte sa do aktívneho boja proti starnutiu pleti.

Vyberte si ten správny druh peelingu pre potreby vašej pokožky. Súčasťou klasických cukrových peelingov bývajú predovšetkým mikroperličky alebo jemný piesok, ktorých trením po pokožke sa šetrne odstráni horná vrstva unavenej kože.

Výsledkom bude krásne ružová a zdravá pleť. Vďaka peelingu bude očistená, zregenerovaná a bude vyzerať mladistvejšie a sviežo. Peelingy založené na olejovej báze sú určené najmä pre suchú pokožku.

Okrem toho, že šetrne odstraňujú odumreté kožné bunky, čím pomáhajú zjemňovať zrohovatenú vrchnú vrstvu pokožky, olejové zloženie tiež hĺbkovo hydratuje suchú pokožku.

Telový peeling je jedným zo spôsobov ako podporiť prirodzenú detoxikáciu tela, keďže veľké množstvo toxínov a škodlivín sa von z tela dostáva cez najväčší orgán – cez kožu.

Účinná pleťová maska

Jarné obdobie sa spája s detoxom. A ten si okrem organizmu zaslúži aj naša pleť. Preto jej, samozrejme po dôkladnom vyčistení,  nezabudnite dopriať aj výživnú masku, ktorá jej dodá všetky potrebné vitamíny. 

Vyberajte si prírodnú masku s účinnými BIO extraktami. Tie veľmi efektívne podporujú hlbšie čistenie pleti.

Dôležité sú obzvlášť pre problematickú pleť a pleť náchylnú k nečistotám. Pre ostatné typy pleti zase prinášajú potrebnú hydratáciu, či regeneráciu a revitalizáciu povrchu pokožky.

Foto: http://www.canva.com

3 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.