Súťaž o knihu Odsúdená

18

Lucia Sasková, jedna z najúspešnejších súčasných slovenských spisovateliek, prináša vo svojich románoch zložité, znepokojujúce, až kontroverzné témy. Tejto zásade ostala verná aj vo svojej najnovšej, ôsmej knihe s názvom Odsúdená.

Hlavná hrdinka musí nečakane čeliť krutej diagnóze, ktorá jej obráti naruby celý život. Má pocit, že ju nespravodlivo odsúdili na smrť, hoci sa ničím neprevinila – bez možnosti obhajoby či odvolania. Koniec jej života sa nezadržateľne blíži, a tak sa púšťa do boja. S prácou, okolím, najbližšími a v neposlednom rade sama so sebou. Má len dve možnosti: buď začne žiť naplno, alebo bude nečinne čakať na koniec. Vyberie si prvú možnosť a opúšťa stereotypný život, na aký bola zvyknutá. Jej pohľad na svet je zrazu iný, oveľa intenzívnejšie vníma všetko, čo bolo kedysi pre ňu samozrejmosťou. Lebo to, že zdravie je v živote človeka najdôležitejšie, nie je klišé, ale realita, ktorú si človek uvedomí, až keď oň príde…

Najdôležitejšie v živote sú zdravie a láska. Presne toto som si uvedomila, keď som knihu dočítala. Pracovné úspechy sa pominú, workoholizmus nikam nevedie. Je to prežívanie, nie život naplno. Čo by ste robili, keby ste mali pred sebou pár mesiacov života? Možno, keď si takto položíte otázku, tak aj bez krutej diagnózy, niečo na svojom živote zmeníte. A knihu by si mal prečítať každý, komu sa “nechce žiť”.

Andrea Tarová

Súťaž:
1. Staňte sa fanúšikom FUN page https://www.facebook.com/www.andawell.sk/?ref=aymt_homepage_panel&eid=ARDBUVFQNOP0O3m0rcR6D1deAv4wJ_-3LRiRte0BjGda0bRzSmdEAB32L6Rooe-OeQBSTOMTJjFkoVbJ

2. Do komentára pod týmto článkom napíšte, prečo sa oplatí žiť.

18 KOMENTÁRE

  1. V živote si treba vyskúšat kadečo aj dobre aj zlé dobré nás poteší a zlé ponaučí. Prečo sa oplatí žit pre lásku – partnera ,deti pre svojich blízkych ved to najviac človeka drží pri živote, ked má pri sebe ludí čo ma lúbia aj zvieratká a verte, že viem o čom hovorím sama som troška v tom, prečo mám žit, kedže to zdravie už nemám. žiaden majetok vám nenahradí blízkych . Treba žit pre nich.

  2. Ja som sa naučila život vychutnávať pred 17 rokmi, ked diagnostifikovali originál reumu, naučíte sa ako 21 rocná mladá baba na život pozerať krajšie, jemnejšie a zároveň silnejšie a voňavejšie, …. Carpe diem … Viac sa začnete smiať, viac bojovať o to čo milujete, naučíte sa viac počúvať, život je nádherný, len to treba zistiť, ale určite nič extra by som nechcela zažiť…. Navyše, keď že každý den posúvam hranice poznania…

  3. Prečo sa oplatí žiť? Pre život samotný, pre lásku, pre rodinu, pre deti….preto aby sme každý deň zdolávali dobré aj zlé, učili sa nové a zbierali krásne zážitky ….život je síce niekedy boj, ale nádej umiera posledná …..

  4. pomôžem si jedným veľmi múdrym citátom: „Stále mám pocit, že každý deň je príliš krátky na všetko, o čom chcem myslieť, na všetky prechádzky, na ktoré sa chcem vydať, na všetky knihy, ktoré chcem prečítať a na všetkých priateľov, ktorých chcem vidieť.“ – John Burroughs….a aj preto treba žiť a nie iba prežívať…a život to je predsa šanca mať rád….

  5. Pre všetky tie maličkosti, ktoré skrášlia každý všedný deň. Pre východ slnka, ranný čaj, poobedňajšiu kávičku, večerný relax s knihou. Ak má človek šťastie, tak nájde v živote aj lásku, založí si rodinu, splodí deti. A ak máme zdravie, máme skutočne všetko. Život je krehký, tak si treba vážiť každý nový deň, kedy nám je možnosť žiť dopriata.

  6. Život je dar, ktorý nedostane každý a preto, keď sme už tento nádherný jedinečný dar dostali, musíme ho využiť. Je však potrebné ho využívať s láskou. Keď budeme všetci žiť v láske a s láskou bude mať tento dar ten správny odkaz ?

  7. V našom živote sú rôzne okamihy. Veselé, spontánne, krásne, plné šťastia a lásky. Niektoré z nich sú dokonca najkrajšie v živote, ako to keď som sa stala mamou. No áno, občas stratíme pevnú zem pod nohami a všetko sa v jedinom okamihu zmení. Možno vidíme viac čierne než správne a pocit neistoty strieda strach… Strach o to, čo by sa stalo, ak by sme stratili naše vzácne zdravie a to najvzácnejšie – život… No najdôležitejšie sú v živote okamihy, ktoré nás zachraňujú… Tie, kedy sa rozhodneme pre správne veci, na správnom mieste v pravý čas. Pre lásku k sebe, aj k ostatným. A Zdravá chcem byť najmä pre seba. Len vtedy tu môžem byť pre svojich najmilších. A ľudský život je naozaj obrovský, jedinečný nenahraditeľný dar vesmíru.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.