Maledivy alebo Sardínia? Ktorá destinácia rozumie nárokom vašej dovolenky?

0

Rozhodli ste sa toto leto konečne vycestovať za exotikou a luxusom prímorských destinácií? V tom prípade je pred vami výber vhodného rezortu, od ktorého očakávate, že vám a vaši nárokom na dovolenku a relax bude rozumieť najlepšie.

Ak vám ale hľadanie a výber komplikuje práca a povinnosti v rodine, ponúkame vám stručný prehľad výhod, ktoré na vás v dvoch najobľúbenejších prímorských letoviskách Slovákov čakajú. Poďme sa spoločne pozrieť na dôvody, pre ktoré s tak veľkou radosťou cestujeme na Maledivy a Sardíniu.

Čo môžete očakávať od dovolenky na Maledivách?

Maledivy sú exotické súostrovie v Indickom oceáne, ktoré pozostáva z 26 prstencových atolov, z približne 1200 malých koralových ostrovov. Na približne 220 z týchto ostrovov žije celkovo 344 000 obyvateľov a ďalších 85 ostrovov je vyhradených pre cestovný ruch.

Najlepší čas na cestu na toto súostrovie je medzi novembrom a aprílom, teda v období sucha. Takže, ak sa neponáhľate s výberom dovolenky, prípadne ste nastúpili do novej práce a nárok na voľno vám pripadne na konci roka, slnečná dovolenka na Maledivách je pre vás ideálne riešenie.

Snehobiele pláže, štíhle palmy a tyrkysovo modré more robia z tejto oblasti romantickú dovolenkovú destináciu, ktorá láka predovšetkým zamilované páry a novomanželov na svadobné cesty.

Ubytovanie je vo všeobecnosti veľmi pohodlné, vkusne zariadené izby, ako aj súkromná pláž a pekný bazén v komplexe sú väčšinou štandardom. Povestné sú drevené bungalovy na koloch, ktoré sú často postavené ďaleko do mora – z postele tak môžete skočiť takpovediac rovno do krištáľovo čistej vody, čo je luxus, ktorý len tak niekde nenájdete.

Dovolenka na Sardínii pre tých, ktorí nechcú odpočívať iba na pláži

Možno ste počuli, že Sardínia sa často označuje pojmom „európsky Karibik“. Dôvodov je hneď niekoľko. V prvom rade je to tyrkysovo modré a čisté more, v ktorom si na relax môžete nájsť pred turistami skryté zátoky.

Výhody letnej dovolenky na Sardínii pre nás Európanov spočívajú aj v tom, že za relaxom a  odpočinkom v exotickom rezorte nemusíte cestovať dlhé hodiny. Okrem krátkej doby letu, je tu aj mnohým turistom po celý rok vyhovujúce teplé podnebie.

Na Sardínii asi moc megalomanských hotelových komplexov nenájdete, preto budete mať aj väčší pocit súkromia. Závisí samozrejme od lokality, ktorú si vyberiete za cieľ svojej cesty. Ani menšie domčeky a nízke hotelové budovy na luxuse vašej dovolenky však neuberú. Výhľad na more si užijete bez najmenších problémov počas celého dňa, pretože aj Sardínia je známa väčším počtom  slnečných dní počas roka.

Ak preto očakávate od dovolenky oddych od všetkých svetských záležitostí, tieto destinácie sú pre vás ako stvorené. Tak si v nich začnite plánovať svoje prvé a príjemné dni voľna, kým vám to pandemická situácia dovolí.

Zdroj obrázkov:

1. mapman/Shutterstock.com

2. CoolR/Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.