Ľubovník proti depresiám a stresu

1

Veríte, že bylinky vám môžu pomôcť? Bylinky majú liečivé účinky už od nepamäti a teraz sa vracia doba, kedy po nich opäť siahame a dávame im prednosť pred klasickými liekmi. Pozrime sa na účinnosť Ľubovníka bodkovaného nazývaného aj Svätojánske slnko.

Pomáha predovšetkým pri depresiách a strese, účinne hojí rany a je osvedčeným pomocníkom pri problémoch s trávením.
čítajte tiež: https://andawell.sk/bylinky/

Charakteristickým znakom Ľubovníka bodkovaného sú drobné, na okraji zlatožltých kvetov viditeľné jemné čierne bodky. Tieto bodky je veľmi dobre vidieť proti svetlu. Typická je krvavo červená šťava, ktorá z kvetov pri ich pošúchaní vyteká. Vďaka tomu bude akýkoľvek dotyk s rastlinkou pre vás nezabudnuteľný, zafarbený do fialova.

Ľubovník rastie na suchých medziach, stráňach, lúkach, pastvinách, na lesných čistinkách ale aj pozdĺž ciest.

Naozaj kvalitný ľubovníkový olej rozpoznáte podľa sýto červenej farby. Ľubovník na výrobu oleja sa zbiera počas letného slnovratu a olej sa následne vyrába tradične bez použitia chemických prísad. Iba správne rozkvitnutý a čerstvo naložený ľubovník zafarbí olej krásnou karmínovou farbou.

Svätojánsky ľubovníkový olej je vďaka priaznivému vplyvu na psychiku často považovaný za prírodné antidepresívum. Malá masáž olejom na spánkoch môže pomôcť zmierniť nespavosť alebo sa zbaviť stresu a úzkosti Celková masáž ľubovníkovým olejom uvoľňuje stuhnuté svaly a zlepšuje krvný obeh. Využíva sa aj pre svoje silné protizápalové účinky na rôzne poranenia kože a drobné odreniny. V hojnom množstve sa aplikuje aj na iné kožné problémy, napríklad jazvy a preležaniny.
Čítajte tiež: https://andawell.sk/vyuzite-carovnu-moc-byliniek/

Olej je vhodný pre celú rodinu. Zjemňuje a upokojuje citlivú a podráždenú pokožku, dokonca ju regeneruje aj pri zapareninách. Pri používaní počas kúpeľa suchú pokožku príjemne premastí, ľahko sa vstrebe a zanechá pokožku plne hydratovanú. Svätojánsky ľubovníkový olej sa teší obľube aj u profesionálnych masérov. Tí na ňom oceňujú dlhotrvajúce prekrvujúce účinky, ktoré nastanú už do 5 minút a pretrvajú až 2 hodiny. Nenahraditeľný je predovšetkým pri špeciálnej Breussovej masáži. Účinky oleja sú blahodarné aj v prípade spálenia pokožky slniečkom alebo pri popáleninách.   

1 komentár

  1. […] V prípade, že by klimatické obdobia prichádzali pozvoľne, organizmus by sa im prispôsobil a zrejme by sme hovorili len o jarnej únave. Spája sa so subjektívnymi pocitmi fyzickej a psychickej vyčerpanosti u niektorých ľudí. Jarná únava nie je ochorenie. Je to skôr vyčerpanosť organizmu.Čítajte tiež. Ľubovník proti depresiám a stresu […]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.