Lucie Bílá pokrstila nový album

0

Zároveň predstavila svoju vlastnú značku kávy a prevzala Zlatú platňu

Lucie Bílá pokrstila svoj nový album Ta o mně v pražskom Vnitroblocku v kruhu svojich najbližších, producentov a autorov, ktorí sa na albume podieľali. Krstným otcom albumu sa stal jej dlhoročný spolupracovník, priateľ a klavirista Petr Malásek. „Kto iný by mal album pokrstiť, než Petr! Patríme k sebe ako rezeň k zemiakovému šalátu,“ komentovala vtipne speváčka svoj výber krstného otca.

Vzhľadom k tematickému zameraniu albumu, ktorý hovorí o Lucii Bílej a o všetkom, čo má rada, pozvala na krst svojich najbližších. Nechýbali autori hlavných hitov „Mám ráda život“ a „Protože“ Marek Ztracený, Jan Vávra a Jana Infeldová zo skupiny Jananas, skladateľ a producent Marcell a ďalší autori, ako Patricie Fuxová, Zuzana Mikulcová či textár Petr Soukup, a mnoho ďalších priateľov a hudobných spolupracovníkov. Producenti albumu Martin „Maxo“ Šrámek a Andrej Hruška potom spoločne s Luciou Bílou včera prevzali veľké prekvapenie v podobe Zlatej platne. Album sa totiž v priebehu pár dní vyšplhal na vrchné priečky predajnosti.

Lucie tiež predstavila svoju vlastnú značku kávy LB Coffee. „Celý život ma niekto pozýval na kávu a ja som nie vždy mohla ponuku prijať. Teraz im to vynahrádzam tým, že pozývam všetkých na kávu ja. Káva je pre mňa zdravie, rituál, čerpám z nej energiu, ktorú potom môžem posielať ďalej,“ vysvetľuje svoje rozhodnutie. Niekoľko druhov káv je pomenovaných po úlohách, ktoré boli v Luciinom živote ťažiskové. Z každého predaného kilogramu kávy putuje tridsať korún na jej charitatívnu činnosť.

Po viac ako troch rokoch od vydania albumu Hana sa Lucie Bílá vrátila do bratislavského štúdia Littlebeat, aby tu nahrala svoj nový štúdiový album Ta o mně. Prvý singel z nového albumu „Protože“, ktorý pôvodne vznikol ako darček k narodeninám jej partnerovi, sa stal rádiovým hitom, na YouTube sa držal v trendoch a teraz má takmer milión a pol vzhliadnutí. Nedávno speváčka predstavila pieseň „Mám ráda život“ s klipom v réžii Terezy Kopáčovej a s kamerou Jana Malíře, ktorý sa opäť drží na popredných miestach v trendoch na YouTube.

Na 10. decembra pripravuje držiteľka množstva ocenení špeciálny vianočný galakoncert v pražskej O2 aréne. Nebude chýbať kapela Petra Maláska, Bílý zbor, symfonický orchester, 3D hologramy a poprvýkrát naživo zaznejú ochutnávky z nového albumu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.