Keto diéta, ketogénna diéta, ketóza.

4

.Je potrebné vyradiť všetko sladké! To nie je tak úplne pravda. Telo sacharidy potrebuje, ale aj to má svoje obmedzenia. Ak chcete veľmi rýchlo schudnúť, nemôže vám iba samotné vyradenie sladkostí. Je to však jeden z potrebných krokov vedúcich ku zníženiu váhy a dosiahnutiu vysnívanej postavy. To je jednoduchá rovnica, ktorú nemožno obísť. Rozhodne by ste ale nemali hladovať, alebo bez premýšľania striktne obmedziť svoj doterajší jedálniček.

Jediné, čo by ste možno dosiahli je spomalenie metabolizmu, prípadne návštevu obávaného jojo efektu. Ak chcete tomuto nechcenému kamarátovi dať zbohom ešte predtým, ako sa zjaví a narobí s vaším telom šarapatu, musíte prepnúť organizmus do ketózy.

Aké sú najväčšie výhody ketózy

Ak chcete organizmus prepnúť do ketózy, musíte jesť menej ako 50 gramov sacharidov denne. Niektorí ľudia musia znížiť denný príjem sacharidov až k hranici 20 mg denne, aby sa telo preplo na odbúravanie tukov. Všetko záleží od každého jednotlivca.

Ak si neviete rady, zverte sa do rúk výživového odborníka, ktorý vám diétny program zostaví podľa potrieb.

Ohrozujete svoje zdravie!

Aké potraviny sú vhodné pre ketónovú diétu? Obsahujú optimálne množstvo vitamínov, minerálnych látok, vlákniny a bielkovín. Keto diéta môže pomôcť aj pri zdravotných problémoch, ako je epilepsia, neurologické problémy, cukrovka druhého typu, ochorenia srdca. V dôsledku priaznivého vplyvu keto diéty na hladinu cholesterolu i krvný tlak.

Na druhej strane môžete pri ketóze pociťovať žalúdočnú nevoľnosť, bolesti hlavy (keto chrípka), únavu, dokonca zápach z úst, zápchu či dehydratáciu.

Ketóza a jej výhody

Ketóza prináša telu výhody, ktoré stoja za to. Avšak skôr, ako sa do ketogénnej diéty pustíte, zaistite si čo najviac informácií, dbajte na správne zostavenie jedálnička a berte do úvahy aj prípadné riziká.

Medzi pozitíva ketózy patrí zníženie príjmu sacharidov pod hranicu, kedy sa metabolizmus prepína na ketolátky. To môže mať pozitívny vplyv na rizikové faktory kardiovaskulárnych ochorení, akými sú hladina triglyceridov v krvi, celkový cholesterol a HDL cholesterol.

Zároveň môže ketogénna diéta u niektorých diabetikov zlepšiť citlivosť na inzulín a existujú aj určité dôkazy o tom, že ketóza a ketogénna diéta môžu prispievať k zmierneniu prejavov akné.

Počas diéty budem hladovať?

Ak teraz uvažujete nad tým, že by ste keto diétu vyskúšali, zamyslite sa nad svojím aktuálnym zdravotným stavom a zvyklosťami. Základom keto diéty je nízky príjem sacharidov, ktorý niekomu nerobí problémy, ale niekto bez dostatku cukru v krvi jednoducho fungovať nemôže.

Výhodou ketónovej diéty je, že nie ste hladní a pociťujete dostatok energie. Všetci chceme poznať najrýchlejší spôsob, ako dosiahnuť ketózu.

Nehľadajte rýchle riešenia

Keď chcete rýchle riešenie, riskujete ako reakciu vášho tela pocit hladu, budete sa cítiť hrozne a nakoniec v tomto spôsobe stravovania zlyháte. Ak je váš príjem sacharidov príliš vysoký, výroba ketónov sa preruší a vy sa ocitnete mimo ketózy.

Ak nie ste v ketóze, budete potrebovať asi 120 gramov sacharidov, aby váš mozog a telo boli správne zásobené. Snažte sa nestagnovať v zóne 30 – 120 gramov, pretože by ste si rapídne krátili ketóny aj sacharidy, čo vás môže posunúť priamo do režimu hladovania.

Akonáhle ste adaptovaní na tuky, môžete potom začať znižovať kalórie bez toho, aby váš mozog podliehal panike a vyvolával hladové reakcie.

Ak potrebujete inšpiráciu, pozrite si recepty na stránke www.prodietix.sk.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.